MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zasadzki na zmotoryzowanych

Wiadomości: 74. Plebiscyt Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski
Poniedziałek, 16 marca 2009, 14:52
Aktualizacja: 14:54
Autor: TEJO
Fatalnie mogła się dzisiaj zakończyć jazda zmotoryzowanych przy ulicy Łabskiej i Sołtysiej w Jeleniej Górze. Na Łabskiej nieustaleni złodzieje ukradli pokrywę studzienki burzowej pozostawiając na środku jezdni dziurę. Na Sołtysiej zapadła się część jezdni i chodnika.

Brak pokrywy studzienki burzowej oraz zapadniętą ulicę Sołtysią przy wylocie na Wolności na szczęście w porę zauważył dzisiaj patrol straży miejskiej. Niestety sprawcy kradzieży przy Łabskiej nie udało się ustalić. Podobnie dzieje się w większości takich wypadków.

– W minionym roku zginęło nam co najmniej kilkadziesiąt takich studzienek, zarówno okrągłych, jak i prostokątnych – mówi Stanisław Kurpiel, inspektor nadzoru miejskiego zarządu dróg i mostów w Jeleniej Górze. Tylko nieliczne z nich udaje z pomocą straży miejskiej nam się odzyskać. Żeliwne pokrywy są najczęściej sprzedawane na złomie, dlatego przy ich uzupełnianiu staramy się montować klapki zabezpieczające na klucz.

Obecnie drogowe „zasadzki” zostały już zabezpieczone przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. Na Łabskiej wstawiono nową pokrywę. Natomiast na Sołtysiej jak na razie nie wiadomo też co było przyczyną zapadnięcia się części jezdni i chodnika. Pracownicy zarządu dróg i mostów sprawdzają, kto był wykonawcą jezdni i w najbliższym czasie podsypią zapadnięty fragment ulicy, by nie doszło tam do wypadku.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kontrowersyjne nagranie nauczyciela

Boże Ciało 2019

Finał Akademii Rynusia

Parkingi: ważne plany

Na Szwedzkie Skały wysiłkiem (nie)małym

To jest już koniec...

Hojny festyn

Przedwiośnie na rzecz LGBT

Sonda

Czy reklamy przy drogach i ulicach dekoncentrują kierowców?

Oddanych
głosów
1070
Tak
78%
Nie
18%
Nie mam zdania
4%