Jelenia Góra: Półfinaliści Jeleniogórskiej Ligi Biznesu!

Wtorek, 3 kwietnia 2012, 0:34
Aktualizacja: Środa, 4 kwietnia 2012, 1:54
Autor: red.
Znamy już rozstrzygnięcia jakie zapadły w trakcie ćwierćfinałowych spotkań rozgrywanych w ramach tegorocznej Jeleniogórskiej Ligi Biznesu. Zanim jednak wyłoniona została czwórka półfinalistów byliśmy świadkami emocjonujących spotkań, w których walka o końcowy sukces trwała do ostatnich minut.

Jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze ECO Jelenia Góra i FC Temida-Lambert. Po pierwszych minutach było już widać, że oba zespoły dysponują wyrównanymi siłami i o zwycięstwie mogą zdecydować szczegóły. Jako pierwsi pewną przewagę uzyskali piłkarze FC Temidy, którzy mieli w swoim składzie Daniela Duraja próbującego technicznymi zagraniami wypracować sytuację sobie, kolegom lub zaskoczyć precyzyjnym strzałem bramkarza przeciwników. To jednak nie on, ale Dariusz Bienias wpisał się jako pierwszy na listę strzelców i zespół FC Temida-Lambert objął prowadzenie. ECO nie odpuszczało i jeszcze przed przerwą Krzysztof Pieńkowski zdobył wyrównującego gola dla ciepłowników.

Po przerwie gra nadal była wyrównana ale gdy drugą bramkę dla ECO zdobył Grzegorz Olczyk na ławce „żółto-czarnych” zrobiło się nerwowo. Jak zwykle w takich sytuacjach zespół starał się mobilizować Robert Lambert, ale nie miało to wpływu na wynik meczu. Sygnał do ataku dał jednak Michał Szczotka, który mocnym strzałem zaskoczył bramkarza ECO, a piłka po jego interwencji wtoczyła się do bramki, ku rozpaczy pozostałych piłkarzy jego zespołu. I gdy wydawało się, że o awansie jednej z drużyn do dalszej fazy turnieju mogą zadecydować rzuty karne, w końcówce meczu Daniel Duraj strzałem z dystansu zdobył trzecią bramkę dla FC Temida-Lambert wieńcząc swoją dobrą grę trafieniem, które dało awans jego drużynie do 1/2 finału. Ostatnie sekundy meczu przyniosły niesamowite emocje za sprawą dyskusyjnego faulu bramkarza FC Temida na zawodniku ECO w obrębie pola karnego, którego sędzia jednak nie zdecydował się odgwizdać.

Z drużyną ECO Jelenia Góra musimy się więc już pożegnać, ale zespół ten pozostawił po sobie bardzo dobre sportowe wrażenie i w kolejnych turniejach może zajść jeszcze wyżej.

W drugiej parze zobaczyliśmy pojedynek Dofamexu i zespołu reprezentującego Pensjonat Panorama Karpacz. Jak już pisaliśmy w zapowiedziach Dolfamex to zespół uczestniczący we wszystkich edycjach Ligi Biznesu, zawsze mierzący w najwyższe cele, ale jednocześnie grający trochę pechowo. W tym roku Radek Kogut zebrał ekipę, która może śmiało powalczyć o finał. Aby tam dotrzeć Dolfamex musiał jednak pokonać zespół z Karpacza, a to wcale nie było takie proste. Pierwsza połowa rozpoczęła się od trafienia Dariusza Celencewicza, potem drugie trafienie dołożył Krzysztof Winiarski i wydawało się, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu. Jednak bramki nie padały. Na boisku szalał Antoni Podobiński, który próbował strzelać z najróżniejszych pozycji, ale jego próby kończyły się na obijaniu słupków, poprzeczki lub na bramkarzu rywali.

Po przerwie do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Karpacza, a kontaktowa bramka zdobyta przez Grzegorza Gałuszkę dawała im jeszcze nadzieję na walkę o remis. Jednak pomimo obustronnych ataków i prób zmiany wyniku żadnej z ekip nie udało się zdobyć gola i mecz zakończył się wygraną Dolfamexu, który dołączył do grona półfinalistów.

W dolnej części drabinki turniejowej jako pierwsze zmierzyły się zespoły Wodnika i KEMPF Kowary. Zespół z Cieplic, pamiętając jeszcze o swoim niespodziewanym zwycięstwie z Prawnikami w poprzedniej rundzie chciał także w 1/4 finału sprawić niespodziankę. I jak pokazały wydarzenia na boisku nie były to tylko marzenia. Chociaż drużyna z Kowar piłkarsko reprezentowała niewątpliwie wyższy poziom i próbowała udowodnić to na boisku, to Wodnik bronił się z niesamowitym szczęściem. Dodatkowo ciepliczanie sięgnęli w tym meczu po jokera, którym okazał się Daniel Janecki, do tej pory rzadko pojawiający się na boisku. I to właśnie ten zawodnik dwukrotnie znalazł drogę do bramki KEMPF’a wyrównując wynik meczu na 2:2 i sprawił, że w końcówce meczu zawodnicy z Kowar musieli mocno się natrudzić, aby powalczyć o zwycięstwo. A upragnioną trzecią – zwycięską bramkę, zdobył nie kto inny jak lider klasyfikacji strzelców Sebastian Szujewski, który w ten sposób umocnił się na czele tabeli najskuteczniejszych piłkarzy tegorocznego turnieju.

W ostatnim meczu ćwierćfinałowym spotkały się WEPA Maracana Piechowice oraz sprawca największej sensacji w IX edycji JLB – zespół JF Plast-CM. Wszyscy śledzący rozgrywki Ligi Biznesu zadawali sobie pytanie czy wygrana JF Plast-CM z drużyną Mar-Matu była tylko jednorazową mobilizacją na mecz derbowy (przypomnijmy, że firmy Mar-Mat i JF Plast to firmy „siostrzane”, działające w Staniszowie w branży tworzyw sztucznych) czy też jednak forma piłkarzy w czerwono-czarnych strojach zwyżkuje. I o tym, że nie był to jednak jednorazowy wybryk przekonali się boleśnie doświadczeni piłkarzy WEPY Maracany Piechowice.

Ekipa ze Staniszowa nie gra może tak widowiskowo jak AC Milan (nawiązując do barw klubowych) ale jednak równo i skutecznie. W poniedziałek dodatkowo była wspierana z ławki przez swojego couch’a Dario Marana (właściciel firmy), który nadal nie może przeboleć, że jego Mar-Mat nie obroni tytułu z ubiegłego roku. WEPA próbowała znaleźć sposób na swojego rywala, ale dwie bramki Damiana Górgula to było jednak zbyt mało aby awansować do półfinału. Ich rywale byli tego dnia o jedno trafienie skuteczniejsi, a dwa gole Krzysztofa Kołodzieja i jeden Marcina Jurkiewicza zapewniły im awans.

W ten sposób poznaliśmy komplet półfinalistów, którzy zmierzą się 16 kwietnia w walce o finał JLB 2012: