Zwycięstwo na inaugurację

Wiadomości: II-liga koszykarzy
Niedziela, 6 października 2013, 7:14
Aktualizacja: 16:36
Koszykarze Sudetów bardzo udanie zainaugurowali rozgrywki II–ligi. Po kapitalnej grze Czecha i Niesobskiego pokonali Albę Chorzów 89:69.

Początek spotkania w hali przy ul. Sudeckiej należał do gospodarzy, którzy prowadzili 20:10, ale w 12. minucie przegrywali już 20:22. Po zaciętej walce do przerwy jeleniogórzanie mieli na swoim koncie 43 "oczka", a goście 37. Po zmianie stron podopieczni Artura Czekańskiego ponownie odskoczyli wychodząc na prowadzenie 55:42, ale i tym razem przyjezdni nie poddawali się i celnymi "trójkami" starali się dorównać koszykarzom z Kotliny Jeleniogórskiej. W 28. minucie na tablicy wyników było już tylko 59:53, ale kolejne fragmenty meczu to już kapitalan gra Niesosbkiego i Czecha, którzy poprowadzili Sudety do zdecydowanego zwycięstwa 89:69. W spotkaniu z Albą nasz zespół stracił dwóch młodych wilków: Kamil Drąg z urazem kolana został przewieziony karetką pogotowia do szpitala, a także Patryk Ostrowski, którego opatrzyły obecne na meczu służby medyczne.

W następnej kolejce (12.X) Sudety zagrają w Kłodzku z miejscową Nysą, a na własny parkiet wrócą 19. października (godz.18:00) podejmując Śląsk Wrocław.

Sudety Jelenia Góra - Alba Chorzów 89:69 (20:18, 23:19, 22:18, 24:14)