MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zwycięzcy Letniego Biegu Piastów

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Środa, 4 września 2013, 12:27
Aktualizacja: 12:29
Autor: MDvR
Fot. UM Szklarska Poręba
Piotr Holly z Wałbrzycha i Magdalena Nykiel z Sosnówki pewnie wygrali Letni Bieg Piastów – półmaraton górski na dystansie 21 km. Oboje wyprzedzili swoich rywali o blisko 3 minuty. Bardziej zacięta rywalizację o wygraną oglądaliśmy w Jakuszyckiej Dziesiątce (10 km). W sumie do mety obu biegów dotarło 438 zawodniczek i zawodników.

Pogoda dopisywała biegaczom. – Świetna na takie zawody – chwaliła Dominika Jarosz z Jeleniej Góry, która wygrała bieg pań na 10 km. – Nie za gorąco, lekki wiaterek. Nic, tylko biegać. Ja ruszyłam od startu równo z Magdą Nykiel. Z tym, że ona biegała dwa kółka, czyli półmaraton a ja jedno. Czy kontrolowałam co robią za moimi plecami rywalki? Nie. Nie próbowałam się odwracać. I w sumie nie było jak się oglądać, bo Dominika Jarosz drugą na mecie Katarzynę Świecę wyprzedziła aż o 3,39 minuty!

Wśród panów na 10 kilometrów walka była większa. Dariusz Jurewicz z Gołdapi wyprzedził Piotra Skowrona z Jeleniej Góry o 10 sekund. – Za mocno zacząłem, a potem zabrakło pary, by ścigać się na mecie z rywalem – podsumował młody jeleniogórzanin, na co dzień narciarz biegowy. - To był mój pierwszy górski bieg. Nie wiedziałem czego się spodziewać. Było trudno, dlatego tym bardziej cieszę się, że wygrałem – mówił tuż po biegu uradowany Jurewicz.

Na dystansie 21 km od startu ruszyła grupa 6-7 zawodników. Do pierwszego podbiegu trzymali się razem, ale tuż za schroniskiem Orle (ok. 4,5 km) zaatakował Piotr Holly. Wałbrzyszanin przyjechał do Jakuszyc wygrać. W końcu niedawno był najlepszy w Wielkiej Pętli Izerskiej, a tydzień temu wygrał u siebie Toyota Półmaraton. – Ale tu było najtrudniej. Trasa naprawdę dała się we znaki. Wystarczy popatrzeć na czas – mówił na mecie. Na metę pewnie wbiegł pierwszy. Od tego ataku za Orlem już tylko powiększał swoją przewagę. Ostatecznie drugiego Adriana Antczaka wyprzedził aż o 2,58 minuty! Czwarty na mecie był Waldemar Witulski z Sosnówki, który ma w swojej karierze trzy wygrane w Zimowym Biegu Piastów.

U pań tempo od startu dyktowała Magdalena Nykiel z Sosnówki. Była biathlonistka, olimpijka z Turynu z 2006 roku, już po 5 kilometrach miała 38 sekund przewagi nad kolejną zawodniczką i z każdym kilometrem tylko ją zwiększała. Do mety dobiegła z przewagą 2 minut i 53 sekund nad drugą Katarzyną Dudkiewicz z Gostynia.

Dodajmy jeszcze, że w półmaratonie wystartował także komandor Letniego Biegu Piastów Dariusz Serafin, który zdecydowanie złamał dwie godziny i zajął 122. miejsce open.

(Bieg Piastów)

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Bilety MZK też podrożeją?

Giną woreczki na psie odchody

Promesa dla powiatu

Dużo drożej za śmieci

37. MFTU rozpoczęty!

Bus był zepsuty?

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
640
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%