MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:01
Autor: kmp
W dniu 2 czerwca br w Sali konferencyjnej przy ul. Armii Krajowej 22 w Jeleniej Górze w siedzibie Komendy Miejskiej Policji odbyła się konferencja poświęcona zwalczaniu przestępczości ubezpieczeniowej.

Chodzi tu zwłaszcza o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych przez kierowców, którzy celowo powodują zdarzenia drogowe lub podają nieprawdziwe informacje co do ich przebiegu. Do udziału w tej konferencji Sekcja do walki z Przestępczością Gospodarczą zaprosiła przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych z terenu powiatu jeleniogórskiego, jak również Towarzystw z Wrocławia i Legnicy.

Głównym celem tego spotkania było zacieśnienie współpracy na szczeblu lokalnym, a także wypracowanie wspólnego frontu walki z przestępczością ubezpieczeniową. Policja rocznie ujawnia kilkadziesiąt tego rodzaju przestępstw, które później trafiają do Prokuratury i Sądu.
Jednak należy pamiętać o tym, że nadal istnieje ciemna liczba nie ujawnionych przestępstw tego rodzaju, bowiem brak jest świadków na miejscu zdarzenia, a zgromadzona dokumentacja fotograficzna i opis nie wystarczą do podważenia zeznań kierowcy, a tym samym na potwierdzenie zaistnienia przestępstwa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Filia biblioteki w Wojkowie

Spór o edukację seksualną

Kto do Sejmu? (aktualizacja)

Jak użytkować soczewki dwutygodniowe w trybie przedłużonym?

Droga królewska uporządkowana

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Manewry: pościg, strzały, 30 rannych

Wracają cietrzewie

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
242
Tak
55%
Nie
38%
Nie wiem
7%