Czytających: 9733

Kamienna Góra: W strefie nie ma na nie mocnych

Wtorek, 30 kwietnia 2024, 23:52
Aktualizacja: 1:04
Rewelacyjnie dla janowickich siatkarek z klas czwartych zakończył się finał strefy jeleniogórskiej w piłce siatkowej. Dziewczęta od wielu lat zaliczają się do ścisłej czołówki w rozgrywkach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy oraz Volleymanię Dolny Śląsk.

Finał strefy odbył się w SP nr 2 w Kamiennej Górze i zgromadził na starcie siedem najlepszych zespołów. Janowiczanki wygrały wszystkie spotkania eliminacyjne, w półfinale pokonały gospodynie z SP 2 Kamienna Góra 2:0, a w wielkim finale ograły SP 4 Bogatynia 2:1, zdobywają pierwsze miejsce. Nasze zawodniczki dowodzone przez trenera Piotra Lesińskiego wywalczyły również stypendia sportowe zgodnie ze statutem janowickiej szkoły.

Nasze złotka: Milena Gac, Antonina Szczepańska, Kalina Urynowicz, Hanna Fijałkowska, Oliwia Markowska oraz Nina Wiśniewska.

Dobrą informacją jest również fakt, iż w kategorii chłopców brązowe medale wywalczyli zawodnicy z SP Mysłakowice.