MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Żyją zdrowo na sportowo

Wiadomości: Region
Wtorek, 31 marca 2015, 7:55
Aktualizacja: 7:58
Autor: Mea
Fot. Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim
Jeleniogórska delegacja, w skład której weszli Leszek Karbowski z Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem oraz Jan Nowak z Przedsiębiorstwa „Simet” gościła w Lwówku Śląskim na XX Sportowo – Zabawowym Turnieju Grup o Puchar Dyrektora ZPEW pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo”.

Impreza zorganizowana została z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Zespole Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Lwówku Śląskim, który był inicjatorem turnieju. Wzięły w nim udział trzy drużyny z ZPEW i jedna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Lwówku Śląskim. Jeleniogórska delegacja, czyli Leszek Karbowski i Jan Nowak, którzy współpracują z ZPEW, kibicowali i wspierali zawodników.

- Turniej organizowany jest od 20 lat, więc stał się już naszą tradycją. Zawodnicy są osobami niepełnosprawnymi intelektualnie, a część z nich również ruchowo. Tym bardziej konkurencje były dla nich dużym wyzwaniem, którego chętnie podjęli się – mówiła Ala Janz, dyrektorka ZPEW.

Uczestnicy zmierzyli się z ośmioma zadaniami o tematyce promocji zdrowia i zdrowego trybu życia. Najpierw każda z czterech drużyn zaprezentowała się w sposób artystyczny, były więc elementy muzyczne, taneczne i teatralne. Następnie odbyły się konkurencje sportowe.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna ,,Orły” z ZPEW, drugie drużyna ,, Witaminki” z WTZ, trzecie drużyna ,,Kleksiki” z ZPEW oraz czwarte drużyna ,,Busiki” z ZPEW. Zwycięzcy odebrali puchar z rąk dyrektora ZPEW Ali Janz, a wszyscy uczestnicy nagrody i upominki z rąk zaproszonych gości.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Odpust na Śnieżce

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
668
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%