MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 1 czerwca
im. Jakuba, Konrada

Żywa lekcja historii

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 11 grudnia 2018, 14:20
Aktualizacja: Środa, 12 grudnia 2018, 16:07
Autor: SP 8
Fot. Użyczone/SP 8
Na zaproszenie nauczycielki historii Katarzyny Bocian, Szkoła Podstawowa nr 8 w Jeleniej Górze gościła Michała Rychlickiego – pasjonata historii.

Pan Michał zorganizował Żywą Lekcję Historii nawiązującą do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dla wszystkich klas siódmych.

Gość przyjechał do szkoły z umundurowaniem z okresu I wojny światowej, z wyposażeniem wojskowym i przepiękną opowieścią o drodze do wolności.

Dwugodzinny spektakl był prowadzony metodą dramy. Do udziału zostali zaproszeni uczniowie szkoły. Ucharakteryzowano w sposób genialny postać Piłsudskiego. Na scenie pojawił się też Dmowski, Paderewski i żołnierze armii pruskiej oraz rosyjskiej. Moc rekwizytów spowodowała, że uczniowie i nauczyciele przenieśli się w czasie, a opowieść snuta przez gościa zapadała w pamięć.

Taki rodzaj lekcji wywiera duże wrażenie i jest przekazem, który powoduje spory przyrost wiedzy u uczniów i zainteresowanie tematem. Społeczność szkolna wyszła z pokazu oczarowana.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Skwer Radiowej Trójki przetrwa?

Sobota ze sztuką nowoczesną

Radny Mariusz Gierus pokieruje pogotowiem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~polonista 12-12-2018 7:01
Bardzo fajna inicjatywa. Trzeba oderwać się od tych nadętych oficjałek.
~przerażenie 12-12-2018 20:17
Ten pan bez hałasu w mediach wystąpił już w połowie szkół powiatu. I na jelonce nikt więcej się nie pochwalił, że go ZAPROSIŁ? Tak jak nie chwalimy się, że zapraszamy corocznie muzyków z naszej filharmonii, rozmaite teatry, leśników, policjantów, specjalistów z MONARu, studentów politechniki i dziesiątki innych, ciekawych osób. W każdej szkole, co miesiąc, odbywają się takie spotkania, otwarte lekcje, występy i prelekcje. I jakoś nikt z tym nie leci do mediów...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozpoczęcie zajęć w kamiennogórskich szkołach

Dzieci wrócą do odnowiongo przedszkola

Jeleniogórskie szkoły w czasie koronawirusa

Zdalne nauczanie w szkole muzycznej  

Ruszy karuzela stanowisk?

Sonda

Otwarcie szkół dla najmłodszych uczniów nie oznacza normalnej nauki, tylko zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Czy to ma sens?

Oddanych
głosów
973
Tak
27%
Nie
69%
Nie wiem
4%