Nokaut po przerwie

Wiadomości: Jeżów Sudecki
Wtorek, 21 sierpnia 2018, 9:33
Aktualizacja: 9:53
Podopieczni Artura Milewskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2018/2019 w klasie okręgowej. Po zwycięstwie na inaugurację (3:2 z Cosmosem Radzimów), Lotnik Jeżów Sudecki po raz drugi wykorzystał atut własnego boiska pokonując Chrobrego Nowogrodziec 5:1, choć do przerwy było 1:1.

W niedzielnym spotkaniu rozegranym na stadionie przy ul. Sportowej 13 w Jeżowie Sudeckim, jako pierwsi cios zadali gospodarze, którzy za sprawą Szymona Szeligi objęli w 12. minucie prowadzenie. Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 15. minucie Bartosz Kojder uradował swoich kolegów i sztab trenerski. Do przerwy żadna z ekip nie potrafiła już pokonać bramkarza rywali, ale po zmianie stron worek z golami rozwiązał się na dobre.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Szeliga trafił po raz drugi (48. minuta), a jeżowianie z każdą kolejną minutą byli coraz bardziej bezlitośni na błędy rywali. W 61. minucie na 3:1 strzelił Michał Piwiński, a trzy minuty później podwyższył Marcin Krupa. Strzelecki festiwal zakończył w 80. minucie Szymon Szeliga, kompletując w ten sposób hat-tricka. Ostatecznie Lotnik pokonał beniaminka z Nowogrodźca 5:1 i po dwóch kolejkach przewodzi w stawce drużyn jeleniogórskiej okręgówki. W następnej kolejce ekipa Artura Milewskiego zagra w Leśnej z miejscowym Włókniarzem.

Lotnik Jeżów Sudecki - Chrobry Nowogrodziec 5:1 (1:1)
Lotnik: Kustosz - Szukiel, Wersocki, Kieć, Białkowski, Pelowski, Niemirski, Piwiński, Suchanecki, Szeliga, Krupa. Rezerwowi: Wyka, Kierlik, Zawadzki, Marek, Masel.
Chrobry: Zazulak - Orda, Sławomir Tkacz, Karol Tkacz, Rosa, Niedzielski, Karpiak, Piekarz, Trochimczuk, Kojder, Sebastian Tkacz. Rezerwowi: Zajączkowski, Paruch, Chamer-Gluszczyński, Tofil.