MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Kasztany… z umiarem

Wiadomości: Polska
Wtorek, 23 października 2018, 16:42
Aktualizacja: 16:48
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Angelika Grzywacz– Dudek
Sezon na kasztany w pełni. Pod kasztanowcami teraz można ich znaleźć wiele. Wielu z nas wierzy, że pochłaniają złą energię i pomagają na sen czy reumatyzm. Nic więc dziwnego, że zbieramy je pełnymi garściami i znosimy do domu całymi kieszeniami. Warto jednak pamiętać o jednej koronnej zasadzie. Ich nadmiar nie tylko nie pomaga, ale i poważnie szkodzi naszemu zdrowiu.

Kasztany i ich właściwości zdrowotne są powszechnie znane, ale nie zawsze rozsądnie wykorzystywane.
Naukowcy dowiedli, że kasztanowce do rozwoju potrzebują pierwiastków promieniotwórczych z gleby. Później energię zawartą w pierwiastkach oddają nam w postaci brązowych owoców. Dlatego kasztany działają na nas jak odpromienniki, które skupiają na sobie całą złą energię z otoczenia.

W literaturze spotkać możemy informację o tym, że jeden kasztan noszony w kieszeni pobudzi, doda energii czy zmobilizuje do działania. Udowodniono również, że kasztany trzymane przy telewizorze lub komputerze, pochłaniają złą energię. Zdaniem medyków pomagają też na bóle reumatyczne, zmniejszają obrzęki, a nalewka kasztanowa przyda się w stanach zapalnych żołądka i jelit oraz przyniesie ulgę w oddawaniu moczu panom cierpiącym na przerost prostaty. Wiele osób kładzie kasztany pod łóżkiem wierząc, że pomagają na sen. Warto jednak pamiętać o jednej zasadzie.

W Poradniku Zdrowie, Zofia Telesińska - radiestetka i szefowa Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego, opisuje historie rodziny, mieszkającej w wielkiej, nowiutkiej willi pod Warszawą. Córka gospodarzy zaczęła chorować, miała bóle głowy, które były tak silne, że dziewczyna wymiotowała i nie była w stanie jeść. Bardzo często miała też silne krwotoki z nosa i cierpiała na bezsenność. Poza tym jednego dnia była rozdrażniona, innego smutna, następnego znów wściekła. Któregoś razu wyjechała na kilka dni ze znajomymi nad jezioro. Wszystkie dolegliwości od razu ustąpiły. Jednak kiedy wróciła do domu, znów poczuła się gorzej. Okazało się, że w jej łóżku była gruba warstwa kasztanów.

– Kasztany mają silne działanie energetyczne i są rodzajem anten ją skupiających. I właśnie dlatego dziewczyna chorowała. To tak, jakby przez miesiąc spała podłączona do prądu o małym natężeniu. Stąd ataki migreny, uczucie braku powietrza, zdenerwowanie, niechęć do jedzenia i krwotoki. Kasztany silnie działają na układ krwionośny i rozszerzają naczynia – przestrzega Telesińska w Poradniku Zdrowie.

Po usunięciu kasztanów, wszystkie te dolegliwości oczywiście ustąpiły, a opisany przykład nie był jednostkowy.

Dlatego przestrzega się przed znoszeniem do domu czy biura zbyt dużej ilości kasztanów. Znane są bowiem przypadki, w których spanie na kasztanach kończyło się bezsennością, rozdrażnieniem, bólami głowy. A ich nadmierna ilość w domu czy biurze, zamiast pomagać, poważnie szkodziła.

Twoja reakcja na artykuł?

3
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
16
80%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (4) Dodaj komentarz

rymcycymcy 24-10-2018 10:15
Mi najbardziej szkodzi jak pies sąsiada stawia kasztana na moim trawniku ! :) ...to mi rozszerza naczynia ! ;)
~Q 24-10-2018 10:30
do: rymcycymcy (10:15)
No to postaw na jego trawniku swojego kasztana, jeszcze większego!
~xiz 24-10-2018 14:45
Ale brednie... naukowcy dowiedli? A jakiś link do badań czy mamy wierzyć na słowo kolejnym szarlatańskim teoriom?
rymcycymcy 24-10-2018 16:41
"....jeden kasztan noszony w kieszeni pobudzi i ...zmobilizuje " .. A dwa kasztany w oddzielnych kieszeniach ! :) ...to może zmobilizować partnerkę w czasie ...przytulanych tańców ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czyżby Andrzej Duda?

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
797
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%