MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Żywoty Świętych Osiedlowych – wkrótce w JCK

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 12 czerwca 2014, 8:44
Aktualizacja: 8:50
Autor: Org
Fot. Archiwum Teatru
Nowy spektakl Teatru Odnalezionego można obejrzeć 20 i 21 czerwca o godz. 19.00 w Sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Dla naszych Czytelników mamy po dwa podwójne zaproszenia na każde przedstawienie – do odbioru w kasie JCK na hasło: Jelonka.com

- Po niespełna półtorarocznej rocznej przerwie, teatr odnaleziony postanawia zmierzyć się z tekstem Lidii Amejko, który stał się dla nas wyjątkowym wyzwaniem. Tym razem pragniemy opowiedzieć kilka historii, które wskazały nam drogę do pracy nad spektaklem i zmusiły nas do szerszej obserwacji naszej rzeczywistości. Podążamy za autorką, która jak sama o sobie mówi: „(…) Sztukuję świat… próbuję odszyfrować sens ukryty w widzialnym.” Tak i my próbujemy odkrywać sensy ukryte w widzialnym. Bo czy atawizm ludzki, krzywda i absurdy nas otaczające powinny być znakiem ostrzegawczym przejścia na drugą - bezpieczną stronę ulicy? A ilu „świętych” Wy spotkaliśmy na swojej drodze? - czytamy w opisie sztuki.

Lidia Amejko - autorka takich sztuk jak: “Gdy rozum śpi - włącza się automatyczna sekretarka” , “Męka Pańska w butelce”, “Dwadrzewko”, “Farrago”, “Nondum”, “Greta”, “Przemiana 1999”, oraz dwóch tomów prozy: “Głośne historie” i ” Żywoty świętych osiedlowych”.

Adaptacja, reżyseria i scenografia: Łukasz Duda, obsada: Jakub Mieszała, Diana Jonkisz, Wojciech Sałaputa, konsultacje scenograficzne i wykonanie elementów: Wiktor Szybałdin, choreografia: Diana Jonkisz, muzyka: Moby, management: Magdalena Rzeszutek, produkcja: Teatr Odnaleziony, koproducent: Klub Kwadrat, współpraca: Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Bilety: 15zł/20zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl.

Kasa jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na dwie godziny przed wydarzeniem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkanie z karkonoskimi historiami w tle

Trwa "Park sztuki"

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 12-06-2014 12:56
super! nie mogę się doczekać !
~Łapa Bozi 12-06-2014 17:02
Wysyp świętych nas czeka. Porzeczkę wytłukł grad, to się święci namnożyli. Kraju, dokąd kroczysz produkując idiotów i połamańców psychicznych? Sukienkowi grabią coraz większy obszar naszej prywatności i fizyczności , a durnowaci decydenci poddają się temu "dla świętego spokoju". Będziecie mieli spokój jak się młody Hitlery dorwą do władzy, co już widać tu i tam. Dorwą się w ramach odrzucenia głupoty rządzących, bo te pokazują, że są g..... warci. Wszyscy. Ci co byli, są i będą. Mi to już wisi, dzieci moje wyjechały z tego syfu, osobiście mnie to trąca. Ale co zrobią ci, co muszą tu z jakiegoś powodu zostać? Mają oglądać świętych, ich mocodawców i p...lów rozrzuconych jak ptasie łajno po całym kraju? Ten kraj to dno niezależnie pod kim by nie był.
~dolapabozi 12-06-2014 22:58
Łapa bozi... zacznij pisać scenariusze, dramaty. Podstawa tekstu .... Nasycona kontekstem polityczno społecznym !
~Tosia11 18-06-2014 22:26
Widziałam spektakl podczas Pestki i nikomu o wrażliwszych uszach nie polecam. Szkoda czasu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kiedy zniknie ten wykop?

Burzowe opowieści – teatrzyk kamishibai już jest  

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Zagra Sonori Ensemble

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
378
Tak
42%
Nie
48%
Nie wiem
10%