MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Jeleniogórzanie na Netto Cup 2009

Wiadomości: SZCZECIN
Środa, 25 lutego 2009, 17:32
Aktualizacja: 19:48
Autor: ah
W miniony weekend w hali Politechniki w Szczecinie odbył się coroczny Ogólnopolski Turniej Badmintona Netto Cup (dawny Babdat Cup). Na tej prestiżowej imprezie nie zabrakło jeleniogórzan. Klub KS Chojnik reprezentowali: Adam Cimosz i Adam Słomka.

Netto Cup to jedyny taki turniej w Polsce, który na swoją renomę pracował 11 lat. Dziś zainteresowanie przekracza granicę naszego kraju. Przez dwa dni od świtu do zmierzchu na dziewięciu boiskach rywalizowało ze sobą ponad 170 osób w tym weteranów i amatorów lotki i rakietki.
Bardzo dobrze na tych zawodach pokazali się jeleniogórzanie. W grze pojedynczej mężczyzn w kategorii + 35 Adam Słomka zajął drugie miejsce, a jego imiennik Cimosz w kategorii open – piąte. W grze podwójnej nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce.

-Wracamy do tej gry. Jesteśmy zawodnikami, którzy kiedyś grali wyczynowo, potem była krótka przerwa za względów zdrowotnych czy rodzinnych, a teraz wracamy i bardzo nas to bawi, może jeszcze bardziej, niż w młodzieńczych latach - powiedział po zawodach, zawodnik KS Chojnik Adam Słomka.

W sobotę rywalizowali zawodowcy, obecni i byli medaliści Mistrzostw Polski. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki. W niedzielę na starcie pojawili się amatorzy, aż 80 śmiałków z całej Polski. Chętnych do udziału nie brakowało, a organizatorzy na frekwencję nie mogli narzekać.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siedem nowych zakażeń (aktualizacja)

Senator odpowiada prezydentowi

Mieszkanka Cieplic nie żyje

Wyniki badań pasażerów – 3 osoby zarażone

Wybory 2020: Prezydent Jeleniej Góry nie będzie narażać mieszkańców

Senator o "tarczy antykryzysowej"

C. Przybylski o słowach J. Łużniaka: to fałszywe i nieuczciwe

Wieści z miasta i regionu – 3 kwietnia 2020

Sonda

Czy wyznaczone godziny zakupów dla seniorów to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
221
Tak
48%
Nie
46%
Nie wiem
6%