MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Orlik szykuje się do sezonu

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 18 lipca 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Piłkarki Orlika Jelenia Góra będą miały trudniejszą drogę do wymarzonej II–ligi, bowiem zainteresowanie kobiecą piłką nożną rośnie, drużyn przybywa, a co za tym idzie o promocję do wyższej klasy rozgrywkowej będzie trudniej. Przed startem sezonu 2014/2015 jeleniogórzanki zaprezentują się na nowym obiekcie przy ul. Ogińskiego, a także wyjadą na obóz do Niepruszewa.

- Pomysł na piłkę kobiecą pojawił się kiedy prowadziłem juniorów Piasta Dziwiszów, graliśmy wtedy mecz z Pogonią Świerzawa i zobaczyłem tam ciekawą zawodniczkę - Dagmarę Dyzio, którą potem sprowadziłem do swojego klubu. Następnie kolejna sytuacja była kiedy widziałem w Mysłakowicach jak grało kilka dziewczyn. Jak widać klubów chłopięcych jest wiele i odnosiłem wrażenie, że chłopcy już nie grają dla przyjemności. Chciałem zrobić coś nowego w naszym mieście. Po trzech latach mogę powiedzieć, że w dużej mierze udało mi się choć nie było łatwo (brak bazy, szukanie zawodniczek po klubach męskich). I tutaj wielkie podziękowania dla wszystkich prezesów klubów męskich, że bardzo wspierali moje działania. Po tych trzech latach podziękowania także dla Prezesa OZPN Jelenia Góra Pana Andrzeja Kowala, który wspierał działania klubu - opowiedział trener/ prezes kobiecej drużyny z Jeleniej Góry Robert Stachowski.

- Po trzech latach działania mogę powiedzieć, że mamy ciekawą, młodą drużynę, która reprezentuje Jelenią Góre w rozgrywkach III ligi kobiet. Posiadamy własną bazę sportową - boisko przy ul. Ogińskiego, które obecnie modernizujemy przy wsparciu Pana Prezydenta i Urzędu Marszałkowskiego. Pozyskaliśmy kilka firma, które nas wsparły nie tylko finansowo - powiedział prezes jeleniogórskiego Orlika.

- Cel sportowy to awans do II ligi kobiet. Mocna i stabilna kadra na nowy sezon oparta o ambitne zawodniczki. Nie szukamy dziewcząt, ktore już w wieku 14 lat pytają ile zarobią, bo to chore. Gra ma być przyjemnością. Takie jest moje zdanie - wyznał Robert Stachowski.

Ekipa Orlika w sierpniu wyjedzie na 7-dniowy obóz do Niepruszewa, gdzie rozegra sparingi z wymagającymi rywalkami. Wśród przeciwniczek "Orliczki" będą miały takie zespoły jak pierwszoligowa Polonia Poznań (5. ekipa poprzedniego sezonu I-ligi), drugoligowa Polonia Środa Wielkopolska, a także trzecioligowe: Kotwica Kórnik i Obra Kościan.

- W sierpniu także planujemy otworzyć boisko przy ul. Ogińskiego, gdzie będziemy trenować z dziewczętami. To duży sukces, bo tak naprawdę są tylko orliki, a pewnych rzeczy na orliku sie nie wytrenuje - zaznaczył prezes Stachowski, który dodał, że jego marzeniem jest posiadanie tylu grup młodzieżowych co Medyk Konin, z którym w najbliższym czasie chce nawiązać współpracę. - Szczególne podziękowania dla władz Miasta: dla Pana Prezydenta Marcina Zawiły i Pani Wiceprezydent Mirosławy Dzikiej, którzy wsparli nasz klub - dodał Stachowski.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek na "trójce" w Kaczorowie

Znowu auto na chodniku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Wpadka na inaugurację

Ciekawe starcie w Łomnicy

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Potok w drugiej rundzie

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
776
Tak
21%
Nie
74%
Nie wiem
5%