MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 3 czerwca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 lutego 2006, 18:01
Autor: kmp
W dniu 2 czerwca br w Sali konferencyjnej przy ul. Armii Krajowej 22 w Jeleniej Górze w siedzibie Komendy Miejskiej Policji odbyła się konferencja poświęcona zwalczaniu przestępczości ubezpieczeniowej.

Chodzi tu zwłaszcza o wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych przez kierowców, którzy celowo powodują zdarzenia drogowe lub podają nieprawdziwe informacje co do ich przebiegu. Do udziału w tej konferencji Sekcja do walki z Przestępczością Gospodarczą zaprosiła przedstawicieli Towarzystw Ubezpieczeniowych z terenu powiatu jeleniogórskiego, jak również Towarzystw z Wrocławia i Legnicy.

Głównym celem tego spotkania było zacieśnienie współpracy na szczeblu lokalnym, a także wypracowanie wspólnego frontu walki z przestępczością ubezpieczeniową. Policja rocznie ujawnia kilkadziesiąt tego rodzaju przestępstw, które później trafiają do Prokuratury i Sądu.
Jednak należy pamiętać o tym, że nadal istnieje ciemna liczba nie ujawnionych przestępstw tego rodzaju, bowiem brak jest świadków na miejscu zdarzenia, a zgromadzona dokumentacja fotograficzna i opis nie wystarczą do podważenia zeznań kierowcy, a tym samym na potwierdzenie zaistnienia przestępstwa.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplicki bulwar (prawie) gotowy!  

Stypendia dla przyszłych pielęgniarek

Wędrówka na Grodną

Pierwsze magisterki w historii KPSW

Parkowanie na „hopce”

Przez ludzi zginęły rodziny pszczele  

Dużo drożej za śmieci

Prezydent promuje zawidowskie anioły

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
543
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
3%