im. Karoliny, Olgi

Zwycięstwo było bardzo blisko

Sobota, 27 listopada 2010, 15:17
Aktualizacja: Niedziela, 28 listopada 2010, 13:13
W 9. kolejce spotkań III–ligi siatkarzy ekipa Kolegium Karkonoskiego Jelenia Góra poniosła dziewiątą porażkę w tegorocznych rozgrywkach. Tym razem po dramatycznym meczu nasi zawodnicy ulegli na własnym parkiecie Chrobremu Głogów 2:3.

Pierwszy set nie zapowiadał emocji w tym spotkaniu. Co prawda do stanu 12:12 walka była wyrównana, to jednak goście w porę poprawili skuteczność w ataku i pewnie wygrali otwierającą partię 25:17.

Początek drugiej odsłony zaskoczył wszystkich, jeleniogórzanie dzięki skutecznym blokom i błędom gości objęli prowadzenie 7:2, a chwilę później 13:7. Wtedy do głosu doszli głogowianie, zdobywając 4 punkty z rzędu zmniejszyli straty i uwierzyli, że ten set nie jest jeszcze przegrany. Objęli nawet prowadzenie 18:17, ale nasi siatkarze pokazali charakter i to oni mieli pierwszą piłkę setową, której niestety nie wykorzystali. Swoją szansę mieli także zawodnicy Chrobrego (24:25), ale ostatecznie to akademicy z Jeleniej Góry wygrali tą zaciętą partię 27:25.

W kolejnym secie siatkarze obu drużyn zaciekle walczyli o każdy punkt, od stanu 15:15 goście zdobyli 3 punkty z rzędu, na szczęście nasi siatkarze odrobili straty doprowadzając do kolejnej wojny nerwów. Lepsi w niej po raz kolejny okazali się jeleniogórzanie, wygrywając tą partię 25:23 i wychodząc na prowadzenie 2:1.

Zawodnicy Chrobrego rozpoczęli czwartą część gry od kilkupunktowego prowadzenia, którego nie oddali nawet na chwilę. Od wyniku 9:10 głogowianie zdobyli 6 kolejnych punktów i bez problemu zwyciężyli 25:17, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W każdym rozegranym do tej pory secie drużyna, która zdobywała punkt na otwarcie – wygrywała całą partię. W finałowym rozdaniu to siatkarze Kolegium Karkonoskiego zdobyli nie tylko pierwszy punkt, ale prowadzili nawet 5:1. Gdy wydawało się, że w końcu doczekamy się pierwszego zwycięstwa naszej ekipy, goście poprawili grę w ataku, od stanu 8:7 zdobyli 4 punkty pod rząd i na trybunach było słychać jęk zawodu. Przegraliśmy tą partię 12:15, a cały mecz 2:3.

AZS Kolegium Karkonoskie Jelenia Góra – SPS Chrobry Glogow 2:3 (17:25, 27:25, 25:23, 17:25, 12:15)