Kolejny remis Olimpii, porażka Karkonoszy

Wiadomości: IV-liga piłkarska
Sobota, 28 września 2013, 23:14
Aktualizacja: Niedziela, 29 września 2013, 19:26
W 9. kolejce piłkarskiej IV–ligi Olimpia Kowary po raz czwarty z rzędu podzieliła się punktami z rywalem. Na stadionie przy ul. Karkonoskiej w Kowarach podopieczni Krzysztofa Kapelana zremisowali bezbramkowo z dotychczasowym liderem – KP Brzeg Dolny.

Spotkanie w Kowarach rozpoczęło się z 19-minutowym opóźnieniem. Powodem była awaria autobusu z piłkarzami gości, którzy po krótkiej rozgrzewce przystąpili do meczu. W pierwszej połowie optyczną przewagę mieli gospodarze, ale nie potrafili jej udokumentować. Co więcej - okupili mecz kontuzjami Hana i Udoda, którzy już w pierwszej połowie opuścili plac gry. Na murawie pojawił się były zawodnik Karkonoszy - Marcin Krupa, jednak ani on, ani jego koledzy nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Króla. Po zmianie stron widowisko "siadło" i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem.

Olimpia Kowary - KP Brzeg Dolny 0:0

Olimpia: Gąsiorowski - Kraiński, Han (42' Szeliga), Smoczyk, Kuźniewski, Bębenek, Zagrodnik, Milczarek, Zatylny (87' Kędzierski), Zieliński, Udod (43' Krupa).

KP: Król - Kulej, Mądrzejewski, Horwat, Lofek, Andrusiak (65' Bobkiewicz), Pałys, Kokociński, Gacek, Stasiak, Reszka (55' Kowalski).

W Wielkiej Lipie miejscowy Sokół zakończył na trzech - serię zwycięstw Karkonoszy pokonując biało-niebieskich 4:1.