MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

ZTA w Gencjanie?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 16 lipca 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: TEJO
Cieplicka Gencja z czasów, kiedy jeszcze działał tam lokal gastronomiczny.
Fot. Kazimierz Piotrowski
Nie jest wykluczone, że Zdrojowy Teatr Animacji na czas planowanego remontu sceny w zabytkowym obiekcie w Parku Zdrojowym przeniesie się do dawnego Klubu Gencjana, działającego przy byłej Fampie.

Ale – jak nam powiedział Bogdan Nauka, dyrektor ZTA – będzie to możliwe dopiero po spełnieniu procedur sądowych i wskazania odpowiedzialnego za obiekt, który po rozpadnięciu się Fundacji Gencjana nie ma gospodarza, za to odziedziczył mnóstwo długów.

Teoretycznie jest możliwe wpisanie w harmonogram modernizacji Teatru Zdrojowego dokonanie bieżących napraw w Gencjanie, co dałoby zespołowi ZTA dach nad głową na czas przerwy koniecznej na remont macierzystej sceny. Sprawa ma rozstrzygnąć się jeszcze w lipcu. Na razie remont Zdrojowego odwlekany jest w czasie z powodów proceduralnych. Najpewniej zacznie się dopiero jesienią bieżącego roku.

Klub Gencjana to historyczne miejsce: w 1981 roku był areną strajków robotniczych. Wielu mieszkańców pamięta "Gencjanę" jako bazę wojskowych komisji poborowych. Działała tam też dyskoteka oraz przez pewien czas - kino w Cieplicach. Tu trafiła bowiem aparatura z wojskowego kina po likwidacji garnizonu jeleniogórskiego. Aktualnie obiekt jest w fatalnym stanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Mozaika pod ochroną

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-07-2009 8:51
Aktualnie obiekt jest w fatalnym stanie,a co jest w idealnym? tylko Banki i urzedy
ago. 16-07-2009 17:25
Dawno temu odbywały się tam również przedstawienia teatralne (np. teatru animacji, chyba z Wałbrzycha) oraz akademie szkolne z różnych okazji. Te budynki należały przecież do FMP Fampa, która opiekowała się szkołą podstawową nr 3, dlatego udostępniano to pomieszczenie na potrzeby tej szkoły.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Likwidacja szlaku w Jakuszycach

Jubileusz TPD

Ruszył proces sprawców tragedii drogowej

Podatkowa „nowość”  

Ten etap remontu na Zamku Chojnik już zakończony

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
575
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%