MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 13 sierpnia
im. Diany, Heleny

Zwiększony limit miejsc na Enduro MTB

Wiadomości: Region
Piątek, 3 czerwca 2016, 12:51
Aktualizacja: 12:51
Autor: MDvR
Fot. organizator
Niezwykle duże zainteresowanie pierwszą edycję cyklu zawodów Enduro MTB Series by Kellys w Przesiece, spowodowało wyczerpanie limitu miejsc już na 3 tygodnie przed imprezą. Dlatego już dziś organizatorzy uruchamiają dodatkową pulę 40 miejsc.

Za nieco ponad 2 tygodnie w Karkonosze zjadą się fani kolarstwa górskiego w odmianie enduro. Tamtejsze ścieżki i szlaki idealnie nadają się do rywalizacji w formule on-sight czyli bez wcześniejszej znajomości trasy. Organizatorzy niemalże pod osłoną nocy oznakują 4 odcinki specjalne, na których w sobotę, 18 czerwca odbędzie się nie tylko walka o cenne sekundy, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja na świetnych górskich singlach. Pewnie dlatego już kilka dni temu został osiągnięty założony na początku limit miejsc. Będzie on jednak zwiększony o dodatkową pule 40 miejsc czyli o dwie grupy startowe. Zatem osoby, które już się zapisały ale nie dokonały opłaty startowej będą musiały zmienić w formularzu rejestracyjnym swoją grupę na XI lub XII. Przypominamy, że o wpisaniu na listę startową decyduje kolejność wpłat.

Warto również wspomnieć, że impreza zyskała rangę Akademickiego Pucharu Polski. Warunkiem sklasyfikowania w tej kategorii jest status studenta lub pracownika uczelni oraz członkostwo w Akademickim Związku Sportowym. Dokumenty te sprawdzane będę w biurze zawodów przed wyścigiem. Ponadto edycja w Przesiece zaliczana jest do Polish Enduro Series www.polishenduroseries.com. Szykuje się więc niezwykle ciekawa i zacięta rywalizacja, szczególnie że w puli nagród znajdą się m.in. plecaki Deuter, okulary i gogle Julbo, kaski TSG, opony Maxxis, bony na zakup komponentów Sixpack, pompki Airshot i wiele innych. Dla osób, które nieco mniej uwagi przywiązują do walki o jak najlepsze miejsca mamy również dobre informacje. W pakietach startowych każdy z uczestników otrzyma płyn uszczelniający Trezado, środek do prania odzieży technicznej Nikwax, oraz gadżety od marki Kellys. Po dekoracji zwycięzców odbędzie się również losowanie nagród oraz wspólne grilowanie.

W najbliższych dniach zostanie również podany harmonogram godzinowy imprezy.

Zapisy na www.enduro-mtb.eu a aktualne newsy na www.facebook.com/EnduroMTBseries

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trenowali na francuskiej ziemi

Odpust na Śnieżce

Parking na... przejściu

To będzie siatkarskie zakończenie wakacji

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Tenisowe zmagania przy Sudeckiej

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
694
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%