MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Konferencja Grassroots w Jeleniej Górze

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 29 października 2019, 17:19
Aktualizacja: 17:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (28.10) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyła się wojewódzka konferencja Grassroots, organizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej i jego wojewódzki oddział. Trenerzy z całego Dolnego Śląska mieli okazję poznać specyfikę szkolenia na przykładzie Akademii Młodych Orłów.

Konferencja została podzielona na dwa bloki: wykładowy i praktyczny. W części teoretycznej zgromadzeni w hali przy ul. Złotniczej zapoznali się z inicjatywami Grassroots. Z kolei Michał Libich przedstawił temat periodyzacji procesu szkolenia od skrzata do juniora. Następnie był wykład o Mobilnej Akademii Młodych Orłów, były tez szczegóły na temat programu certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Cenną wiedzę można też było zdobyć na temat Amp Futbolu, który w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dzięki sukcesom reprezentacji. Ostatnią prezentacją był program szkolenia PZPN w oparciu o program AMO.

Następnie w części praktycznej trenerzy Akademii Młodych Orłów prezentowali ćwiczenia z udziałem młodych piłkarzy z jeleniogórskich Karkonoszy i innych okolicznych klubów. Były treningi kształtujące percepcję, treningi bramkarskie, oraz pokaz jak rozwijać inteligencję młodych piłkarzy (U 8 - U 13).

Konferencja w Jeleniej Górze była pierwszą z szesnastu, które PZPN zorganizuje w każdym województwie. Na Dolnym Śląsku padło na stolicę Karkonoszy.

Atutem jest to, że Akademia Młodych Orłów działa w Jeleniej Górze. Mamy okazję gościć około 200 trenerów - powiedział Jacek Kołodziejczyk z jeleniogórskiego podokręgu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. - Najważniejsze, żeby uczestnicy wyciągali wiedzę z tych konferencji, co poszerzy działania piłki amatorskiej - dodał J. Kołodziejczyk.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Po dobrym meczu pokonali Śląska

Nie taka bestia straszna (recenzja)

Ten mecz można było wygrać...

Mecz walki dla Olimpii

Efektowny powrót do ligowego grania

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Nietypowy finał Ligi Rocka

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%