MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Zwolniony z pracy za start w wyborach

Wiadomości: JELENIA GÓRA/SZKLARSKA PORĘBA
Czwartek, 11 listopada 2010, 8:10
Aktualizacja: 16:36
Autor: TEJO
R. P. Szymański pierwszy z prawej podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości
Fot. TEJO
Kierownik Hotelu Szrenica w Szklarskiej Porębie stracił stanowisko, bo oznajmiono mu, że łączenie takiej funkcji z kandydowaniem do rady miasta w wyborach samorządowych jest niedopuszczalne. Chodzi o Rafała Piotra Szymańskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

R. Szymański kandyduje do rady miasta z listy PiS z drugiego miejsca w jeleniogórskim okręgu nr 1. Od 20 października pracował w Hotelu Szrenica na podstawie umowy o zarządzanie. Kilka dni temu prezes zarządu firmy będącej właścicielem hotelu wezwała kandydata na dywanik i oświadczyła mu, że łączenie funkcji kierownika hotelu i kandydowanie jest niedopuszczalne.

– Zasugerowano mi również niebezpieczeństwo wynoszenia kompromitujących zdjęć i informacji o gościach bawiących się na imprezach w hotelu. Otrzymał wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym bez obowiązku świadczenia pracy – poinformował.

Rafał Piotr Szymański twierdzi, że wykonywał swoje obowiązki jak najlepiej potrafił i nie było jego intencją, ani uprawianie polityki w miejscu pracy, ani zaszkodzenie firmie. – Tajemnica tego, co dzieje się w firmie – to element zarówno etyki zawodowej, jak i zapisu w umowie o zarządzanie. Jak można w ogóle mówić o takich rzeczach? – powiedział rozgoryczony Szymański.

Teraz zrobić może niewiele, bo wszystko odbywa się jednakże w majestacie prawa, gdyż umowa o zarządzanie może być rozwiązana w dowolnym momencie bez podania przyczyny. Kandydat PiS podkreśla jednak, że czynne i bierne prawo wyborcze to konstytucyjne prawo każdego Polaka, również pracownika hotelu. – Możemy nie tylko wybierać, ale i być wybierani i nie powinno być to powodem do wyrzucania kogokolwiek z pracy – zaznacza Rafał P. Szymański. Zainteresowany przez kilka lat (2006 - 2009) sprawował funkcję zastępcy dyrektora Muzeum Karkonoskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Tak nie wolno parkować!

Komentarze (33) Dodaj komentarz

kazimierzp 11-11-2010 8:45
Współczuję Rafale! Do Tejo - Rafał Szymański pracował kilka lat w Muzeum Karkonoskim, a nie kilka miesięcy!
~mim 11-11-2010 8:45
Nie jestem członkiem PiS, ani sympatykiem prezesa J.Kaczyńskiego. Natomist to, co wydarzyło się panu Szymańskiemu świadczy o tym, że dama, która jest prezesem firmy zarządzającej hotelem Szrenica, jest krasnalkiem mo...lnym. Ta damulka mentalnie tkwi dalej w gierkowskim PRL- u. Żałość tyłek ściska, jak słyszę o takich prezesach i ich mocodawcach. Wszyscy ,którzy kandydują do rad różnch szczebli głowy do góry! Będziemy Was wspierać i o Was walczyć bezwzględnie do kogo Wam bliżej: Tuska,Pawlaka ,czy Kaczyśnkiego. Z pozdrowionkiem: www.karkonoska.org.pl
~mm 11-11-2010 9:20
Ale news, klient przyleciał poskarżyć sie do jelonki, skoro mozna wypowiedziec umowę w prywatnej firmie bez podania przyczyny to widocznie już dawno gościa mieli dosyć.
...i. 11-11-2010 9:37
za samo "fanatykowanie" pisiowi powinien z pracy wyleciec...a ja sie pytam gdzie jest krzyz...tyle w temacie:)
~powiem mamie 11-11-2010 9:45
I teraz może teraz się rozpocząć "ciąganie" po sądach. Biedny żuczek. Tak jest w kapitalizmie, jestem właścicielem robię co chcę w majestacie prawa:)
~ 11-11-2010 10:00
DOLNOŚLĄZAK. Nie pozostaje w sprzeczności kandydowanie do samorządu i świadczenie pracy. Jednak wiem z własnego doświadczenia, że wśród kadry zatrudnionych nie powinno się mieć polityko-politykiera. Prędzej czy później mentalność i charakter takiego osobnika dadzą o sobie znać, co nie wpłynie pozytywnie na funkcjonowanie firmy. Przykład KRUS-u to taki wzorzec, gdzie funkcje piastują politykierzy. Kierownictwo "Szrenicy" wykazało się czujnością i refleksem. Dyskusja na temat tego faceta i zdarzenia przez chwil kilka jeszcze potrwa. Potem ucichnie. I "Szrenica" wróci do normy, zajmując się działalnością i sprawami, do których zotała powołana. Szrenicy życzę pomyślnego rozwoju - bez udziału politykierów.
~Obywatel 11-11-2010 10:14
Ja na miejscu tej prezeski zastanowiłbym się nad zwolnieniem Rafała Szymańskiego bo gdyby był radnym o wiele prościej żyło by się pani prezesce załatwiając sprawy urzędowe.
~czytający 11-11-2010 10:54
Nie jestem sympatykiem PiS ani innej partii , ale mogę powiedzieć że w komunie to zaszedł by bardzo wysoko po tamtej" drabinie politycznej ". W kapitalizmie" kradnie się inaczej " , i musi być ktoś kto cię podsadzi na tą drabinę . :)
~juk 11-11-2010 12:12
Współczuję. Metody jak za komuny. I co się zmieniło? Pewnie właścicielka ma inne opcje polityczne. Jakie Państwo, taka Konstytucja i takie prawa. Skandal
~skandal 11-11-2010 12:45
Kultura polityczna pani prezes pozostawia wiele do życzenia. Proponuję bojkot firmy zarządzanej przez tą panią.
~heheh 11-11-2010 12:47
Dobra reklama w jelonce, panie Rafale :) Nie lubię PISu, ale współczuję Panu.
~ed 11-11-2010 12:49
uważam że prywatny pracodawca powinien mieć prawo zatrudniać i zwalniać kogo chce bez względu na przyczynę, a może być nią posiadanie np innych poglądów politycznych. Nie dziwię się firmie działającej na wolnym rynku że nie chcą współpracować z człowiekiem któy należy do formacji mającej socjalistyczny, centralistyczny obraz gospodarki już nie mówiąc o poglądach natury światopoglądowej, które są trudne do zaakceptowania.
~tia... 11-11-2010 12:56
bidulek... teraz litościwi mieszkańcy na niego zagłosują, bo taki pan Szymański biedny i pokrzywdzony... trzeba mu pracę zapewnić... :)
~do mim 11-11-2010 14:26
muszę ci szybko donieść że politycy tego dużego i małego kalibru to sa dopiero krasnale mo...lni, kłamcy, obłudni i wykorzystujący naiwnośc ludku.Więc prosze cię bardzo nie umo...lniaj na forum ludzi, w ogóle mi go nie szkoda tym bardziej jak widac że zawsze jakas ciepła posadka sie znajdzie dla swojaja na pańsywowym;)
~do 14:29 11-11-2010 14:39
nikogo nie obchodzi kim jest twoja matka więc daruj sobie komentarze.
~paradise 11-11-2010 14:49
Panie Szymański proszę się nie przejmować! Do przodu i do wygranej! Tuskokomuna sama się POkuna!
~z boku 11-11-2010 15:33
Należy sobie przypomniec w jaki sposób pan Rafał objął stanowisko z-cy dyrektora w Muzeum Karkonoskim i co potem wyczyniał, szkoda pisac.Gratuluje pani prezes czujności
~XC 11-11-2010 16:00
Szymański kandyduje z Zabobrza, to Okręg nr 1.
~qwe 11-11-2010 18:19
gratulije również czujności, zwolnienie radnego to już nie taka prosta sprawa, więc zastanówcie się pracodawcy zatrudniający teraz kandydatów, czy chcecię się wiązać umową nie do zerwania przez 4 lata ze swoim pracownikiem.
~bbbbbbb 11-11-2010 18:31
Setki ludzi traci codziennie pracę z jeszcze śmieszniejszych powodów i nie płaczą po portalach i blogach. Wstyd i żenada. A co do decyzji pani prezes to bardzo dobrze. Niech szuka sobie teraz pracy na krakowskim przedmieściu - będzie co miesiąc nosił wieniec prezesowi, albo wygłupiał się u Pospieszalskiego
~wukaerwu 11-11-2010 19:01
Cienka figura ten koleś. Tenże Szymański się przedstawia jako zapalony wędkarz. Stawiam tu pytanie, na które ten miłośnik ryb, wszelkich stworzeń, Pana Boga i Kaczyńskiego powinien publicznie odpowiedzieć. Jak to jest panie wędkarz? Idzie sobie pan SPORTOWO (tzn po złapaniu wypuszcza pan rybę do wody) połowić i katuje pan zwierzęta? Ryba głosu nie ma, i nie zaprotestuje rykiem, jak jej pan wyciągasz haczyk, z gęby, z przedziurawianych skrzeli czy -- zależy jak się głęboko złapie - razem z flakami. A pan potem takie okaleczone zwierze sru do wody i m...a w uśmiech, jaki to z pana gieroj... Gdyby ryba ryczała, albo kwiczała, to by ktoś usłyszał i może zaprotestował. A tak te "wędkarze" kurna za przykład robią. Tfu, pluć na takich radnych.
~wukaerwu 11-11-2010 19:30
Uwaga. Ostrzeżenie. Szymański to - jesli jeszcze nie jest to jasne - dzielny chłopak z PiS-u.
~VEGE 11-11-2010 19:40
Mam nadzieję, że jesteś veganinem i brzydzisz się mięsem wyrwanym z ciała czującej istoty, jajkiem kury zamkniętej w piętrowej klatce, w której nie może się poruszyć i mlekiem krowy stojącej w ciemności, przypiętej do automatycznej dojarki i karmionej antybiotykami z powodu chronicznego zapalenia wymion. Inaczej Twoje słowa są równie puste jak przemówienia Prezydenta.
~ 11-11-2010 20:02
ad.~skandal z 12:45. Nie ośmieszaj się. W przypadku rozwiązania umowy o pracę nie obowiązuje "KULTURA POLITYCZNA", lecz normy prawne wynikające z Kodeksu Pracy. Sądziłem, że ignoranci prawni wyginęli wraz z resztkami "Solidarności". Twój post utwierdza w przekonaniu, że tak nie jest. DOLNOŚLĄZAK.
~Powiem tak 11-11-2010 21:38
kto go nie zna niech nie zabiera głosu i nauczcie się wreszcie głosowac na ludzi a nie na partie ja zagłosuję na Rafała bo go znam nie ważne z jakiej listy jakiej partii by startował i tak na niego zagłosuję
~Zabobrzanin 11-11-2010 22:17
Facet jestes zalosny i bardzo dobrze zrobil. Chcesz pracowac czy politykowac. Widac prywaciarz wie ,ze przez 4 lata nie bedzie mial pozytku z facia ., A placic mu trzeba i co tragedia polityczna na cala polske !!!wstydzcie sie o tym pisac .kim on jest ze cala Polska sie nad nim uzala. Jedni zywiciele rodzin traca prace i pies z kulawa noga nie napisze o tym. Facio wstydzil bys sie mowic o tym . Jestes bez honoru I takimi sie brzydze i to ma byc Radny ???!!!Nigdy nie glosuje na placzkow.
rymcycymcy 11-11-2010 22:17
Dobra decyzja ! ...nikt nie lubi być szpiegowany podczas imprezowania :) To znak, że w tym schronisku można pozostać incognito !
~ 11-11-2010 22:27
ad.~Powiem tak z 21:38. Sprawiasz wrażenie niezorientowanego. Nikt nie apeluje ażeby nie głosować na Szymańskiego. Dyskurs toczy się o jego wywaleniu z roboty. Ludzie podzielają pogląd, że Szrenica bez politykiera Szymańskiego funkcjonować będzie dobrze. DOLNOŚLĄZAK.
~tak 11-11-2010 22:55
Zaczyna się POlityka kolesi ! A POdobno nazywają to POlityką miłości.
~reklama 12-11-2010 5:03
Nie jest to umowa o pracę lecz umowa cywilno-prawna i każda ze stron może ją wypowiedzieć. Mówienie o zwolnieniu w tym przypadku jest nieporozumieniem. Facet podpisując taką umowę wiedział (powinien wiedzieć) na co się decyduje.
~nareszcie 12-11-2010 20:32
Nareszcie poznali się na tym małym ,śliskim człowieczku,donosicielu i zdrajcy idei ,zdrajcy zasad mo...lnych,karierowiczu i obrzydliwej duszy.Niech Bóg broni nas wszystkich przed takimi ludżmi!Wszędzie gdzie był dostawał się tam przez o...t tych, którzy nim kierowali ,a póżniej pozbywali się go jak zużytego papieru w toalecie.Taki jest los takich współczesnych Dyzmów..Do roboty, a nie do władzy,ale kto przyjmie takiego "zdolnego".Chyba samobójca lub idiota.Dotyczy to też ludzi z jego opcji politycznej.Ostrzegam!!!
~Popieram ! 14-11-2010 11:57
Słuchajcie wredni i złośliwi przedmówcy, nie znacie sytuacji i zapewne Rafała, po co więc się udzielacie....Bardzo dobrze zrobił, że nagłośnił sprawę bo tak się nie postępuje z ludźmi. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma prawo do własnych przekonań politycznych, które na stanowisku jakie pełnił w Szrenicy nie wywierały żadnego znaczenia. Rafał wykonywał swoje obowiązki bardzo sumiennie i nie narzucał nikomu własnego zdania. Idealnie potrafił oddzielić prace w hotelu od "całej reszty". Bardzo dobrze zrobileś! Kto pracował w tym miejscu wie co się tam dzieje ...
~ 14-11-2010 15:39
ad.~Popieram. Ja też popieram Rafała za to, że nagłośnił sprawę i będę ostrzegał żeby nie zatrudniły go przypadkiem moje dzieciaki i przyjaciele w swoich firmach. Tą publikacją Rafał dał się poznać. DOLNOŚLĄZAK.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Jakuszycach  

Przed II turą: wiec poparcia prezydenta Andrzeja Dudy  

Na finał kampanii wyborczej

Wsparcie od nauczycieli

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
355
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%