Karkonosze lepsze od Lechii Dzierżoniów!

Wiadomości: Dzierżoniów
Sobota, 11 kwietnia 2015, 19:07
Aktualizacja: Niedziela, 12 kwietnia 2015, 11:03
Zwycięstwem Karkonoszy zakończył się wyjazdowy mecz 23. kolejki III–ligi, w którym jeleniogórzanie zmierzyli się z dotychczasowym wiceliderem – Lechią Dzierżoniów. Decydujące ciosy padły w ostatnim kwadransie spotkania.

Głód gry w piłkę nożną spowodowany przełożeniem dwóch ostatnich ligowych spotkań, podopieczni Artura Milewskiego wykorzystali najlepiej jak mogli wygrywając na boisku dotychczasowego wicelidera. Jeleniogórzanie z optymizmem udali się do Dzierżoniowa mając świeżo w pamięci sparing z drużyną Lechii w lutym br., kiedy to bez problemu ograli rywali na ich boisku 3:1.

W rozegranym w sobotę (11.04) meczu 23. kolejki III-ligi kibice zgromadzeni na dzierżoniowskim stadionie w pierwszej połowie oglądali przeciętne widowisko. Jedyną wartą odnotowania sytuacją była okazja Kamila Mielnika, który niepilnowany w szesnastce dopadł do piłki, ale uderzył niecelnie. Po zmianie stron gospodarze przycisnęli jeleniogórzan, którzy mogą mówić o ogromnym szczęściu, bowiem dwukrotnie lechiści po akcjach Maciejewskiego obijali poprzeczkę bramki strzeżonej przez Łukasza Kłobuckiego. W 67. minucie miejscowi mieli jeszcze lepszą okazję do zdobycia gola – Niedojad w sytuacji sam na sam z golkiperem Karkonoszy upadł, ale sędzia nakazał grać dalej dostrzegając czystą interwencję naszego bramkarza. Kibice wicelidera zadawali sobie pytanie, nie – czy, a kiedy ich ulubieńcy otworzą wynik spotkania. Ku ich zdumieniu w 76. minucie Łukasz Kowalski, który na boisko wszedł kilkanaście minut wcześniej, dostał idealne podanie za linię obrony, wyszedł sam na sam i bez problemu pokonał bramkarza Lechii. Bramka w końcówce spotkania dodała skrzydeł Karkonoszom, które nie zamierzały bronić wyniku. W 89. minucie Put zatrzymał Machowskiego, ale w doliczonym czasie gry był już bezradny, gdy napastnik biało-niebieskich świetnie się zastawił mijając Błaszczyka, a następnie w sytuacji jeden na jeden ustalił wynik spotkania na 0:2.

Dzięki wygranej Karkonosze z dorobkiem 33 punktów (i dwóch meczach zaległych do rozegrania) umocniły się na 9. pozycji w tabeli III-ligi. W następnej kolejce jeleniogórzanie podejmą na stadionie przy ul. Złotniczej rezerwy Śląska Wrocław (18.04, godz. 19:00). Wcześniej, bo już w najbliższą środę (15.04, godz. 17:00) Karkonosze zmierzą się w Kowarach w półfinale okręgowego Pucharu Polski z miejscową Olimpią.

Lechia Dzierżoniów - Karkonosze Jelenia Góra 0:2 (0:0)
Gole: 0;1 Kowalski 76', 0:2 Machowski 90'.
Lechia: Put – Błaszczyk, Paszkowski (30' Bolisęga, 70' Cegiełka), Buryło, Pietkiewicz, Ochota, Niedojad (79' Roszak), Maciejewski, Korkuś, Słonecki, Leśniarek.
Karkonosze: Kłobucki – Firlej, Pacan, Pilarowski, Palimąka, Kuźniewski, Sareło, Mielnik (87. Szramowiat), Malinowski, Machowski, Niedźwiedź (64. Kowalski).

18. Polonia Trzebnica----------------23 - 7 - 12:72

* W najgorszym wypadku do IV-ligi może spaść nawet 7 zespołów (jeśli z II-ligi spadnie Górnik Wałbrzych, a zwycięzca naszej grupy nie wywalczy w barażach awansu do II-ligi).