Gminne derby dla Mitexu

Wiadomości: Podgórzyn
Wtorek, 8 października 2019, 8:33
Aktualizacja: 8:44
W 7. kolejce jeleniogórskiej B–klasy (grupy drugiej) doszło do derbowego pojedynku pomiędzy Mitexem a Hotturem. Ekipa z Podgórzyna pewnie pokonała rywali z Borowic.

Gospodarze zaliczyli wymarzony początek meczu, bowiem już w 2. minucie objęli prowadzenie za sprawą Bartosza Koguta. Tuż przed upływem kwadransa gry było już 2:0, bowiem na listę strzelców wpisał się Rafał Lewandowski. Ten sam zawodnik podwyższył na 3:0 na początku drugiej połowy (50. minuta). Wynik na 4:0 ustalił w 67. minucie Bartosz Kogut.

Mitex z dorobkiem 10 punktów zajmuje 6. miejsce w tabeli. Hottur jest 9. (7 pkt.). W następnej kolejce Mitex zagra w Karpnikach z Potokiem (13.10, godz. 15:00), a Hottur podejmie w Borowicach Rudawy Janowice Wielkie (13.10, godz. 15:00).

Mitex Podgórzyn - Hottur Borowice 4:0 (2:0)

Mitex: Nowicki - Jankiewicz, Kaseja (70' Kowalski), Kogut, Krzyżyński, S. Lewandowski (60' Szabat), R. Lewandowski, Piwowarczyk, Rychter, Staniecki, Zin (60' Gromyko).
Hottur: Wasilewski - Czapiewski, Samolewski, Zdrodowski, Rosik, Słupek (78' Besman), Urbaniak, Gawor (65' Krachel), Bucholc, Lubojański, Hibner.