Zalogowanych: 3

Dziwiszów: Olimpia poległa w Dziwiszowie

Niedziela, 11 maja 2014, 21:54
Aktualizacja: 22:14
Marzenia o awansie piłkarzy z Kamiennej Góry praktycznie przekreślone. W sobotnim pojedynku w Dziwiszowie przegrali z drużyną środka tabeli 0:4. Na 7 kolejek przed końcem rozgrywek Olimpia traci do lidera 10 punktów, choć mogła zniwelować stratę do 7 "oczek".

Wbrew pozorom Piast nie miał tak ogromnej przewagi nad rywalem. Goście mogli spokojnie zdobyć 3 gole, ale w doskonałych sytuacjach na przeszkodzie stawał Mikulski, bądź celność uderzeń pozostawiała wiele do życzenia. Nawięcej energii kamiennogórscy piłkarze tracili jednak na dyskusje z arbitrami. W pierwszej połowie padł tylko jeden gol, a jego autorem w 17. minucie był Kacper Dudek. Po zmianie stron na 2:0 podwyższył wyróżniający się tego dnia Kamil Masel, a chwilę później bramkę zdobył Dominik Kik. Wynik na minutę przed końcem ustalił Tomasz Jurczak. Może zwycięstwo dziwiszowian nie jest tak wielką niespodzianką, ale rozmiary już tak. W następnej kolejce Piast zagra w Świerzawie z miejscową Pogonią, która minionej soboty zdobyła drugą bramkę tej wiosny (poprzednie trafienie zaliczyli 23. marca).

Piast Dziwiszów - Olimpia Kamienna Góra 4:0 (1:0)