MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Zwiedzą stolicę. Wycieczka dziecięcych marzeń

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 11 maja 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
Fot. Organizatorzy
Dzięki wielu ludziom dobrej woli, sponsorom oraz determinacji Joanny Kaczmarczuk i jej przyjaciół, grupa dzieci z Domów Dziecka, pogotowia opiekuńczego i rodzin ubogich z Jeleniej Góry i okolic wyjedzie na trzydniową wycieczkę marzeń do Warszawy. Udało się ją zorganizować w ramach akcji „Moje Marzenia”, która jest realizowana przez jeleniogórzan od ośmiu lat.

Do stolicy pojadą wychowankowie domów dziecka „Dąbrówka” i Nadzieja” oraz dzieci z pogotowia opiekuńczego i z ubogich rodzin – wytypowane przez policję, TPD i sponsorów. W Warszawie przez trzy dni będzie na nich czekało mnóstwo atrakcji: rejs statkiem po Wiśle, na który zostali zaproszeni przez Żeglugę Stołeczną, zwiedzanie Zamku Królewskiego, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego czy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego będą mogły podziwiać panoramę miasta.

Następnego dnia dzieci obejrzą seans filmowy w niesamowitym, trójwymiarowym kinie 3D. Będą też w telewizji TVN, gdzie zapoznają się z historią studia TVN 24, z pracą dziennikarzy i zwiedzą charakteryzatornię oraz pokój VIP, a także studio kanału TVN 24. Jeszcze tego samego dnia maluchy odwiedzą restaurację „U Samuela”, która niedawno gościła w programie „Kuchenne Rewolucje”. Tu – na 38. piętrze wieżowca podany zostanie dla wszystkich deser lodowy. Potem jeszcze krótka przejażdżka do miejscowości Otrębusy, gdzie mieści się Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Ostatni dzień wycieczki będzie równie ciekawy – rano dzieci uczestniczyć będą w lekcjach muzealnych w Łazienkach Królewskich, następnie czeka je poczęstunek w warszawskiej restauracji „Słodki – Słony”, której właścicielką jest Magda Gessler. Na zakończenie pobytu w Warszawie dzieci odwiedzą jeszcze jedno magiczne miejsce - Centrum Nauki Kopernik. Spotkają się także z Tomaszem Kammelem. Uczestnicy wycieczki zaproszeni zostali również przez warszawskie restauracje KFC, McDonalds i Pizza Hut.

– Przygoda z dziećmi rozpoczęła się osiem lat temu. Wraz z naszymi znajomymi - Karoliną i Arturem Michalewskim zabraliśmy grupkę dzieci i zorganizowaliśmy akcję „Moje Marzenie”. W 2003 roku zabraliśmy wraz z przyjaciółmi kilkoro dzieci z Domu Dziecka „Sobieradzik” na Święta Wielkanocne. Dzieci miały niesamowitą frajdę: jezioro, góry, konie, basen…. Ale innym wychowankom Domu Dziecka było przykro, że nie mieli okazji uczestniczyć w tylu atrakcjach. Wtedy narodził się pomysł, aby spełnić ich marzenia. Były to organizowane urodziny, wyjazdy, wycieczki itp.

– Pierwsza 50-osobowa grupa dzieci wyjechała do Warszawy w 2007 roku. W tym roku, jak i w poprzednich latach cała Warszawa wspaniale zareagowała na nasz apel – właściciele i dyrekcje wszystkich wymienionych powyżej miejsc zgodzili się na nieodpłatne przyjęcie dzieci, za co pragniemy im w tym miejscu serdecznie podziękować. Gdybyśmy chcieli zapłacić za wszystkie te atrakcje, byłby to koszt przekraczający trzydzieści tysięcy złotych, a trudno byłoby zebrać taką kwotę. Sponsoring nie jest obecnie rzeczą łatwą – mówi Joanna Kaczmarczuk, jedna z organizatorek akcji „Moje Marzenia”.

Wycieczka do Warszawy odbędzie się także dzięki lokalnym sponsorom. Chociaż tym razem Urząd Miasta w Jeleniej Górze nie mógł dofinansować kosztów transportu, z pomocą przyszli: właściciele hotelu Gołębiewski w Karpaczu, a także hotelu Sandra Spa z Karpacza z panią Olą Nalberczyńską na czele. Swoją pomoc ofiarował także – jak zawsze – właściciel firmy przewozowej Kry-Cha – pan Wojciech Chadży, a także pan Krzysztof Wiśniewski - właścicieli Centrum Rehabilitacji w Podgórzynie, który dofinansował wycieczkę oraz Pani Alicja Dusińska z restauracji „Orient Express”, która zadeklarowała się przygotować dla wszystkich dzieci prowiant na drogę.

– To dzięki ich pomocy wycieczka do Warszawy może zostać zrealizowana. Chcemy serdecznie podziękować za te wspaniałe gesty. Dzięki nim będziemy mogli spełnić marzenia wielu dzieci – mówi Joanna Kaczmarczuk.

Akcja „Moje Marzenie” trwa już od ośmiu lat i zyskała przychylność kilkuset sponsorów, dzięki którym dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin miały ciekawe wakacje, wymarzone “Mikołajki”, obchodziły urodziny z prezentami, odwiedziły większość okolicznych pizzerii, restauracji, cukierni, kin i basenów, chodziły na koncerty, przedstawienia teatralne.

- Poza organizacją wycieczki do Warszawy chcemy także, dzięki wsparciu właścicielki jeleniogórskiej restauracji Orient Express, raz w miesiącu organizować tam imprezy dla dzieci z ubogich rodzin – z masą zabaw, gier, dyskoteką i smakołykami. W utworzonym niedawno „Małpim Gaju” najmłodsi będą mogli przeżyć niezapomniane chwile – mówi pani Joanna.

Zdjęcia z poprzednich imprez oraz lista sponsorów znajdują się na stronie internetowej: www.moje-marzenie.dimgs.com, którą nieodpłatnie utworzył Maciej Chyra, kolega organizatorów akcji „Moje marzenia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

64 nowe zakażenia (aktualizacja)

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

II Integracyjna Spartakiada Milanos

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 11-05-2011 9:07
Szkoda że nie wszystkie ubogie dzieci z jeleniej góry mają taka szanse. W Cieplicach też sa osoby zajmujące się ubogimi dziećmi, ale wspierajacych ich sponsorów jak na lekarstwo.
rymcycymcy 11-05-2011 9:51
Gdzieś ostatnio słyszałem, że w TVN24 szerzy się ZŁOOO !! :) ...czy to aby dobre miejsce dla jeleniogórskich dzieci ? ;)
~ 20-05-2011 21:32
Brawo! Także dla hoteli SANDRA i GOŁĘBIEWSKI! Może ktoś wreszcie zauważy, że te duże kompleksy hotelowe naprawdę robią coś dobrego dla innych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Senator zachęca do głosowania na maszty

Tak nie parkujemy

Będzie odszczurzanie

70 drzewek na jubileusz

Strategia rozwoju

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%