Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wymęczone zwycięstwo lidera

Wtorek, 1 maja 2007, 0:00
W XXIII kolejce ligi okręgowej lider tabeli Karkonosze Jelenia Góra pokonał na własnym boisku Spartę Zebrzydowa 2:0 (0:0).

Wynik lepszy niż gra tak najkrócej można skomentować przebieg meczu Karkonoszy ze Spartą. Ataki jeleniogórzan przez ponad godzinę przypominały walenie głową w mur, a w ich akcjach więcej było chaosu niż przemyślanych zagrań. Goście przyjechali do Jeleniej Góry z nastawieniem na wywiezienie jednego punktu, a jako że ich obrona funkcjonowała dość sprawnie, a ofensywa gospodarzy raziła nieporadnością dość długo wydawało się że uda im się ten cel osiągnąć.
Pierwszą sytuację niosącą zagrożenie bramkowe przeprowadzili goście w 9 minucie. Kontrę Sparty strzałem sfinalizował Piotr Walęga lecz jego uderzenie z trudem obronił Michał Dubiel. Była to właściwie najgroźniejsza akcja dla zebrzydowanian w całym pojedynku. Ze strony Karkonoszy największe niebezpieczeństwo pod bramką Sparty w pierwszych 45 minutach stwarzał Przemysław Wajda, niestety jego strzały w 30 i 33 min. były niecelne. Do przerwy kibice na stadionie przy ul. Złotniczej nie doczekali się goli.

Po zmianie stron nadal trwał napór Karkonoszy, jednak składnych akcji wziąż było jak na lekarstwo. Dopiero w 65 minucie na indywidualny rajd zdecydował się Łukasz Kowalski i został sfaulowany w pola karrnym przez jednego z obrońców gości. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej na 11 metrze i silnym strzałem w środek bramki pokonał bramkarza Sparty Jarosława Rogowskiego. W 76 minucie było już 2:0 dla gospodarzy, a strzelcem gola, który ostatecznie przesądził losy rywalizacji był Paweł Walczak. W końcówce goście ruszyli do przodu jednak nie byli w stanie stworzyć żadnej groźniejszej sytuacji na zdobycie choćby honorowej bramki i pojedynek zakończył się wygraną Karkonoszy 2:0.
<b>Karkonosze Jelenia Góra – Sparta Zebrzydowa 2:0 (0:0)</b>
<b>Bramki:</b> Kowalski 65 min i Walczak 76 min.
<b>Karkonosze:</b> Dubiel, Chrząszcz, Bijan, Wawrzyniak, Siatrak, Wajda (Żelazowski 85 min.), Suchanecki (Wojtas 66 min.)Turczyk, Kotarba, Walczak, Kowalski