MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Międzynarodowy Turniej Młodzików Jelenia Góra – Podgórzyn

Wiadomości: Jelenia Góra - Podgórzyn
Wtorek, 26 sierpnia 2008, 9:11
Aktualizacja: 16:47
Autor: Ania Pisulska
Fot. organizator
Młodzież z Polski, Ukrainy i Francji w następny weekend zmierzy się w turnieju piłki nożnej. Będzie to okazja do wykazania się duchem sportowym, jak i zawarcia nowych, międzynarodowych znajomości.

Międzynarodowy Turniej Piłkarski Młodzików rozpocznie się w sobotę, 30 sierpnia, o godzinie 10 na stadionie przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach i na boisku w Podgórzynie. Jest to już trzynasta edycja tych rozgrywek sportowych, odbywających się w ramach września jeleniogórskiego. Organizatorem jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jeleniej Górze – w tym roku w turnieju zmierzy się młodzież urodzona w 1996 roku i młodsza, z województwa łódzkiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego oraz dzieci z Ukrainy i Francji - mówi Andrzej Kowal, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze –Dzieci będą miały również okazję do nawiązania nowych, międzynarodowych znajomości.

W ramach porozumienia Gminy Podgórzyn i Okręgowego Związku Piłki Nożnej turniej odbędzie się także w Podgórzynie, który dysponuje zmodernizowanym boiskiem - z programu rozwój obszarów wiejskich i środków własnych zmodernizowaliśmy boisko. Natomiast ze środków gminy i dotacji z Urzędu Marszałkowskiego we współpracy z
GKS MITEX remontujemy jeszcze szatnie na tym boisku , z których również będzie korzystała młodzież podczas turnieju - powiedziała Anna Latto, wójt Gminy
Podgórzyn.

Podczas Międzynarodowego Piłkarskiego Turnieju Młodzików młodzież nie tylko zagra w piłkę, ale i zwiedzi Karkonosze. Jest to również okazja do sprawdzenia swojej sprawności fizycznej – dla zespołów z Polski jest to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Polski, które rozpoczną się w trzeciej dekadzie września – powiedział Tadeusz Gawin, trener i koordynator w OZPN w Jeleniej Górze

Ogłoszenia

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Dyski do remontu

Tłumy we dworze

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~krzych 26-08-2008 11:39
ciekawe dlaczego niema zadnej z druzyn z naszego miasta!!!to chyba jakies cyrki są!!!poco organizowac tego typu turnieje bez druzyny z naszego okregu!!!
~kibic 27-08-2008 15:47
startuje reprezentacja Dolnego Śląska 1996 qw której gra zawodnik KKS Jelenia Góra - Konrad Andrzejczak
~Bart 1-09-2009 10:58
To jest turniej na troszeczkę wyższym poziomie :)) i graja w nim reprezentacje okręgów... a dolnośląski okręg też jest ( dla informacji to okręgów jest tyle ile województw ) reprezentacja również jest wybierana w drodze eliminacji i selekcji... więc już tylko od poziomu chłopaków z waszego miasta zależy ilu ich zagra ~krzych-u !!! A sens jest bo to promocja miasta !!! wolałbyś aby turniej był zorganizowany we Wrocławiu ???
~Bart 2-09-2009 12:32
Proszę o zamieszczenie wyników na Państwa stronie www z organizowanego Międzynarodowy Turniej Młodzików Jelenia Góra w ramach września Jelenio-Górskiego 2009... czemu taka informacja nie pojawia się skoro była wcześniej obszerna informacja gdzie i kiedy turniej się odbędzie ???

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Wybory: Zwycięstwo PiS

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Stop marginalizacji średnich miast

Kto do Senatu?

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
626
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%