Góra: Siatkarze przegrywają w pierwszym meczu barażowym

Sobota, 7 lutego 2009, 22:44
Aktualizacja: 0:08
Autor: Mateusz Banaszak
Siatkarze Klubu Uczelnianego AZS Kolegium Karkonoskie ulegli na wyjeździe drużynie Pogoni Góra 1:3 w meczu barażowym, który daje możliwość walki o awans do trzeciej ligi

Podopieczni Wojciecha Lary przegrali pierwszy mecz barażowy z Pogonią Góra 1:3. Nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy, po tym jak jeleniogórzanie wygrali gładko pierwszego seta 25:21.

Jeleniogórzanie spisywali się bardzo dobrze w obronie, a w ataku nie mieli większych problemów ze zdobywaniem kolejnych punktów. Wygrali zasłużenie pierwszą partię i byli pewni kolejnych wygranych w następnych setach.

Niestety, później, było zupełnie inaczej. W drugiej odsłonie, jeleniogórzanie wyszli na parkiet bardzo pewni siebie. To działało jedynie na niekorzyść jeleniogórskiego zespołu, który od samego początku zaczynał popełniać błędy. „ Nie mogliśmy zdobyć punktów. Robiliśmy co tylko w naszej mocy, aby wygrać gładko 3:0. Jednak trochę zbyt pewnie podeszliśmy do rywala i w efekcie nie mogliśmy w tym secie uzbierać nawet 15 punktów” - mówił Kamil Krężel. W efekcie „nasi” po nieskutecznej grze, przegrali drugiego seta 14:25

W trzecim secie rywal szybko odskoczył na sześć punktów (2:8) i kontrolował wydarzenia na boisku. Zawodnicy z Jeleniej Góry próbowali ratować sytuację, lecz przewaga rywala nie była do odrobienia. „Rywale zamykali oczy i uderzali piłkę, gdzie popadnie. Mieli sporo szczęścia w tym co robili” - powiedział po spotkaniu Jakub Nowotny.

Jeleniogórzanie doszli rywala wynikiem, ale nie starczyło im koncentracji na finiszu. W efekcie trzeci set należał do gospodarzy 21:25.

W czwartym uwidoczniły się problemy, z którymi jeleniogórzanie borykali się od początku tego spotkania. Brak skutecznego bloku, błędy w przyjęciu i wolne rozgrywanie akcji, pozwoliło rywalom odczytać grę jeleniogórskiego zespołu. Akademicy mimo poświęcenia i woli walki nie byli w stanie wygrać tego seta. Mimo zaciętej walki w końcówce tej odsłony, jeleniogórzanie przegrali tą partię 22:25, całe spotkanie 1:3

Rewanż za tydzień (sobota 14 lutego) o godz.12:00 w hali przy ulicy Moniuszki. Jeleniogórzanie chcąc myśleć o awansie, muszą to spotkanie wygrać większą różnicą niż rywal w dzisiejszym spotkaniu. Życzymy zwycięstwa 3:0!

Pogoń Góra – AZS KK Jelenia Góra 3:1 (21:25, 25:14, 25:21, 25:22)