Zalogowanych: 3

Legnica: Bez niespodzianki w Legnicy

Niedziela, 5 lutego 2012, 19:42
Aktualizacja: 0:49
Drugoligowa Miedź Legnica nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad czwartoligowymi Karkonoszami. Wyrównany pojedynek toczył się w pierwszej połowie, którą gospodarze wygrali 1:0, po zmianie stron jeleniogórzanie byli tylko tłem dla aspirujących do awansu do I–ligi piłkarzy z Legnicy, którzy wygrali cały mecz 5:0.

Podopieczni Bogusława Baniaka w minioną sobotę rozegrali dwa spotkania kontrolne, o godz.11:00 z Karkonoszami, a o 13:00 z Lechią Zielona Góra. Z tego względu składy na oba spotkania mocno się różniły, a w jedenastce na mecz z biało-niebieskimi trener gospodarzy postawił na kilku zmienników testując ich przydatność do pierwszego zespołu, testowany był również zawodnik Kuźni Jawor Robert Kruczek. W zespole Karkonoszy zabrakło kilku czołowych graczy, m.in.: Krupy, Piaszczyka i Krakówki. W pierwszej połowie jedynego gola strzelił zza pola karnego Wosiek. Po zmianie stron biało-niebiescy nie byli w stanie utrzymać wysokiego poziomu gry odczuwając twardą grę legniczan, za co zostali skarceni czterokrotnie. Najpierw Kajca wykorzystał rzut karny strzelając na 2:0, a następnie Czuryło popisał się klasycznym hat-trickiem ustalając wynik na 5:0. W drugim meczu Miedź pokonała III-ligową Lechię Zielona Góra 4:0 po dwóch golach Zielińskiego, bramce Mowlika i jednym trafieniu samobójczym.

W kolejnym sparingu Karkonosze zmierzą się z III-ligowym Promieniem Żary. Mecz zostanie rozegrany 11. lutego w Zgorzelcu.