Orzeł wywozi komplet punktów z Jeleniej Góry

Wiadomości: klasa A
Niedziela, 15 września 2013, 20:39
Aktualizacja: 20:48
W niedzielnym spotkaniu grupy I, klasy A Chojnik Jelenia Góra po zaciętym meczu przegrał z jednym z faworytów do awansu – Orłem Wojcieszów 1:2. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Kacper Janc.

Od pierwszego gwizdka kibice zgromadzeni w Parku Norweskim byli świadkami niezłego widowiska, obie ekipy stwarzały sobie mnóstwo sytuacji. Pierwsi do sieci trafili goście, a autorem gola był Kruk. Do remisu doprowadził na 10 minut przed przerwą Kołodziej wykorzystując asystę Michałka. Goście mieli szansę na gola do szatni, ale w doskonałej sytuacji Janc z pięciu metrów nie trafił na pustą bramkę trafiając w poprzeczkę.

Po zmianie stron oba zespoły poszły na wymiany ciosów, w 53. minucie Opaczewski z linii pola karnego celował w okienko, ale piękną paradą popisał się Patkowski. Pięć minut później przed szansą stanął Michałek, ale i tym razem górą był bramkarz gości. W 68. minucie bliski szczęścia był Seta, piłka po jego strzale z rzutu wolnego poszybowała minimalnie nad spojeniem. W kolejnych fragmentach gra się zaostrzyła, a sędziowie chwilami nie byli w stanie zapanować nad emocjami piłkarzy. Efektem były niesportowe faule i kontrowersyjne spalone, ale mimo to pod obiema bramkami nie brakowało kolejnych sytuacji do strzelenia gola. Swoich sił próbowali gospodarze: Rząca i Seta, a wśród gości szansę na drugą bramkę miał Kruk, ale przegrał pojedynek z Patkowskim. Tuż przed końcem meczu Janc wykorzystał podanie Opaczewskiego i uradował swoich kolegów golem na wagę trzech punktów.

Chojnik Jelenia Góra - Orzeł Wojcieszów 1:2 (1:1)

Chojnik: Patkowski - Kaczorowski, Rząca, Kwiatkowski, Dudek, Szymczak, Michałek, Seta, Okowiński, Kołodziej, Tusiński. Rezerwowi: Szewczyk, Pietrzykowski, Jurkiewicz.

Orzeł: Tokarek - Maciejczyk, Mateusz Firlej, Skorupa, Janc, Kruk, Bigulak, Dekas, Wróblewski, Opaczewski, Repczyński. Rezerwowi: Waligóra, Dumicz, Łużny.