MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Zwycięzcy XIII Biegu Niepodległości

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 16 listopada 2011, 21:47
Aktualizacja: 21:48
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Przy pięknej, słonecznej pogodzie na trasie prowadzącej terenami wokół Osiedla Orle w Cieplicach ze startem i metą przy Klubie Orlik w Jeleniej Górze odbył się XIII Bieg Niepodległości.

Sponsorzy biegu:
-Prezydent Miasta Jeleniej Góry
-Spółdzielnia Mieszkaniowa “OSTOJA” w Jeleniej Górze
-Okręgowe TKKF “Karkonosze” w Jeleniej Górze
-Sponsorzy prywatni

Organizator biegu

-Ognisko TKKF “ORLE” Cieplice

Wyniki

Biegi dzieci

Dystans 200 m

Klasyfikacja dziewcząt
1.Weronika Drzymała - Piechowice
2.Martyna Morman - Jelenia Góra
3.Oliwia Wojtaś
4.Zuzanna Wesołowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5.Aleksandra Rażny
6.Julia Wekłyk - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
7. Marcelina Juszczak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
8.Aleksandra Podrecka - Jelenia Góra
9.Dagmara Piskorowska
10.Daria Piskorowska

Klasyfikacja chłopców
1. Eliasz Garliński - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2. Wiktor Rączkiewicz - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
3. Jan Reizer - MKS “KARKONOSZE Sporty Zimowe” Jelenia Góra
4. Ksawier Potaczek - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5. Oskar Murzyn - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
6. Jakub Gudowski
7. Mateusz Berej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
8. Cyprian Micwalski
9. Gracjan Furman - Jelenia Góra
10. Szymon Dziadura

Dystans 500 m

Klasyfikacja dziewcząt
1. Lidia Hamkało - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2. Natalia Hutnik - ORLE Jelenia Góra
3. Ida Żołędowska
4 Natalia Stańkowska - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5. Izabela Wicher
6. Wiktoria Jędruch - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
7. Sandra Berej - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
8. Karolina Stobińska

Klasyfikacja chłopców
1. Ksawery Szymański
2. Piotr Bryczkowski - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
3. Damian Mujta - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
4. Klaudiusz Bukraba - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
5. Dawid Rzepka - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
6. Marcin Garuzel
7. Dominik Kużmiński - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
8. Kamil Marczak
9. Marcel Kwapiński
10.Kacper Marczak

Dystans 1000 m

Klasyfikacja dziewcząt

1. Angelika Młynarska - Jelenia Góra

Klasyfikacja chłopców
1. Michał Krzysztofiak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
2. Adrian Gromyko - Jelenia Góra
3 Daniel Matusiak - ORLE Jelenia Góra
4. Wiktor Staszak - Jelenia Góra
5. Kacper Wasiński - Jelenia Góra
6. Maciej Gudowski

Bieg główny – dystans 10 000 m

Klasyfikacja ogólna kobiet
1.Danuta Piskorowska - 46'21 K16 – 1 -
2.Edyta Zięba - 52'56 K16 - 2 - SMS Karpacz
3.Anna Sentyrz - 54'54 K16 - 3 - SMS Karpacz
4. Dorota Dziadkowiec-Michoń - 56'08 K 35 – 1 - SMS Karpacz
5.Ewa Hofman - 59'41 K35 - 2 - Jelenia Góra
6. Ewa Szmel - 1”01'25 K35 – 3 - Piechowice
7. Barbara Walus - 1”03'03 K16 - 4
8.Bogumiła Graczyk - 1”05'48 K59 - 1 - Kowary
9.Krystyna Turowska - 1”10'52 K59 - 2 - Jelenia Góra
10. Sabina Banik - 1”14'24 K16 - 5
11.Genowefa Nowakowska - 1”15'59 K59 - 3 - Jelenia Góra

Klasyfikacja K16-34 kobiet
1.Danuta Piskowska - 46'21 K16– 1 -
2.Edyta Zięba - 52'56 K16- 2 - SMS Karpacz
3.Anna Sentyrz - 54'54 K16 - 3 - SMS Karpacz
4. Barbara Walus - 1”03'03 K16 - 4
5. Sabina Banik - 1”14'24 K16 - 5

Klasyfikacja K35- 58 kobiet
1. Dorota Dziadkowiec-Michoń - 56'08 K 35 – 1 - SMS Karpacz
2.Ewa Hofman - 59'41 K35 - 2 - Jelenia Góra
3. Ewa Szmel - 1”01'25 K35 – 3 - Piechowice

Klasyfikacja K59- kobiet
1.Bogumiła Graczyk - 1”05'48 K59 - 1 - Kowary
2.Krystyna Turowska - 1”10'52 K59 - 2 - Jelenia Góra
3.Genowefa Nowakowska - 1”15'59 K59 - 3 - Jelenia Góra

Klasyfikacja ogólna mężczyzn
1. Łukasz Kondratowicz - 42'55 M30-1 - Kamienna Góra
2. Mariusz Tokarczyk - 42'59 M30-2
3. Tomasz Kwiatkowski - 43'32 M16-1 - Jelenia Góra
4. Artur Gawroński - 4347 M40-1 - Kamienna Góra
5. Mariusz Kwiatkowski - 44'56 M50-1 - Jelenia Góra
6. Mariusz Moczarski - 45'40 M40-2 - Jelenia Góra
7. Mateusz Dzioba - 46'38 M16-2
8. Michał Nowak - 46'46 M16-3 - Jelenia Góra
9. Kamil Wojtyczka - 46'51 M16-4
10.Łukasz Mostek - 47'57 M16-5
11.Paweł Wicher - 48'21 M40-3
12.Mirosław Szaniewski - 48'37 M30-3
13.Tomasz Lachowicz - 48'38 M30-4
14.Paweł Zimoń - 49'22 M16-6
15.Bartosz Hofman - 49'42 M30-5
16.Tomasz Chudzikiewicz - 49'58 M30-6
17.Maciej Nowak - 50'32 M16-7 - Jelenia Góra
18.Bogusław Uchanowicz - 50'33 M40-4
19.Bogusław Czerny - 51'18 M50-2 - Kamienna Góra
20.Dominik Walukiewicz - 51'46 M16-8
21. Zbigniew Kogut - 51'47 M50-3 - Jelenia Góra
22.Wiesław Dul - 52'45 M50-4 - Jelenia Góra
23.Kazimierz Wojtasik - 53'04 M60-1 - Jelenia Góra
24.Mirosław Górnicki - 55'36 M60-2 - Jelenia Góra
25.Seweryn Świerk -56'04 M30-7
26.Krzysztof Rygiel -56'41 M30-8
27.Mieczysław Sala -57'06 M50-5 - Jelenia Góra
28.Ryszard Grzywacz -57'22 M40-5
29.Leszek Dacewicz -57'46 M70-1 - Jelenia Góra
30.Janusz Maczugowski -58'18 M60-3
31.Tomasz Nykiel -59'05 M16-9
32.Czesław Tarłowski - 1”00'45 M70-2 - Jelenia Góra
33.Jacek Piskorz - 1”07'00 M40-6
33.Artur Wrona - 1”07'00 M16-10
35.Daniel Cisek -1”10'06 M30-9
36.Dariusz Bugański -1”15'40 M40-7
37.Kornel Szymański - M16-11 KRECZ
38.Maciej Lucerski - M16-12 KRECZ

Klasyfikacja M16- 29 mężczyzn
1. Tomasz Kwiatkowski - 43'32 M16-1 - Jelenia Góra
2. Mateusz Dzioba - 46'38 M16-2
3. Michał Nowak - 46'46 M16-3 - Jelenia góra
4. Kamil Wojtyczka - 46'51 M16-4
5.Łukasz Mostek - 47'57 M16-5
6.Paweł Zimoń - 49'22 M16-6
7.Maciej Nowak - 50'32 M16-7 - Jelenia Góra
8.Dominik Walukiewicz - 51'46 M16-8
9.Tomasz Nykiel -59'05 M16-9
10.Artur Wrona -1”07'00 M16-10
11.Kornel Szymański - M16-11 KRECZ
12.Maciej Lucerski - M16-12 KRECZ

Klasyfikacja M30- 39 mężczyzn
1. Łukasz Kondratowicz - 42'55 M30-1 - Kamienna Góra
2. Mariusz Tokarczyk - 42'59 M30-2
3.Mirosław Szaniewski - 48'37 M30-3
4.Tomasz Lachowicz - 48'38 M30-4
5.Bartosz Hofman - 49'42 M30-5
6.Tomasz Chudzikiewicz - 49'58 M30-6
7.Seweryn Świerk -56'04 M30-7
8.Krzysztof Rygiel -56'41 M30-8
9.Daniel Cisek -1”10'06 M30-9

Klasyfikacja M40- 49 mężczyzn
1. Artur Gawroński - 4347 M40-1 - Kamienna Góra
2. Mariusz Moczarski - 45'40 M40-2 - Jelenia Góra
3.Paweł Wicher - 48'21 M40-3
4.Bogusław Uchanowicz - 50'33 M40-4
5.Ryszard Grzywacz -57'22 M40-5
6.Jacek Piskorz -1”07'00 M40-6
7.Dariusz Bugański -1”15'40 M40-7

Klasyfikacja M50- 59 mężczyzn
1. Mariusz Kwiatkowski - 44'56 M50-1 - Jelenia Góra
2.Bogusław Czerny - 51'18 M50-2 - Kamienna Góra
3. Zbigniew Kogut - 51'47 M50-3 - Jelenia Góra
4.Wiesław Dul - 52'45 M50-4 - Jelenia Góra
5.Mieczysław Sala - 57'06 M50-5 - Jelenia Góra

Klasyfikacja M60- 69 mężczyzn
1.Kazimierz Wojtasik - 53'04 M60-1 - Jelenia Góra
2.Mirosław Górnicki - 55'36 M60-2 - Jelenia Góra
3.Janusz Maczugowski -58'18 M60-3

Klasyfikacja M70- mężczyzn
1.Leszek Dacewicz -57'46 M70-1 - Jelenia Góra
2. Czesław Tarłowski - 1 ”00'45 M70-2 - Jelenia Góra

Podsumowano klasyfikacje cyklu biegów “Jelenia Góra Biega”

W kategorii dzieci nagrody otrzymały:

Lidia Hamkało - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
Eliasz Garliński - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
Oskar Murzyn - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
Piotr Bryczkowski - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
Dawid Rzepka - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin
Michał Krzysztofiak - SKS “BIEGACZ” Siedlęcin

Wymienieni zawodnicy uczestniczyli we wszystkich czterech biegach cyklu.

W klasyfikacji kobiet zwyciężczynią cyklu została Bogumiła Graczyk, w nagrodę otrzymała kosz delikatesowy, a wyróżnienia i okolicznościowe koszulki za udział we wszystkich biegach cyklu otrzymały: Krystyna Turowska i Genowefa Nowakowskab.

W klasyfikacji mężczyzn zwyciężył Tomasz Kwiatkowski, w nagrodę otrzymał kosz delikatesowy, a wyróżnienia i okolicznościowe koszulki za udział we wszystkich biegach cyklu otrzymali: Mariusz Kwiatkowski, Zbigniew Kogut, Wiesław Dul, Mirosław Górnicki i Czesław Tarłowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Konkurs na dotację dla klubów ligowych

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~xxx 17-11-2011 11:26
Trzeba dodać że bieg główny odbył się na dłuższym dystansie niż 10 km było prawie 12 km ,organizatorzy "mile"zaskoczyli starujących :)wydłużając trasę . Impreza zorganizowana w bardzo sympatycznym gronie,za symboliczne 5 zł startowego mozna było o ukończeniu biegu napić się gorącej herbatki,kawy a nawet zjeść kiełbaskę nie wspomnę już o nagrodach(ładne koszulki) puchary oraz medale za udział,niech uczą się inni organizatorzy impreZ gdzie chodzi tylko o zebranie wysokiego startowego a potem spadać do domu. Tutaj było wszystko ,rywallizacja spotowa na wysokim poziomie,bardzo miła atmosfera,super organizacja. Dziękuje i Pozdrawiam Serdecznie wszystkich uczestników.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Bobry na Zabobrzu

Powrót imprez rowerowych

Krakowska w budowie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2054
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%