Piąte zwycięstwo jeleniogórskiej Victorii

Wiadomości: Janowice Wielkie
Poniedziałek, 15 października 2018, 18:02
Aktualizacja: 18:26
W 8. kolejce piłkarskiej klasy B (gr. I) Victoria Jelenia Góra zmierzyła się z Orłami Lipienica. Tradycyjnie, jeleniogórzanie rozgrywali mecz w roli gospodarza na boisku w Janowicach Wielkich, gdzie mimo znacznego spóźnienia piłkarze gości (bez rozgrzewki) punktualnie byli gotowi do gry, czego nie można było powiedzieć o gospodarzach, którzy udali się po rozgrzewce do szatni i wyszli na murawę kilka minut po planowanym pierwszym gwizdku.

Gospodarze byli faworytem tego spotkania, a na pierwsze efekty trzeba było czekać do 30. minuty. Wówczas Radosław Paradowski otworzył wynik spotkania. Gdy wydawało się, że do przerwy wszystko układa się po myśli jeleniogórzan, w 43. minucie dwie żółte kartki "zarobił" Mateusz Sala, co w konsekwencji skomplikowało sytuację Victorii. Po zmianie stron jednak to miejscowi znaleźli pierwsi drogę do bramki - w 61. minucie najbardziej bramkostrzelny zawodnik tego zespołu podwyższył na 2:0. Ambitna walka do końca przyniosła przyjezdnym gola kontaktowego w 78. minucie, którego autorem był Arkadiusz Mokrzycki. Więcej bramek nie padło i debiutująca w rozgrywkach ligowych Victoria cieszyła się z 5. zwycięstwa w sezonie. W tabeli ekipa z Jeleniej Góry ma na swoim koncie 15 punktów i zajmuje 4. miejsce, ze stratą 4 "oczek" do lidera - Skalniak Czarny Bór. W następnej kolejce Victoria zagra na wyjeździe z LZS-em Janiszów.

Gole: 1:0 Paradowski 30', 2:0 Becker 61', 2:1 Mokrzycki 78'.
Victoria: Śmiech – Gajewski, Jasiński, Okowiński, Becker, Guresz, Nicpoń, Paradowski, Szewczyk (46' Piotr Gluza), Śnieżek (79' Chyliński), Sala.
Orły: Zbrzyzny – Fudała, P. Baran, K. Baran, Bocheński, Matusik, Mokrzycki, Skoczeń (75' Borowiak), Uznański, Winter, Zając.