Sparing beniaminków

Środa, 31 lipca 2019, 20:47
Aktualizacja: Czwartek, 1 sierpnia 2019, 6:05
W środowym spotkaniu towarzyskim pomiędzy Victorią Jelenia Góra (beniaminek A–klasy) a Lechią Piechowice (beniaminek okręgówki), po wyrównanym meczu górą byli jeleniogórzanie, którzy pokonali wyżej notowanego rywala 2:1.

Spotkanie na boisku w Parku Norweskim było pierwszym sparingiem dla jeleniogórzan, a trzecim dla ekipy z Piechowic (dotychczas Lechia przegrała z Kwisą Świeradów Zdrój 0:2 i Łużycami Lubań 0:3).

Już w pierwszej połowie było widać, że naprzeciw siebie stanęły dwie wyrównane ekipy, jednak w pierwszej odsłonie żadna z nich nie potrafiła otworzyć wyniku. Po zmianie stron długo obraz gry wyglądał podobnie, dopiero w ostatnich 20 minutach gry padały bramki. Na 1:0 w 72. minucie trafił zawodnik testowany przez Victorię, chwilę później wyrównał Jakub Najczuk, który po przedarł się skrzydłem w pole karne i uderzył w długi słupek. W 85. minucie wynik na 2:1 dla zespołu z Jeleniej Góry ustalił Śnieżek i trzecia porażka Lechii stała się faktem.

W szeregach Victorii zagrało wielu zawodników, których testował Bartosz Gęca i jak widać, w większości zdali egzamin. Kolejny sparing Victoria rozegra w najbliższą sobotę (3.08) o godz. 15:00 - w Parku Norweskim rywalem jeleniogórzan będą juniorzy Karkonoszy (starsi i młodsi), z kolei na 10 sierpnia planowany jest sparing z Mitexem Podgórzyn.

Victoria Jelenia Góra - Lechia Piechowice 2:1

Victoria: Szewczyk - testowany, Okowiński, Jasiński, Gędzius, testowany, testowany, Sala, Becker, Woś, testowany. Zmiennicy: Rząca, Płaczek, testowany, Buławski, Śnieżek, testowany.
Lechia: Marceniuk - Bukat, Mackiewicz, Myjak, Kwiatkowski, Palewicz, Morański, Sobczak, Marek, Rzepecki, Pietrzykowski. Zmiennicy: J. Najczuk, S. Najczuk, Wąsiewski, Małoszek, Kowalski-Ciepiela, Woronowicz, Walczak, Paradowski.