MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Cztery kąty za jeden procent? Nie będzie tak wiecznie

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 26 kwietnia 2011, 16:18
Aktualizacja: 23:20
Autor: waskipp
waskipp
Fot. waskipp
W najnowszym programie „Z czterech stron miasta" Wiktor Marconi zapyta radnych:

Czy zmiana wysokości bonifikaty za wykup mieszkania, którą uchwalili w trakcie ostatniego posiedzenia rady miejskiej, wpłynie na ilość nabywanych mieszkań przez lokatorów? Czy na czele połączonych ZGL-i może zasiąść obecny przewodniczący rady miejskiej p. Jerzy Lenard?

Zapraszamy do oglądania.

Ogłoszenia

Czytaj również

Roboty na Dworcowej

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~lokator 26-04-2011 18:11
A co z lokatorami,ktorzy zostaną wykwaterowani nie z własnej winy tylko miasta? bo miasto chce pozyskać dobre grunty w centrum jak to jedni mają prawo do wykupu ,a inni już bedą tylko śnić o wykupie mieszkania?Banda i nic więcej szkoda gadać.
~O. 26-04-2011 22:54
Och kręci, kręci pan Marconi, aby to na jego wyszło :)) Dobry kabaret. A tak na poważnie, rzeczywiście J. Lenard jest kompetentnym, aby objąć takie stanowisko ponadto najwyższy już czas, aby z tymi ZGL-ami zrobić porządek !
~ 26-04-2011 23:09
nie mowi sie tyle na "dzisiejszej rady" tylko "dzisiejszej radzie", jesli interesuje Pana polonistka z super efektami nauczenia mowic jezykie polakowym to ja sluzyca pomoc dla Pana uchow!
~desa 26-04-2011 23:33
1% to fikcja, mam do wykupienia 200m2 gruntu który nie s tanowi samodzielnej działki, jest nierozerwalnie połączony z moją nieruchomoscią i nie moge tego kupic za 1%, w uzasadnieniu napisano ze prawnicy UM nie widza takiej mozliwosci.
~wie39 27-04-2011 8:47
a co to jest to marconi?co to za figura?
~sonia 27-04-2011 9:21
I tak to w naszym mieście niszczy się jedną z nielicznych rzeczy, które służyły sprawom mieszkańców, a nie urzędasom. Wykup mieszkań z bonifikatą 99% uratowała właściwie nasze miasto. Widzę to po wielu wspólnotach które dzięki temu powstały i dbają o swoje chałupy. Wiele budynków wypiękniało, zyskały nowe dachy, rynny i elewacje. To widać i to się stało wyłącznie dzięki wykupionym mieszkaniom. Jest to wielka zasługa pana Roberta Prystroma, który wywalczył dla nas mieszkańców tę uchwałę. U nas na Wzgórzu Grota Roweckiego wszyscy bardzo cenimy tego pana, bo dzisiaj nasze budynki to już inna bajka. Obecna polityka odwrotu od tej uchwały jest wielkim błędem i szkodą dla miasta. Co na to działanie urzędników mówi Wspólne Miasto? Jakie jest stanowisko pana Prystroma?
~Chromos 27-04-2011 10:40
hmm no sami kompetentni... Bardzo, bardzo interesujące... Zapytajmy nie tylko o przesiadywanie tu i ówdzie - ale o wykształcenie, doświadczenie ZAWODOWE - jest sporo ludzi z wykształceniem w zakresie administracji publicznej, z licencjami zarządców - hmm może tam by poszukać ludzi do zarządzania takim trudnym tematem? Człowiek zaczyna żałować głosu oddanego w wyborach. Jak w Polsce ma się coś zmienić jak cały czas są znajomi znajomych - a specjaliści jadą na zmywak do Anglii... Szkoda słów
~Kubicusss 27-04-2011 10:52
ooo jest człowiek którego PO niezle oszukała :D i Pan jeszcze daje się im kopać po tyłku ??
~czarnula 28-04-2011 9:56
Jestem caly czas za sprzedażą za 1 % bo naprawdę widac poprawę na elewacjach i dachach naszych budynków jeleniogórskich.Panie które prowadzą wspólnoty są super,wiedzą co robią.Brawa dla ZGL-u Południe.
~abe 28-04-2011 14:19
Oddajcie najemcom te ruiny za darmo,koszty notarialne po 50% a w zamian zrzeczenie się prawa do wpłaconej kaucji. do czarnuli" szkoda, że byłe pracownice ZGL nie przejawiały ochoty do współpracy, kiedy pensja była budżetowa. Okazuje się, że na swoim pracuje się wydajniej czyżby z obawy przed właścicielami
~BJG 30-04-2011 19:31
A JA JUŻ 5LAT CZEKAM NA MOŻLIWOŚĆ WYKUPU MOJEGO MIESZKANIA ZGL PÓŁNOC CIĄGLE MA JAKIEŚ ALE - CZY PRAWO DZIAŁA WSTECZ ?
~mam tego doś 2-05-2011 9:56
Wydaje mi się że gdyby zmieniono obecną uchwałę to posypały by się pozwy do sądów a i w tej sprawie zapewne miał by głos Trybunał Konstytucyj-ny a i może Trybunał w Strasburgu z uwagi na fakt że skoro dajemy jednym szanse wykupu za tak zwany 1% a innym już potem nie wiec dochodzi tu do konfliktu prawa , Konstytucja drodzy Panowie się kłania ala fachowcy z UM wiedza lepiej potem za ten bałagan zapłaci podatnik odszkodowania a nie ci ala fachmany. Wasza fachowość pod względem zarządzania miastem ma się tak jak świnia która założy siodło i udaje ogiera. Bo po pierwsze jeżeli nie masz w obecnej chwili pieniążków to jak wykupisz mieszkanie ale potem możesz mieć i co? gdzie równość wobec prawa a chyba lub jak niesie wieść gminna i inna jesteśmy ponoś? Państwem prawa
~zniesmaczony 3-05-2011 9:31
może jest w tym metoda...1% dla znajomych a reszta niech "buli"dlaczego tylko u nas tak długo czeka się na finalizację wykupu,miasto nie potrzebuje pieniędzy..?każdy z tych lokatorów dokładał każdego roku dużo pieniędzy żeby te domy nie legły w gruzach...bardzo zawile to wyglada.Pozdrawiam naszą Radę Miasta i życzę zdrowego rozsądku
~mieszkaniec" 3-05-2011 21:10
trzeba posmarować pewnej pani w UM i mieszkanko komunalne do remontu się znajdzie, ponać c.a. 20 tysi, potem się wykupuje za 1% i mamy własnościowe za jakieś 50tysi wliczając remont. A ja głupi nie wiedziałem i kupiłem ba tam kupiłem bank kupił mi na raty:)....szukajcie tej pani a znajdziecie kredyt lepszy niż "rodzinana swoim" żenada - bujać to nas panowie szlachta...
~do 21:10 4-05-2011 0:04
A można coś bliżej o tej pani ? Może choć inicjały ? Bo jest to interesujące......
~Pi 5-05-2011 20:36
do ~sonii i czrnuli; Parząc na al Wojska Polskiego - to Prystrom swoim rozdawnictwem doprowadził wiele domów do ruiny. Co do Strasburga to nie wiem czy nie unieważnili by tego całego rozdawnictwa - paru cwaniaków uchwaliło ROZDANIE mienia miasta. Po kiego grzyba miasto buduje lokale socjalne za nasze podatki żeby je potem rozdać? Przecież zamiast budować nowe za nowe podatki wystarczy przydzielić stare lokale po wymierających lub wyjeżdżających na emigrację mieszkańcach. p.s. Ciekawe co R. Prystrom zaproponuje młodym bez lewego dostępu do mieszkań? Kupi od deweloperów na koszt miasta i też im da za 1% ???
~do Pi 6-05-2011 19:39
Miasto jak przejmuje lokal pusty to wystawia go na przetarg i tak stoją po trzy lata nie ogrzewane i niszczeją , bo nikt nie chce kupić tych ruin. Także nie pleć bzdur że za 1% to rozdawnictwo bo ludzie dziesiątki lat płacili w tych mieszkaniach czynsze nie mając żadnych remontów w tych domach. Brudne klatki schodowe ,odpadające tynki,stare instalacje stolarka rozsypująca sie . Tam gdzie wykupione to widać inwestycje .
~ciepliczanka 2 8-05-2011 19:11
co z lokatoramii którzy mieszkali w starych budynkach i musieli się wyprowadzić bo miasto chciało zburzyć dom bo potrzebny był plac lub cały budynek a było tam tylko 2 lokatorów a reszta stała pusta .Teraz wprawdzie dostali mieszkania ale nie mo gą ich kupić ,bo nowe budynki są nie do sprzedaży.Oni też powinni mieć prawo do wykupu,przecież tam wkładali wte mieszkania,płacili czynsze a teraz nie mogą mieć nic własnego jak innni.To niesprawiewdliwe.MYśle że oni też powinni skorzystać z takiej możliwości.przecież wycena i tak będzie inna bo ceny za m2 będą inne wyjściowe a reszta powinna obowiązywać wszystkich jednakowo.Z poważaniem i sprawa do przemyślenia naszym włodarzą co do takich mieszkań.
~Koja II 9-05-2011 15:13
Pan Lenard na czele połączonych ZGL-i? Toż to kpina !! Nie dawał sobie rady jako z-ca prezydenta z ZGL-mi a teraz dałby radę? Mając nawet papiery i czarno na białym wykazywał się brakiem jakiejkolwiek wiedzy z zakresu przepisów budowlanych jak i prawa administracyjnego - a może nie chciał znać? Bzdury, które podpisywał zachowałam jako ciekawostkę ku potomnym. Aż się prosi, aby przypomnieć słowa lekarza z serialu czeskiego .....,, gdyby głupota umiała fruwać unosiłby się w powietrzu jak gołąb"
~Mona 9-05-2011 15:22
Mieszkanie za 1%?? A ile trzeba dołożyć do tej okazji? Budynek postawili Niemcy, elewacja poniemiecka, stolarka okienna i drzwiowa poniemiecka, podłogi poniemieckie, dach w całości był tylko robiony raz - za Niemca. ZGL brał czynsz - i nic! A teraz jak się prawie wali budynek to nas mamią 1%? Kogo teraz stać na wykup i automatycznie na kapitalny remont starych substancji? Nasze władze jak zwykle sobie kpią z obywatela!! Panie Prezydencie ! - nie wszyscy zarabiają 11 tys. miesięcznie!!!
~Zorroo 9-05-2011 19:18
Popieram Koja II ma pani 100 % rację. Ja bym proponował żeby może stworzyć stronę na którą każdy kto otrzymał odpowiedź urzędową pozbawioną logiki i mijającą się z prawem ,mógłby opublikować to do wiadomości wszystkich. Bo walcząc z nimi w pojedynkę nic nie zmienimy.
~najlepiej 9-05-2011 19:37
REFERENDUM !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bo na tym koniu daleko nie zajedziemy...
~mieszkanka 21-05-2011 23:10
bardzo chetnie skontaktuje sie z osobami,ktore zostały pozbawione w dziwnym i szybkim tempie swoich mieszkań...nic nie dzieje się bez przyczyny prosze Państawa...ktos ma w tym interes...obywatel to dla naszych władz "mięso"zmielą by był lepszy kąsek...popieram forum i referendum...może ta zawiła dolina z w-ce prezydent Z.Cz..wyjdzie z dna.."Szable w dłoń"...Pozdrawiam
~ 20-07-2011 15:16
Zawiła dolina ładnie powiedziane.Czekałam bardzo długo na wykup mieszkania i stało sie od 2 lat to moje i muszę powiedziec ze wziełam sprawę w swoje ręce.Dom wygląda jak cacko korytarz pięknie wymalowany.Z całej ulicy tylko kiwają głowami.Wszystkie lokatorki malowały ogrodzenie,ale trzeba chciec ,a nie gadac.To moje miasto i myślę ze wszyscy złapią się za pędzle i nasze miasto będzie piękne.Powodzenia JELENIOGÓRZANIE BABA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Porządki przy cmentarzu

Więcej przystanków kolejowych na żądanie

Harcerze z nową siedzibą

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
968
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
3%