MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Europejskie Dni Dziedzictwa na folwarku Pałacu Łomnica

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 12 września 2008, 22:26
Aktualizacja: Środa, 17 września 2008, 15:45
Autor: Mar
Wiele ciekawych imprez i wydarzeń czeka na wszystkich, którzy w nadchodzącą niedzielę (21 września) odwiedzą Pałac w Łomnicy. Dzień wypełniony będzie prezentacjami, wykładami i koncertami.

Od południa przewidziano pokazy szlifowania szkła oraz prezentację sztuki kowalskiej. – Będzie to jedyna w swoim rodzaju okazja obejrzenia tradycyjnych technik zdobienia szkła oraz zobaczenia przy pracy kowala posługującego się tradycyjnymi narzędziami jak choćby kowadło czy miech kowalski – informują organizatorzy.

O godz. 13 zacznie się sesja popularnonaukowa. Po założeniu pałacowo- parkowym w Łomnicy i Wojanowie oprowadzi Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej. Przewodnikiem po wnętrzach pałacu będzie Wojciech Kapałczyński, kierownik Delegatury Dolnośląskiego Oddziału Służby Ochrony Zabytków

Później organizatorzy zapraszają na koncert muzyki dawnej „Kwartetu Wiejskiego”. Zaprezentowana zostanie polska muzyka ludowa, zarówno taneczna jak i balladowa. Muzyczne podróże w czasie i przestrzeni śladami ludowych grajków polskich, żydowskich, cygańskich – od wielkopolskich, mazowieckich i mazurskich wiosek na Bukowinę, w Karpaty, poprzez Rumunię i Węgry aż po Bałkany, Francję.

Od godz. 17 Poznański Dom Tańca rozpocznie „zabawową” część wydarzenia. Będzie nauka tańców ludowych, korowodowych. Imprezę poprowadzi Jacek Hałas, akordeonista, lirnik, śpiewak, współzałożyciel wielu zespołów odwołujących się w swej pracy do tradycji.

Przez cały dzień będzie bezpłatny wstęp do Dużego Pałacu i możliwość obejrzenia multimedialnej prezentacji historii Pałacu Łomnica. Dla najmłodszych zostały przygotowane warsztaty artystyczne i wiele konkursów.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Minka na sobotni wieczór

Śmierć na żwirowni

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Stalowe rumaki w Karpaczu

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Skalne ławki pod Szrenicą

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%