MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Do teatru za 5 złotych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 stycznia 2008, 11:25
Aktualizacja: 11:26
Autor: TT
Teatr jeleniogórski zaprasza na „Śmierć człowieka–wiewiórki” i „Podróż poślubną”. Dla Czytelników mamy bilety w propocyjnych cenach.

Dziś i jutro (czwartek i piątek) o godzinie 19 na Scenie Studyjnej Teatru Jeleniogórskiego zaprezentowane zostanie przedstawienie pt. "Śmierć człowieka–wiewiórki" Małgorzaty Sikorskiej–Miszczuk w reżyserii i opracowaniu muzycznym Natalii Korczakowskiej.

„Historia opisana w tej sztuce wydarzyła się naprawdę. Ulrike Meinhof pomogła uwolnić Andreasa Baadera, porzuciła dzieci, zeszła do podziemia, by walczyć o Nowe Niemcy. Pisała manifest RAF, uczestniczyła lub współdziałała w napadach na banki. Lidia Schneider rolą Ulrike Meinhof zdobyła nagrodę młodych za najlepszą kobiecą kreację aktorską XXXVII Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Nagrodę przyznano „za niezwykłą kreację postaci, łączącą poczucie humoru z wrażliwością oraz za umiejętność ukazania głębokich sensów przedstawienia”.

Sobotni i niedzielny wieczór (godzina 19) należy natomiast do „Podróży poślubnej” Władimira Sorokina w reżyserii Iwa Vedrala.
Masza – żydowska uciekinierka z Moskwy, córka śledczej NKWD i Gűnther – syn oficera SS, kolekcjoner judaiców spotykają się w paryskiej galerii sztuki... To śmiała, przewrotnie dowcipna analiza traumy post–nazistowskiej i post–sowieckiej. Inteligentny, nowoczesny i daleki od politycznej poprawności opis skomplikowanych relacji z przeszłością własnej rodziny i własnego kraju.

Na każdy z czterech spektakli proponujemy po dwa bilety promocyjne (w cenie 5 zł). Otrzyma je ten internauta, który zatelefonuje do Biura Organizacji Widowni (075–64–28–130) w dniu wybranego przez siebie spektaklu o godzinie 18.05. Dzwońcie!

Ogłoszenia

Czytaj również

Sukces na turnieju

Wyścigi wraków nadal bardzo popularne

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Komentarze (3) Dodaj komentarz

mruwera 25-01-2008 10:59
"propocyjnych cenach" - tak mi się tylko zauważyło :-) pozdrawiam
~;] 3-02-2008 19:29
Propocyjne ceny - to jest to !
~blackjack 28-02-2008 23:39
<i> regulamin złamany </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gdzie są podziemia?

Na poranku działo się!

Wszyscy za strajkiem

Kończy się referendum strajkowe

Głosy za strajkiem?

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
49
Tak
57%
Jest dobrze, jak jest
20%
Nie
20%
Nie mam zdania
2%