MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Zwężenie w al. Wojska Polskiego

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 19 września 2011, 8:53
Aktualizacja: 9:27
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
Z powodu prac instalacyjnych dotyczących budowanej fontanny na skwerze u zbiegu al. Wojska Polskiego i ulicy Wolności, kierowcy muszą się liczyć z ograniczeniami w ruchu.

Rozkopana jest środkowa część alei Wojska Polskiego blisko wlotu do ulicy Wolności. Miejsce to jest jednym ze strategicznych i bardzo ruchliwych punktów na drogowej mapie Jeleniej Góry. Zmotoryzowani powinni więc uważać i uzbroić się w cierpliwość, bo mogą stać w korkach.

Sytuacja spowodowana jest montażem przyłącza do budowanej fontanny na pobliskim skwerku, która ma zastąpić zdewastowany i zburzony wodotrysk. Prace ostatecznie mają zakończyć się jesienią, ale z całą pewnością te związane z utrudnieniami w ruchu zostaną sfinalizowane jak najwcześniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Powstanie plac zabaw

Znaleziono niewybuch

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~sqandal 19-09-2011 9:18
Al. Wojska Polskiego powinna już dawno być przemianowana na ul> Wojska Polskiego jak to aleja zwykła zatłoczona ulica , Aleja to zbyt szumna nazwa i wprowadza w błąd przyjezdnych
~jacooś 19-09-2011 9:25
dobrze, że nie "głębokie gardło" - bo od razu tak mi się skojarzyło.......... ;))
~macie ! 19-09-2011 9:33
Wszystko przez p. Prystroma i jego nawiedzoną młodzież od podpisów ! :-/// Smutne, że wszyscy na tym tracimy...
~do JACOOŚ 19-09-2011 9:53
xyz do JACOOŚ: mi też się tak skojarzyło :D hahaha :D
~jacooś 19-09-2011 10:02
ojoj, ten zmieniony tytuł zupełnie nie przypadł mi do gustu,tamten było wiele lepszy :(
~wojak polski 19-09-2011 10:13
A dlaczego kierowcy piesi musza sie liczyc z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu na Woj.Polskiego? Czyzby w JG nie bylo policji ? w podobnych sytuacjach kiedys na drogach bylo kierowanie ruchem poj przez policjantow i wszystko szlo plynnie.No tak ale to bylo kiedys Najwieksza pora by Ci od pomocy wzieli sie za robote.Chyba ze jest to im obce ale wszystkiego mozna sie nauczyc tylko oby mial ich kto nauczyc tego fachu i tutaj moze byc problem.
~tojak 19-09-2011 10:27
No właśnie! pokmimo, że budo3wa fontanny powoduje utrudnienia w ruchu to dlaczego władze miasta zezwoliły w sobotę około godz. 12.00 na wycinkę drzew przy Al. Wojska Polskiego, w dniu tym (sobota) przewidywane były w całym mieście różne imprezy związane z "Wrześniem jeleniogorskim" co spowodoiwało najazd dużej ilości samochodów i trzeba było zobaczyć jaki panował korek w tym czasie jak kierowcy chcąc jeździli po chodnikach wchąc ominąć to miejsce.
~a ja 19-09-2011 10:34
A ja mam pytanie - co za idiota remontował fragment wolności obok dawnego salonu VW? Dziury już nie ma, ale znak zwężenia i ograniczenia do 30 został. Czy nie można teraz dla odmiany takiemu głąbowi przywalić mandatu za wprowadzanie w błąd i stwarzanie zagrożenia na drodze?
ebee 19-09-2011 11:51
Do -a ja. Nie można, bo w Jeleniej Górze karze się tylko kierowców. Zarządcy dróg robią, co chcą jak dotąd bezkarnie. Oto jeden z licznych przykładów; Ulica Lipowa. Zakaz wyprzedania i ograniczenie przękości do 40 km/h i brak ZAKAZU PARKOWANIA na tej przelotowej ulicy. Nikogo nie obchodza utrudniajace jazdę parkujące tam samochody, ani korki za pojazdami poruszającym sie z prędkością 20 km/h. Drugim przykładem jest końcówka Ul. Wolności. Wiele lat prawy pas blokowały parkujące mimo zakazu samochody. Straż miejska nie dawała sobie, albo nie chciała dawać rady z łamiącymi zakaz ( właściciele firm- znajomi władz) Ustawiono więc parkomat. A że poprzez zablokowany pas tworzą się tam korki ? Kogo to obchodzi ? Problem nie istnieje- na papierze. Pozdrawiam, EBEE
~--- 19-09-2011 16:05
Prace powinny być prowadzone nocą i wtedy by nie było utrudnień.!
~ 19-09-2011 17:57
dlaczego drogowcy co tam robią pchają sie pod jadące auta? to nie fachowcy tylko kazik z jankiem spod delikatesow do tego kamienie odpryskują od ubijania tej ziemi jak to robili rano dzisiaj tj 19.09 kolo godz 8.
~cerber 19-09-2011 19:46
Widze proste rozwiązanie zrobic objazd przez Słowackiego i po problemie. Budowlańcy spokojnie i dużo szybciej zrobili by swoje i nikt by nikomu nie przeszkadzał.
~blabla 19-09-2011 22:24
Wszystko rozumiem...trwają prace przy fontannie itp...rozkopana droga i utrudnienia... tylko czy myślą Ci którzy te biało-czerwone pachołki ustawiają?? ciężarówką na styk się przejeżdża co powoduje wychamowanie niemal do 0 km/h - przez co tworzą się korki sztuczne... Panowie budowlańcy...szerzej o 15 cm ustawić te cuda i będzie płynniejszy ruch pojazdów...pozdrawiam :]
~ 19-09-2011 23:08
po to macie tam znaki któe ostrzegają o robotach drogowych a jesli chodzi o bjazd słowackiego to zaraz by sie lament zrobił ze tyle aut pod oknami jezdzi, że dwa kilometry nadrobione i benzyny tyle w baku ubyło:))))
~x 20-09-2011 18:09
tam sa chociaz znaki ostrzegawcze. jelonka nie podaje, moze to sekret, ale w ubieglym tygodniu jedna z bardziej pracowitych funkcjonariuszek SM w JG jadac w miejscowosci Kaczorow nie zauwazyla ze to teren zabudowany i wypakowala autem do rzeczki obok drogi . a taka akuratna i surowa pani straznik, udawala super straznika a okazala sie piratem drogowym nie umiejacym ocenic mokrej i sliskiej jezdni. wstyd pani straznik! innym tak sie daje przyklad a sama? co wolno wojewodzie to nie tobie smr....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

96 nowych zakażeń w regionie (aktualizacja)

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Trwa budowa atrakcji KPN

Będzie odszczurzanie

Budują chodnik

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
451
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%