Zwycięstwo na pożegnanie z kibicami

Sobota, 17 listopada 2018, 23:44
Aktualizacja: 23:45
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra ostatni mecz w tym roku przed własną publicznością, mogą zapisać do udanych, bowiem w starciu z Prochowiczanką Prochowice zwyciężyli pewnie 4:0. Na listę strzelców wpisali się: Giziński, Lekszycki, Zatylny i Staniszewski.

Po nagłej zmianie trenera (Aleksieja Tiereszczenkę zastąpił Krzysztof Pietrzyk), jeleniogórzanie pokazali, że nie miało to zbyt dużego wpływu na ich postawę i w starciu z niżej notowanym rywalem potwierdzili swoją wyższość. W pierwszej połowie jedynie Oskar Giziński wpisał się na listę strzelców (33. minuta), ale po zmianie stron piłkarze dali zmarzniętym kibicom kilka okazji do radości. W 49. minucie na 2:0 strzelił Robert Lekszycki, a kolejne trafienia były dziełem rezerwowych - w 74. minucie gola zdobył Mateusz Zatylny, a w 86. Michał Staniszewski. Ostatecznie Karkonosze zwyciężyły 4:0 i w tabeli grupy zachodniej IV ligi zajmują 5. miejsce. Biało-niebiescy mają do rozegrania jeszcze zaległy (wyjazdowy) mecz z Apisem Jędrzychowice (25.11, godz. 11:00), który w tabeli znajduje się "oczko" wyżej, ale ma 5 punktów przewagi nad jeleniogórzanami.

Karkonosze Jelenia Góra - Prochowiczanka Prochowice 4:0 (1:0)
Karkonosze: Marceniuk - Wawrzyniak, Garbar, Skydan, Denis, Walczak, Giziński, Lekszycki, Buzała, Poszelężny, Firlej. Rezerwowi: Proietti, Gargas, Zatylny, Podgórski, Staniszewski.
Prochowiczanka: Kazidróg - P. Kula, Popowczak, Rosa, Wojciechowski, Matulak, Antosiewicz, Zieliński, Kochan, Ziembicki, Szumański. Rezerwowi: Cieślak, Matusiak, M. Kula, Ignatowicz, Kędzior, Małek.