Hokejowe zwycięstwo Lotnika

Wiadomości: Dolny Śląsk
Niedziela, 18 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 18 marca 2007, 15:39
Ostre strzelanie urządzili sobie w meczu pierwszej wiosennej kolejki w lidze okręgowej piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki i Sparty Zebrzydowa. Mecz zakończył się hokejowym zwycięstwem Lotnika 5:3 (3:1).

Mecz przez większość czasu gry toczył się pod dyktando Lotnika, który sprawiał wrażenie drużyny dojrzalszej i o większej kulturze gry. Gracze z Jeżowa lepiej panowali nad piłką i w zwycięstwie nie przeszkodził im nawet fakt iż od 46 minuty, po drugiej żółtej kartce dla Dariusza Rafińskiego grali w dziesiątkę.

Niecodziennym wyczynem popisał się w tym meczu zawodnik Lotnika Dariusz Marciniak, który aż czterokrotnie trafił do bramki Sparty. Zawodnik ten otworzył worek w golami, w 19 minucie trafiając do bramki gospodarzy bezpośrednio z rzutu różnego. Po kilku minutach zebrzydowianie doprowadzili do wyrównania, jednak już w 30 minucie D. Marciniak ponownie wyprowadził gości na prowadzenie skutecznie egzekwując rzut wolny. W 41 minucie było już 3:1 dla jeżowian, po kolejnym golu D. Marciniaka, który wykończył ładną zespołową akcję. W 65 minucie indywidualny rajd przeprowadził Jarosław Kondaciuk, podał piłkę pomiędzy dwóch obrońców gospodarzy, dopadł do niej D. Marciniak i po raz czwarty wpisał się na listę strzelców. Ostatniego gola dla gości zdobył na dziesięć minut przed końcem gry J. Kondaraciuk. W końcówce rozluźnieni lotnicy pozwoli gospodarzom strzelić sobie dwa gole, jednak nie mogło to już odebrać im końcowego zwycięstwa.

<b>Sparta Zabrzydowa – Lotnik Jeżów Sudecki 3:5 (1:3)</b>
<b>Lotnik:</b> Raus, Skolimowski, Jończy, Rafiński cz.k., Kowiel, Hamowski, Marciniak, Bojanowski, Romaniak (Zieliński 55 min.), Gołąb (Lis 65 min.), Kondarciuk (Idzi 80 min).

Terma Liga już po raz piąty!

O rozpadających się górach

Radni KO przeciw kupcom?

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~Janek 18-03-2007 15:01
dobry mecz w wykonaniu Lotnika... bylem widzialem i musze przyznac ze zasłuzenie wygrali ze Spartą. Dominowali pod kazdym wzgledem...dopiero gdy grali w "10" troche odpuscili i dali sobie wbic dwa gole
~Sikfak 18-03-2007 19:36
Kogo obchodzi jakiś klubik ze wsi? Czemu portal (i gazeta), które chcą uchodzic za opiniotwórcze w regionie pisza o czymś takim? Tylko KSK!!!
~luk 18-03-2007 20:23
Tylko KSK!
~Kibic 18-03-2007 22:09
Sikfak - szanuje się każdego, tylko cymbały z ksk nie szanują nikogo i sie przejadą jak nie na Lotniku to na kimś silniejszym , wspomnisz moje slowa za kilka miesiecy! ( KSK nikt w srodowisku piłkarskim nie szanuje - wlasnie za taka jak twoja postawe, chodz nie tylko za to... )
~Sikfak 19-03-2007 0:12
Tzn. kto nie szanuje KSK i jakie ma do tego podstawy? Znasz klub z wiekszymi tradycjami w mieście?
~nikt 19-03-2007 8:24
Nie Dariusz Rafiński tylko Batrek
~do skifaka 19-03-2007 8:51
popieram kibica w 100% ksk jest nie szanowanym klubem właśnie przez takich jak ty i żygać mi się chce jak słyszę jaki to wielki klub KSK wielkie kluby poznaje się po tym jak się prowadzą w waszym wykonaniu jest to żałosne !!!!
~Bolków 19-03-2007 9:19
Mini Liga Typerów!!!!!!! klasy A gr. 1 jeleniogórskiej, tylko na stronie Zjednoczonych Bolków - www.zjednoczenibolkow.lap.pl SERDECZNIE ZAPRASZAM!!!!!!!
~Sikfak do chłopca z 08:51 19-03-2007 11:43
Chłopczyku, naucz się ortografii i naucz się precyzyjnie formułowac swoje myśli, a jak się już nauczysz to napisz mi proszę co to znaczy, że "wielkie kluby poznaję się po tym jak się prowadzą". Po tym jak się prowadzą ich piłkarze po treningach? Czy może po tym jak są prowadzone przez prezesów? I kogo masz na myśli pisząc, że "w naszym wykonaniu jest to żałosne". Przecież wypowiadam się tylko za siebie i nie przypominam sobie żebym "prowadził klub" cokolwiek to dla ciebie znaczy.
~do goscia wyzej 19-03-2007 13:51
1. "Kogo obchodzi jakiś klubik ze wsi?" -- bo gra na tym samym szczeblu co KSK [ V liga!!!] a wiekszosc kibocow i pilkarzy to jeleniogórzanie] 2. "Czemu portal (i gazeta), które chcą uchodzic za opiniotwórcze w regionie pisza o czymś takim?" O "czymns takim" mozna pisac o ksk,ale tylko w kategorii humor ..czarny raczej .Obudz sie człowiek.
~Sikfak do goscia wyżej 19-03-2007 15:27
2 pytania. 1. Jesteś z JG? 2 Jesli tak to powiedz co tak pociaga cię w klubiku, ze wsi, bez tradycji, który tułał się po b-klasie, a największym sukcesem w historii był awans do okręgówki i za co nie lubisz KSK?
~do Sikkfacza ;) 19-03-2007 17:11
Po pierwsze lubie Karkonosze i zycze im naprawde jak najlepiej.Chodzilem na wszystkie mecze III i II ligi.Podoba mi sie jednak inicjatywa prezesa Chwalka,ktory poswiece wieksza czesc swojego zycia klubowi.To jego pasja.Pamietasz jak bylo w Jezowie jeszcze 5 lat temu???Teraz sa kameralne trybunki,a atmosfera w zespole jest naprawde fajna.Nie mozna porownymwac obu klubow.To KSK powinien byc klubem wiodacym w JG,jednak na razie tak nie jest.Jest to podobnie jak inne zespoly klub zaledwie V ligowy.Z dnia na dzien,rożnic miedzy Lotnikiem a KSK jest coraz mniej.To nawet smutne.Po drugie w Jezowie graja prawie wszyscy byli zawodnicy KSK.Sa tam tylk dla dobrej zabawy i przyjemnosci.Nie tak dawno gral tam Komorowski - majacy epizod w I lidze ,grajacy wiele lat przy Zlotniczej.Kto go zna ,wie ze jesli bawil sie w pilke w Jezowie,musi byc tam sympatycznie.Inna sprawa - cieszmy sie ze mamy w Jeleniej dwa zespoly ,ktore w regionie sa stosunkowo dobre.To jedyne z czego mozna sie cieszyc..Zamiast sie kłocić, powinien byc miedzy klubami partnerski układ.Mogloby z tego wyniknac naprawde duzo dobrego{wymiana zawodnikow,juniorow itp) ps Nie mozna porownywac kibicow z miasta do ..braku kibicow.Choc z drugiej strony..niemal wszyscy interesjacy sie klubem sa z Jeleniej Góry a szczegolnie z Zabobrza.Wez to pod uwage
~hmm 19-03-2007 17:32
a co to za różnica czy klub jest za 100 tys miasta... czy ze wsi gdzie jest 1000 osób jak grają w tej samej lidze? Kibice KSK szydzą z Lotnika zamiast kibicować swojej drużynie... według Ciebie Siklak to dobre podejście? co z tego że KSK ma większą tradycje? każdy klub który jest starszy ma coraz większą tradycje... Lotnik to młody klub i jeszcze wszsystko przed nim... a pomyślałeś dlaczego piłkarze KSK odchodzą do takich klubów jak z Jeżowa? bo tam jest lepsza atmosfera niż w klubie z Jeleniej... tam grają dla przyjemności... a w Jeleniej dla wyniku... i co to daje? że niedługo nie będzie miał kto tu grać bo wszyscy odejdą bo będą mieli gdzieś taki klub... zamiast się cieszyć że są dwie równorzędne drużyny to ciągłe pojazdy słychać... o to chodzi w futbolu? raczej nie... niech piłkarze udowodnią na boisku kto jest lepszy a nie kibice się napinają... pozdro