MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

O sprawach miejskich

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 11 października 2009, 3:19
Aktualizacja: 7:45
Autor: komor
komor
Fot. komor
W tym tygodniu przedstawiamy Państwu nagranie programu Z Czterech Stron Miasta na temat pracy rady miejskiej i właściwych terminach. Rozmówcami są: radni, Józef Sarzyński z SLD, Miłosz Sajnog z JG XXI i Hubert Papaj z PO, oraz Robert Prystrom ze Wspólnego Miasta. Rozmawiają o parkowaniu w centrum miasta, o brakujących planach zagospodarowania przestrzennego, umowach o partnerstwie z miastami w Polsce i za granicą oraz straży miejskiej. Rozmowę w studio Jelonka.tv prowadzi Wiktor Marconi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Trwają porządki w Mysłakowicach

Rzeźby dla Kowar

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~jędrek 11-10-2009 10:41
BRAWO. Jelonka.com wyrasta na czołowego producenta programów kabaretowych. 18,36 min. o dupie maryny. A miasto zasyfiałe, brudne i zrujnowane. Panowie pogadali, popili , wypromowali się i poszli a problemy pozostały. Panie prowadzący. Pan zdaje się kiedyś stwierdził, że media są dla Pana narzędziem dyscyplinującym samorządowców. Brawa wielkie .Ale może najpierw mała próba zdyscyplinowania Pańskich gości. Przekrzykiwanie się w trakcie rozmowy i wcinanie się w pół słowa to w tych spotkaniach norma. Czy to taka nowa polsko-włoska tradycja.
kazimierzp 11-10-2009 11:17
Wysłuch...jąc wszystkich rozmówców to odczytuję iż w Radzie Miejskiej nie ma obozu rządzącego tylko jest sama opozycja! Choc wiem że jeden z wypowiadających się jest z tego samego ugrupowania co Prezydent Miasta! Długo dyskutowano o parkowaniu mówiąc iz przyczyną jest brak planów zagospodarowania terenu. Jako przykład pan Prystrom podał problemy parkujących na Zabobrzu. Tu akurat cały teren jest objęty planami zagospodarowania przestrzennego i są tu wskazane miejsca gdzie można budowac parkingi. Pan Prystrom podał, że on za granicą w mieście partnerskim był w ramach wycieczki za swe pieniądze (był taki wyjazd do Cervii radnych w latach dziewięćdziesiątych). Zapomniał powiedzieć, że był w tamtych czasach w ramach delegacji za pieniądze podatników w Valkeakoski w Finlandii (był w tej samej delegacji z Józefem Sarzyńskim). Co do parkowania pod ratuszem. Jest takie przysłowie: "Słowa uczą, a przykłady pociągają". Nic nie szkodzi aby radni Rady Miejskiej podjęli decyzję, że nie będą parkować pod ratuszem, ale będa korzystać z parkingu wielopoziomowego! Potem niech konsekwentnie postępują! Odpowiednio niech to nagłośnią, spotka się to z pewnością z aplauzem ze strony mieszkańców!
teessi 11-10-2009 11:51
Taa... wg byłego radnego mamy samą wspaniałą młodzież... A wandalizmem zajmują się emeryci i renciści? ;-)
~załamany 11-10-2009 12:21
Panie Hubercie, niech poda się Pan do dymisji. Jest Pan Przewodniczącym Rady Miejskiej, a od 3,5 roku, a na każdym spotkaniu powtarza Pan, że nic Pan nie może zrobić, że ma Pan związane ręce, że to wszystko wina prezydenta. W takim razie rodzi się pytanie, po co objął Pan tę funkcję? A tak na marginesie przypominam, że zarówno Pan jak i Pan Obrębalski w legitemacjach partyjnych obok nazwiska macie ten sam szyld!!!
~czynownik 11-10-2009 13:11
słowa, słowa, słowa, a lata lecą...
teessi 11-10-2009 13:58
do Załamanego - Nie wziąłeś pod uwagę, że Przewodniczący i Prezydent mogą być skłóceni. A poza tym jak Prezydent wiecznie "reprezentuje", "nawiązuje", "umacnia" i "zacieśnia", to nie ma czasu na (współ)pracę.
~załamany do teesi 11-10-2009 14:40
Doskonale wiem o tym, że Panowie Papaj i Obrębalski są skłóceni, ale nie interesują mnie relacje prywatne między tymi Panami w momencie, w którym liczy się dobro Jeleniej Góry. Od dłuższego czasu mam wrażenie, że ani jednemu, ani drugiemu nie zależy na dobru naszego miasta, dlatego uważam, że obaj powinni jak najszybciej zrezygnować z pełnionych funkcji!!!
~załamany 11-10-2009 14:59
i jeszcze jedno: czy jedynym zadaniem Przewodniczącego Rady Miejskiej jest marudzenie i pokazywanie jaki to prezydent jest niedobry, bo mam nieodparte wrażenie, że Pan Papaj (swoją drogą megaloman jakich mało) od dłuższego czasu nic innego nie robi
~zVOrnik 11-10-2009 15:18
Do teessi - Prezio i Przewo nie mogą być skłóceni. Nie po to ich wybieraliśmy, żeby się kłocili i prowadzili między sobą jakieś wewnątrzpartyjne gierki, ale żeby działali dla dobra miasta.
~do pana redaktora... 11-10-2009 17:55
Czy w takiej rozmowie nie powinni uczestniczyć reprezentacji wszystkich partii reprezentujący Radę ?
~pare slow prawdy 11-10-2009 18:00
przeciez Papaj wywodzi sie z Samoobrony - potem byl pupilkiem Sawickiej ktora wziela jak wiemy w lape - byl jej prawa reka! - zeby potem wyladowac w Radzie Miasta - coz kto wlezie miedzy wrony kracze tak jak one
teessi 11-10-2009 18:08
do załamanego (post z 14:59) - całe to środowisko urzędowo - jeleniogórsko - radne to megalomani. Tak jak i cała zależna od niego otoczka (oczywiście poza JICIER KK, dziewczynami z ZTA, paroma dziewczynami z TN i jedną panią z FD). Nie zauważyłeś jeszcze? Bo ja już dawno. ;-)
ebee 12-10-2009 15:27
Poziom wiedzy i dyskusji tych panów jest żenujący. Panowie ci są przeciwni , aby auta urzędników stały pod Ratuszem..... A czyje stoją ? Jeśli nie stoją to tych , których wozi się autem służbowym Urzędu. Panowie mówią, że zakazy obowiązują urzędników, za chwile dodają, że wydawane są przepustki na wjazd. Pan Sajnog coś PRZYGOTOWYWUJE !!!!!!, mając kłopoty z poprawną polszczyzną. Oto nasza władza........... Efekty widać gołym okiem.
~<<<<tttttt<<<< 12-10-2009 18:30
dlaczego Pan Radny Sarzyński tego wszystkiego nie zrobił gdy rządził 8 lat naszym miastem, W jakim celu zaprasza się takiego Pana -emeryta do dyskusji, co wnosi do dyskusji oprócz totalnej krytyki i uwaleniu wszystkich pomysłów. Miał swój czas trzeba było działać.
teessi 13-10-2009 17:36
Co do samochodów zaparkowanych przed ratuszem - co racja to racja. Radni dają zły przykład mieszkańcom miasta. Na tym między innymi polega ich megalomania. Uważają się za lepszych od zwykłych obywateli naszego miasta, więc myślą, że parkowanie na placu Ratuszowym Im "się należy". Następna sprawa to problem tych nieszczęsnych psich kup. To rada miejska jest od tego, aby uchwalić wyższe kary porządkowe za zanieczyszczanie miasta. Pełno artykułów i komentarzy jeleniogórzan było nawet na tym portalu domagających się zrobienia z tym porządku. Radni czytają Jelonkę.com. Czy uważają, że uregulowanie prawne tego problemu uwłacza ich godności? To też byłaby megalomania. Do Ebee: EBEE także robi błędy. Nie ma co wypominać lapsusów słownych. Nikt nie jest doskonały.
teessi 13-10-2009 17:41
Do 11-10-2009 18:00 | ~pare slow prawdy - I co z tego, że Papaj wywodzi się z Samoobrony? Większość radnych tego miasta wywodzi się z zupełnie innych partii, niż te w których są obecnie. (no, może poza tymi z SLD, chociaż ... i co do tego nie mam całkowitej pewności). Nie muszę wymieniać, kto z jakiej, bo wszyscy o tym i tak wiedzą.
~wróg 16-10-2009 20:19
tessi z 11.1o.br do emerytów i rencistów zapomniałes lub -aśosoby niepełnosprawne bo te czują sie tym lekko urażone choć wybaczają gdyż my zawsze jesteśmy na pierwszym planie troskliwości "naszych władców"
~JakiśTam 19-10-2009 21:38
Oglądałem i - jedno mi się przypomniało jak jeden z polityków mówił "Balcerowicz musi odejść" - po prostu s.....w banię - do roboty panie i panowie rządzący a nie siedzieć w ratuszu i spijać kawę. Zapraszam na ulicę do codziennych problemów a nie w kolejkę po kasę i prestiże.
takisobiejeden 18-11-2009 20:28
Sprzedam solidną taczkę - tylko poważne oferty!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
941
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%