MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Przyjaciele Dawida Badeckiego nie zawiedli

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Sobota, 25 czerwca 2016, 23:14
Aktualizacja: Niedziela, 26 czerwca 2016, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę (25.06) na stadionie przy ul. Sportowej w Jeżowie Sudeckim rozpoczęła się druga edycja turnieju im. Dawida Badeckiego. Do rywalizacji przystąpiły lokalne zespoły młodzieżowe, a także goście z Trzebnicy, Bolkowa czy Legnicy.

Sobota była dniem rywalizacji skrzatów i żaków. Na czterech boiskach zawody przebiegały sprawnie, a młodych sportowców dopingowali rodzice. Była to doskonała okazja do integracji oraz chwil refleksji nad losem piłkarzy, którzy niespodziewanie – fizycznie - odchodzą z naszego grona, jednak przykład Dawida Badeckiego pokazuje, że pozostają w sercach. Wychowanek Karkonoszy Jelenia Góra, który silnie był związany z Lotnikiem Jeżów Sudecki odszedł w styczniu 2015 roku. W tym samym roku powstała inicjatywa upamiętnienia piłkarza, który zmarł w wieku 30 lat z powodu zatrzymania akcji serca.

Jest dużo dzieci, rodziców, fajne nagrody. Będziemy ten turniej robić cyklicznie – podkreślił Tadeusz Chwałek, prezes Lotnika Jeżów Sudecki. - Jestem zawiedziony, że taki mocny, potężny klub jak Karkonosze odmówił nam w ostatniej chwili i nie przyjechał. Mają blisko, Dawid tam grał i jest to przykre, że przyjeżdżają drużyny z Legnicy, jutro z Wrocławia, a Karkonoszy nie ma – dodał prezes Chwałek.

Po wspólnym oglądaniu meczu reprezentacji Polski z Szwajcarią, na pełnowymiarowym boisku zmierzyli się przyjaciele Dawida Badeckiego. W niedzielę do rywalizacji przystąpią dzieci w kategorii Orlik oraz Młodzik (w godz. 10:00 – 14:30).

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Bardzo słabe wyniki matur

Wiadukty prawie gotowe

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~KKS 26-06-2016 11:51
Brawo Maciek!!!
~lotnik 27-06-2016 12:38
Panie Tadeuszu, Pana decyzje też potrafią irytować.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Niespodzianka w Marciszowie

Zwycięstwo w Jędrzychowicach!

Trzy punkty dla Lotnika

Serca pełne nakrętek

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
837
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%