Zalogowanych: 20

Puchar Polski: Sroga lekcja "Miedziowych" na jeleniogórskich Orliczkach

Sobota, 17 września 2011, 19:16
Aktualizacja: Niedziela, 18 września 2011, 20:39
W II rundzie kobiecego Pucharu Polski Orlik Jelenia Góra uległ na własnym boisku drużynie Zagłębia Lubin 0:12.

Pierwszoligowe piłkarki z Lubina praktycznie nie schodziły z połowy rywalek. Widoczne różnice w wyszkoleniu były efektem dwucyfrowego zwycięstwa gości. Jeleniogórskie Orliczki, które trenują w piłkę zaledwie od dwóch miesięcy doznały w tym meczu podwójnej straty. Podczas akcji w polu karnym ucierpiała Dagmara Dyzio. Nasza najskuteczniejsza snajperka upadła na biodro i w bezruchu oczekiwała ponad 20 minut na karetkę pogotowia. Okazało się, że „Daga” – jak na nią wołają koleżanki z drużyny – ma nadłamane biodro i nie szybko wróci na piłkarskie boiska. Po zejściu (a raczej wywiezieniu) najlepszej zawodniczki Orlika gra miejscowych zupełnie się posypała. Problemy z wyjściem z własnej połowy wykorzystały przyjezdne - wysoko kryjąc rywalki. W końcówce meczu nawet bramkarka Zagłębia postanowiła wpisać się na listę strzelczyń ruszając pod bramkę Sosnowskiej. W ostatniej minucie meczu Bugajska uradowała swoje koleżanki ustalając wynik spotkania na 12:0 dla gości. Co ciekawe nawet arbiter główny stracił rachubę uznając po meczu, że Orlik stracił o jedną bramkę mniej.

Po meczu powiedzieli:

Robert Stachowski (Orlik): - Rozpoczynając działanie tego klubu postanowiłem sobie taki cel: spotykać się z najlepszymi zespołami. Nie ukrywam, że jest dużo pracy przed nami, ale to jest dobre. Lepiej przegrywać 12:0 i wyciągać wnioski, wiedzieć nad czym mamy pracować. To jest dobra szkoła, trzeba uczyć się od najlepszych. Mamy rok do startu w III lidze, czekamy na nowe dziewczyny.

Krzysztof Kotlarski (Zagłębie): - Wiemy na jakim etapie jest klub z Jeleniej Góry, że to są początki. Bardzo się cieszymy, że powstała sekcja piłki nożnej kobiet w tym mieście bo samo to jest promocja dla kobiet. Przyjechaliśmy w słabszym składzie, ale dziewczyny spisały się fajnie, wygraliśmy 12:0, jestem z nich dumny.

KS AP Orlik Jelenia Góra – EZL Zagłębie Lubin 0:12 (0:5)

Gole: Kinga Tusińska (x4), Anita Marek (x2), Daria Mucha (x2), Klaudia Barnowska, Klaudia Kurosz, Joanna Bugajska (bramkarka).

Orlik: Sosonowska – Dyzio (39’ Andrzejak), Zych, Bromer, Strączek, Kowalska, J.Kwietoń, Łabuda, Malinowska, Ranoszek, Przelaskowska.

Zagłębie: Bugajska – Tuaczyk, Bagińska, Mucha, Kurasińska, Wolak, Tusińska, Zając, Kurosz, Barnowska, Polewczyk. Zmiana: Marek.