MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 6 czerwca
im. Danuty, Dominiki

Będzie dwumecz o awans do piłkarskiej III ligi

Wiadomości: IV liga piłkarska
Piątek, 15 maja 2020, 0:12
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2020, 21:52
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Za nami wideokonferencja zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej podczas której poruszana była między innymi kwestia wyłonienia najlepszej drużyny IV–ligowej, która w sezonie 2020/2021 występować będzie na szczeblu makroregionalnej III ligi, obejmującej województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i śląskie.

Przypomnijmy, że już wcześniej zadecydowano, że rozgrywki w IV lidze i niższych klasach rozgrywkowych nie będą kontynuowane w sezonie 2019/2020, a za końcowe uzna się tabele po ostatniej rozegranej kolejce. Takim sposobem wyłoniono dwóch zwycięzców - Dabro-Bau Polonię-Stal Świdnica na wschodzie i Apis Jędrzychowice na zachodzie. O ile triumf świdniczan był nieco bardziej wyraźny - 3 punkty nad Sokołem Wielka Lipa i 7 "oczek" nad Bielawianką Bielawa (do tego wygrane oba bezpośrednie spotkania), to na zachodzie obserwowaliśmy znacznie bardziej zaciętą sytuację. Na finiszu trzy ekipy zgromadziły taką samą liczbę punktów (37). Był to właśnie Apis, Karkonosze Jelenia Góra i AKS Strzegom. Jędrzychowiczanie wygrali oba bezpośrednie spotkania (2:1 z AKS-em i 3:0 z Karkonoszami), a do tego legitymowali się najlepszym bilansem goli.

W czwartek, 14 maja ustalono, że ostatecznego mistrza IV ligi wyłoni dwumecz. Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica i Apis Jędrzychowice spotkają się 27 czerwca i 30 czerwca. Gospodarza pierwszego pojedynku poznamy po losowaniu. Brany był pod uwagę jeszcze wariant jednego spotkania na neutralnym terenie. Drużyny miałyby się zmierzyć na boisku w Chojnowie. Ostatecznie zdecydowano się jednak na mecz i rewanż, o ile oczywiście pozwolą na to warunki związane z pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że już wcześniej awans do III ligi wywalczyła Warta Gorzów Wielkopolski (lubuskie) i Polonia Nysa (opolskie). Na Śląsku też odbędzie się baraż. Na 20 czerwca zaplanowano jeden bój pomiędzy Szombierkami Bytom a LKS-em Goczałkowice Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sprawcy "złapani" przez fotopułapkę

W końcu grają sparingi

Plan sparingów Karkonoszy

Informacja wojewody w sprawie koronawirusa

Jak dojechać na Czarne?

Odór przy ulicy Polnej

Pełna mobilizacja zwolenników Rafała Trzaskowskiego

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Sonda

Pojawiają się głosy, że w związku z zaległościami w nauce, spowodowanymi pandemią, wszyscy uczniowie powinni powtarzać rok. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
739
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
4%