MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Żywioły Dolnego Śląska w Mediolanie

Wiadomości: Region
Niedziela, 12 lipca 2015, 7:39
Aktualizacja: 7:42
Autor: MBG
Fot. Archiwum Master Brand
Bolesławiecka ceramika, naszyjniki z dolnośląskich agatów i szkło z Huty Julia – to symbole Tygodnia Dolnośląskiego podczas Expo w Mediolanie. Zwiedzający polski pawilon chętnie korzystali z mobilnej piekarni i zachwycali się nowoczesnym designem podczas pokazu oświetlenia. Czym jeszcze zaskoczyło województwo?

Zaprezentowaliśmy się Mediolanie w artystycznej konwencji czterech żywiołów. To w końcu źródło najcenniejszych bogactw naszego regionu – podkreśla Anna Andrych, CEO Master Brand Group, która odpowiadała za organizację aktywności. Odwiedzający mogli nie tylko obejrzeć i dotknąć dolnośląskich produktów, ale przekonać się na własne oczy, jak powstają.

Tajniki swego artystycznego rzemiosła zdradzały: mistrzyni w malowaniu na jedwabiu Kamila Karst i specjalistka od biżuterii z dolnośląskich agatów Małgorzata Gromiec.

Do serca odwiedzających organizatorzy starali się trafiać również przez żołądek. Świat polskich smaków dla europejskich podniebień odkrywał szef kuchni jednej z najbardziej uznanych dolnośląskich restauracji - Zbigniew Koźlik. Przed pawilonem stanęła również mobilna piekarnia, dzięki której odwiedzający mogli spróbować chleba przygotowanego według tradycyjnych, dolnośląskich receptur sprzed wieków. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak uczestnictwo w warsztatach ceramicznych. Zobaczyć, jak powstaje bolesławiecka ceramika- regionalna wizytówka – bezcenne! Wszystkim prezentacjom towarzyszyła muzyka zespołu Me, Myself and I.

Dolny Śląsk to jeden z 10 najszybciej rozwijających się regionów Europy. Dlatego tak ważnym punktem był cykl spotkań poświęconych współpracy gospodarczej regionu z partnerami z zagranicy. O potencjale gospodarczym województwa, aktywności specjalnych stref ekonomicznych oraz projektach łączących innowacje technologiczne z biznesem opowiadali Marszałek Cezary Przybylski, Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa a także przedstawiciele włoskich firm, które z sukcesem działają w regionie.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Teraz lepiej widać

Wypadek przy baniakach  

Usłyszał zarzut zabójstwa

Nowy sprzęt dla OSP

O rozpadających się górach

"Gorące przyciski" w autobusach MZK

WOŚP prowadzi nabór wolontariuszy  

Studium na początek

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
67
Tak
63%
Nie
36%
Nie wiem
1%