MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Finał Pucharu Polski bez Karkonoszy

Wiadomości: Okręg jeleniogórski
Czwartek, 13 maja 2010, 13:05
Aktualizacja: Piątek, 14 maja 2010, 12:34
Autor: arec
Fot. R.Ignaciak
Po dobrej pierwszej połowie w wykonaniu piłkarzy Karkonoszy Jelenia Góra nie udało się utrzymać korzystnego rezultatu do końca meczu z Twardym Świętoszów. W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego „wojskowi” zagrają z Chrobrym Nowogrodziec.

Pierwsza połowa spotkania w Świętoszowie toczyła się pod dyktando zespołu jeleniogórskiego – To najlepsza pierwsza połowa jaką zagraliśmy w tym sezonie. Mieliśmy przewagę, stworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych – powiedział po meczu trener Karkonoszy Marek Herzberg. Dobrą grę jeleniogórzan przypieczętowała bramka zdobyta przez Konrada Koguta i do przerwy Karkonosze prowadziły 1:0.

Po zmianie stron wojskowym udało się wyrównać. Bramka padła po niepewnej interwencji Roberta Winogrodzkiego, który tego dnia zastępował w bramce Michała Dubiela, który tak jak Artur Hałka nie mógł zagrać w Świętoszowie z przyczyn zawodowych. – Ten gol podciął chłopakom skrzydła – powiedział Marek Herzberg.

Kolejne bramki dla Twardego padły po błędach defensywy Karkonoszy. Najpierw Wojciech Bijan źle obliczył lot piłki, która przelobowała obrońcę zespołu jeleniogórskiego i trafił pod nogi napastnika gospodarzy. Było już 2:1. Przy trzeciej bramce obrońcy nie upilnowali napastnika Twardego, a ten nie zmarnował znakomitej okazji i mecz zakończył się rezultatem 3:1.

W finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu jeleniogórskiego Twardy Świętoszów zmierzy się z Chrobrym Nowogrodziec, który wyeliminował wczoraj Łużyce Lubań, zwyciężając aż 4:1.

Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 25 maja w Gryfowie Śląskim.

Twardy Świętoszów – Karkonosze Jelenia Góra 3:1

Karkonosze: Winogrodzki, Kołodziejczyk, Wawrzyniak, Bijan, Rodziewicz, Chrząszcz, Kogut (Gęca), Malinowski (Kotarba), Adamczyk, Walczak (Burszta), Kowalski (Krupa).

Łużyce Lubań – Chrobry Nowogrodziec

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Orkan pokonany

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Cieplickie place

Terminarze jeleniogórskiej B–klasy

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Terminarz jeleniogórskiej A–klasy

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Sprawdzian z beniaminkiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
484
Tak
46%
Nie
39%
Nie wiem
14%