MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Zumba w Parku Zdrojowym – działo się!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 10 lipca 2016, 11:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lipca 2016, 7:55
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się zajęcia z zumby, czyli połączenia tańców latynoamerykańskich i fitnessu. Po raz kolejny liczna grupa jeleniogórzan spotkała się, by wylać z siebie pot przy radosnych, pozytywnych rytmach. Sobotnie (9.07) spotkanie przy muszli koncertowej w Parku Zdrojowym odbyło się w ramach Letnich Koncertów Promenadowych Zdrojowego Teatru Animacji.

Podobnie jak przed rokiem, lato w cieplickim parku to nie tylko występy muzyczne, ale i aktywność pod chmurką. Kto nie zdołał wczoraj pojawić się w Parku Zdrojowym, będzie miał okazję nadrobić to 20 sierpnia lub podczas zajęć z instruktorami w jeleniogórskich klubach fitnessu.

Uczestnicy przekonują, że zumba jest doskonałą formą ruchu. - To kwestia nauczenia się kroków, poprawienia kondycji. Wystarczą 2-3 razy w tygodniu i można poprawić sylwetkę, kondycję, a także nastrój - powiedziała Joanna Zamojska, instruktorka zumby, która prowadziła zajęcia wraz z Agnieszką Lasotą i najmłodszą wśród instruktorów Paulą Domańską. Głównym prowadzącym sobotnie zajęcia w Cieplicach był Michał Sikorski, który przyznał, że jeszcze pięć lat temu, kiedy zaczynał prowadzić zajęcia w Jeleniej Górze, spotykał się z opiniami, że to chwilowy szał na zumbę, ale już wtedy był przekonany, że jej popularność nie zmaleje.

- Mówiłem, że tak będzie cały czas z tego względu, że jest to oparte na muzyce, którą słyszymy w radiu, ale i bardzo żywiołowej – latynoskiej, którą otrzymujemy jako instruktorzy. Nie tańczymy cały czas tego samego, muzyka się zmienia, a ludzie lubią tańczyć i słuchać muzyki – powiedział Michał Sikorski.

Czym dla instruktora jest zumba? - Dla mnie to znakomite spędzenie czasu. Widzę po swoich kursantach, że dla nich to sposób na życie. Mają różne problemy w domu, stres w pracy i przychodzą odreagować, pośmiać się z ludźmi – ładują akumulatory na dalsze życie, a niektórzy w ten sposób po prostu ćwiczą – powiedział M. Sikorski dodając, że jest to forma ruchu dla każdego, bazująca na prostych krokach.

Już dzisiaj (10.07) w Parku Zdrojowym w ramach Letnich Koncertów Promenadowych odbędzie koncert się Ponticello. Wystąpi 50-osobowa belgijska orkiestra. Początek o godz. 16:00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Klasyki zjechały do Kowar

Śmierć na żwirowni

Proces apelacyjny byłego proboszcza Ruszowa

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Ferduś Kiepski 10-07-2016 14:02
Lepiej niech się za jakąś robotę wezmą, bo kręcić pupą to każdy jeden potrafi a robić na 500+ to nie ma komu...
~Do Ferduś Kiepski 10-07-2016 15:32
To zapraszamy pokręcić tą pupą, chętnie sprawdzimy, czy każdy tak potrafi ;)
~Tuiteraz 10-07-2016 17:26
W wywiadzie dla lokalnej TV jedna z Pań będąca raczej po stronie instruktorów, że to zabawa dla wszystkich.Jak widać na załączonych fotografiach niestety nie( nie ma ani małolatów, ani starszych ćwiczących), ale popieram aby korzystać wtedy z życia kiedy możemy bo już niedługo pozostanie spacer i oglądanie z ławeczki.W zeszłym roku byłem osobiście i uważam,że trzeba mieć niezłą kondycję aby tak skakać przez dwie godziny. Tylko trening czyni mistrza.
~euro 10-07-2016 18:11
Do ferduś kiepski masz świętą racje
~ 10-07-2016 20:01
Zumba to radość - nie każdy jest w stanie to pojąć ;)
~haloooo 11-07-2016 12:33
"Marysieńkę" oddajcie! wiewiórki też już są wkurzone !
~jelenogórzanka 11-07-2016 19:06
Super impreza,więcej takich plenerowych spotkań dla wszystkich,jedni tańczyli inni sobie patrzeli,było miło,a tym którzy są wiecznie z życia niezadowoleni to niech nie komentują tylko dalej siedzą w domu i gnuśnieją.Brawo dla organizatorów i osób uczestniczących.
~no i co? 12-07-2016 1:04
można? można! da się zrobić super fotki z super imprezy? da się! nareszcie profesjonalne, pełne ekspresji i wyrazu zdjęcia położyły kres kiczowatości na inne niezbyt udane na naszej Kochanej Jelonce! do tego ta super impreza ! miło popatrzeć ! dzięki super fotkom, nawet jeśli się nie było, nie widziało, foty oddają w końcu cały klimat ! Brawo Panie Fotografie ! premia się należy, może w końcu ktoś zacznie się uczyć od Pana Fotografa ?...oby to nie był jedyny Pana udział w poprawie zamieszczanych fotek- tego życzę, z serca !!! sadząc po fotkach mam taką pewność! P R O F E S J O N A L I Z M ! ( TYLKO NIECH PAN NIE UCIEKA Z Jelonki).
~urlopowicz 13-07-2016 12:28
nie dla wszystkich??? brak małolatów na fotkach? a zdjęcie numer 8, 17, 19, 20, 27, 28,...?Brzdąc kilkuletni na scenie skacze obok instruktora. Owszem, żeby skakać 2 godziny non stop trzeba mieć kondycję, ale spróbować i przyłączyć się mógł każdy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Minka na sobotni wieczór

Nowe ronda w Mysłakowicach?  

Czytelniczka: drogo i brudno

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
291
Tak
38%
Nie
56%
Nie wiem
5%