Zalogowanych: 24

II-liga koszykarzy: Zwycięskie Sudety, w finale zagramy z Pleszewem

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 8:18
Aktualizacja: Wtorek, 12 kwietnia 2011, 1:16
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w pełni wykorzystali atut własnego parkietu, pokonując w czwartym starciu półfinałowym II–ligi koszykarzy Nysę Kłodzko 63:56.

Czwarty mecz pomiędzy Sudetami, a Nysą toczył się przy gorącym dopingu kibiców gospodarzy. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, jeleniogórzanie bardzo dobrze rozpoczęli bój o finał rozgrywek II-ligi. Dobrze w mecz wszedł Czech, który w 6 min. dał nam prowadzenie 10:4, a po pierwszej kwarcie Sudety prowadziły 19:12.

Druga odsłona była kluczowa dla losów niedzielnego spotkania, jak i dla całej rywalizacji w play-off. Podopieczni trenera Taraszkiewicza dołożyli kolejne 9 "oczek" do swojej przewagi, a kontuzji doznali dwaj czołowi gracze z Kłodzka: supersnajper Lepczyński oraz najwyższy w drużynie Doralu Ulrich. Na przerwę koszykarze schodzili przy stanie 34:18 dla gospodarzy.

Po zmianie stron jeleniogórzanie osiągnęli swoją najwyższą przewagę tego dnia, za sprawą skutecznych ataków Samca prowadziliśmy 38:18 i wydawało się, że niewiele może się już zmienić w tym spotkaniu. Nic bardziej mylnego, trzecia kwarta charakteryzowała się licznymi faulami z obu stron, a trener Włodowski miał ogromne pretensje do sędziów. Hala im. Mariana Koczwary tętniąca życiem po raz kolejny była areną wielkich derbowych emocji. Do 38 min. gospodarze utrzymywali 10-punktowe prowadzenie, ale były jeleniogórzanin - Grygiel wziął ciężar gry na swoje barki i po celnym rzucie za 3 pkt. doprowadził do stanu 58:53 dla Sudetów na niespełna minutę przed końcem. Jak się okazało, na więcej nie starczyło już czasu i ostatecznie Sudety pokonały Nysę Kłodzko 63:53. Po zwycięstwie koszykarze wraz z trenerem zafundowali sobie i kibicom taniec radości i podziękowali fanom za wspaniały doping.

W finale rywalem Sudetów będzie Open Florentyna Pleszew, która pokonała Stal Ostrów Wlkp. 68:42, a w całej rywalizacji podobnie jak jeleniogorzanie wygrali 3:1.

Za tydzień (16, 17 kwietnia) dwa spotkania finałowe w Pleszewie. Do stolicy Karkonoszy finaliści II ligi gr.B zawitają 30 kwietnia.

Focus Mall Sudety Jelenia Góra - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 63:56 (19:12, 15:6, 11:13, 18:25)

Sudety: R. Niesobski 17, Czech 13, Matczak 11, Ł. Niesobski 11, Samiec 8, Wilusz 2, Czekański 1, Minciel

Nysa: Grygiel 19, Weiss 11, Radwański 10, Lipiński 8, Ulrich 3, Lepczyński 2, Obrzut 2, Płatek 1, Kos