MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 11 lipca
im. Karoliny, Olgi

Zrujnowane baseny bez perspektyw

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 22 lipca 2010, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 23 lipca 2010, 8:04
Autor: Angela
Fot. M. Ryłkiewicz
Zdewastowane kąpieliska w Sobieszowie oraz w Cieplicach są w tragicznym stanie, a będą w jeszcze gorszym. Przez najbliższe lata nie mają bowiem szans na zagospodarowanie. Brakuje inwestorów, a miasto nie ma ani pieniędzy, ani pomysłów na ich ożywienie.

Basen w Sobieszowie jest zamknięty od ponad dziesięciu lat. To, co kiedyś miało szanse zostać atrakcją dla ciekawie położonej dzielnicy Jeleniej Góry u podnóża Karkonoszy, teraz straszy. Pływalnia to miejsce libacji miejscowego „elementu”.

– W tygodniu zbieram butelki po nalewkach przerzucanych przez płot z basenu na teren internatu. Około trzy lata temu teren był dobrze zagrodzony, jednak ogrodzenie zostało zniszczone, a miejsce już całkowicie popadło w ruinę. Pełno jest tu butelek, rozbitego szkła i bohomazów - mówi konserwator Bursy Szkolnej nr 4 z ulicy Łazienkowskiej w Jeleniej Górze, która graniczy z terenem basenu.

Basen został zamknięty przez sanepid.
- Wtedy woda z Wrzosówki, która zasilała basen była zbyt zanieczyszczona. Teraz jest zdecydowanie czystsza. Dzięki kanalizacji, która została zrobiona w Jagniątkowie, żyją w niej nawet pstrągi. Ponadto wodę do basenu można też doprowadzić z Jagniątkowa – mówi pan Adam, mieszkaniec Sobieszowa.

Urząd miasta informuje, że teren byłego kąpieliska w Sobieszowie był dzierżawiony, ale inwestor wycofał się z planów jego zagospodarowania. Obecnie wstrzymano się z prywatyzacją tego terenu do momentu stworzenia planu zagospodarowania, który ma powstać do końca bieżącego roku. Podkreśla też, że wymogi sanitarne nie pozwalają na zasilanie basenu wodą z rzek.

– Obecnie brakuje chętnych na zagospodarowanie tego typu terenów. Po pierwsze wymogi sanitarne zostały w ostatnich latach mocno zaostrzone i nie ma już mowy o wpuszczaniu do basenu nie kontrolowanej jakości wody. Ponadto pojawił się problem kanalizacji, której obecnie tam nie ma, a którą Wodnik chce uregulować w obecnym i przyszłym roku.

Nie ma też planu zagospodarowania przestrzennego miasta, a inwestorzy nie chcą patrzeć na swoje zadanie jako na pojedynczy element, ale jako na całość. Co więcej przedsiębiorcy czekają na efekty jakie pojawią się po wybudowaniu term cieplickich. Nikt nie wyłoży kilkudziesięciu milionów złotych na niepewną w zyskach inwestycję. Sytuacja z basenami wyjaśni się nie wcześniej niż w ciągu trzech najbliższych lat i uważam, że ten czas powinniśmy odczekać i nie robić niczego pochopnie i na siłę. Po wybudowaniu odpowiedniej infrastruktury, m.in. trasy nartorolkowej czy parkingów te tereny mają szansę na ożywienie i zagospodarowanie. Miasto jednak nie ma tak dużych pieniędzy na samodzielne ich zagospodarowanie – mówi Jerzy Lenard, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Podobna sytuacja jest w Cieplicach, tyle że miejscowy basen przy ulicy Lubańskiej jest nieczynny od około 40 lat i dewastacja jest znacznie bardziej zaawansowana. Kąpielisko „zdziczało” i obecnie wygląda jak staw. Jedynie resztki dawnego wyposażenia świadczą o przeszłości basenu.

Obecnie tereny obydwóch basenów są wpisane w plan zagospodarowania jako tereny zielone z przeznaczeniem pod działalność rekreacyjną. Jeśli przez kolejne lata nie znajdą się inwestorzy na tego typu działalność, miasto nie wyklucza zmiany ich przeznaczenie, na którą obecnie nie zgadzają się środowiska aktywizujące społeczność Sobieszowa i Cieplic

Ogłoszenia

Czytaj również

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

PSZOK tylko bez zaległości

Skatepark za frekwencję?

Komentarze (63) Dodaj komentarz

kazimierzp 22-07-2010 8:18
Czterdzieści lat temu (za "Gierka") zlokalizowano niedaleko basenu przy Lubańskiej otaczarnię asfaltu. Smoły i inne odpady ropopochodne silnie zanieczyściły nieckę kąpieliska. Najprostszym rozwiązaniem dla ówczesnych władz było jego zamknięcie. Kąpielisko w Sobieszowie było zasilane wodami z Wrzosówki poprzez kanał Młynówki którego wlot był na terenie młyna. Młyn został na początku lat dziewięćdziesiątych sprywatyzowany przez Wojewodę. Młynówka i "panowanie" nad wodą przez nią przepływającą
kazimierzp 22-07-2010 8:27
cd. Nie udało się dojść do porozumienia z właścicielem młyna więc próbowano zasilać wodą z sieci. Niestety dziurawa niecka, oraz wandale zanieczyszczający basen (Wrzucano do wody nawet łby krowie!) spowodowały, że utrzymanie basenu zaczęło przynosić kolosalne koszty.
~tedy 22-07-2010 8:39
smutne i przerażające jest to, że nie potrafimy utrzymać tego, co zostało zbudowane na naszych terenach 70 i więcej lat temu... chciałbym przenieść się w czasie i podziwiać Jelenią Górę i okolice sprzed II wojny światowej - piękne centra miast i miasteczek, nowoczesne wówczas koleje (jadące do Wrocławia poniżej 2 godzin, z połączeniami bezpośrednimi z Jeleniej Góry nawet do Paryża), piękne dworce kolejowe, baseny prawie w każdej miejscowości... i wiele wiele innej infrastruktury... Nie musieli
~cd 22-07-2010 8:40
Nie musieliśmy nic budować, wystarczyło utrzymać poziom życia sprzed prawie 100 lat... smutne, bardzo smutne...
~Jano 22-07-2010 8:49
Bo to są rządy naszych właśnie rajców ,którzy tylko pieniądze biorą a nic nie robią , dalej wybierajmy nauczycieli na prezydentów to będziemy mieli w mieście same baseny termalne i i hale sportowe z prawdziwego zdarzenia,bo jak do tej pory to mamy tylko markety i sklepy wielko powierzchniowe ,a i zapomniał bym te super galerie ,które właśnie budują , widać po pasażu Tesco jaki ruch w nich będzie sie odbywał gratulacje za pomysły a basen można kupić w Tesco za 150 zeta polecam bo innej możliwości
~gość2 22-07-2010 8:51
Rozbawił mnie autor artykułu. "Zrujnowane baseny w Cieplicach i Sobieszowie" - tych obiektów po prostu nie ma !!!. Ma być jeszcze gorzej - ciekawe... Może być gorzej, bez wątpienia - jeszcze można coś zdewastować i tylko broń Boże nic nie wybudować. Takie są realiia Jeleniej Góry i okolic . A szkoda.
~ppk82 22-07-2010 9:01
a co z basenem na Rakownicy w Jeleniej Gorze ? to samo ... ?
~kot 22-07-2010 9:02
jeszcze jest w taki zniszczony basek w piechowicach!
~X 22-07-2010 9:09
Jelonka powoli się zapada pod rządamii naszych samorządowców. Zostanie ratusz i kupa dookoła. Niestety.
~MIESZKANIEC. 22-07-2010 9:15
Ciekawe kto oddał w ręce prywatne baseny w Przesiece i Sosnówce.Też ładne to były obiekty i co z nich zostało?
~ 22-07-2010 9:20
Ale za to "BIEDRONKI" rosną jak grzyby po deszczu
~tempest 22-07-2010 9:21
Nieudacznikom nc się nie może udać. Na baseny nie mają pieniędzy, ale na lansowanie siebie samych i swoich wątpliwych postaci wydali tylko w roku 2010 do czerwca 1,1 mln zł!!! Pisaliście, że Prystrom dochodzi o 1,5 mln zł, które Obrzymbalski podarował galerinikom z Kilińskiego. Ja sama codziennie widzę ile pieniędzy marnuje się w mieście. To jest świństwo, że z chłopakiem muszę jeździć na gliniankę w Wojanowie, żeby jakoś przetrwać upały. Oby już skończył się czas kombinatorów i nieudaczników!
~DINO 22-07-2010 9:23
Jelenia góra miasto turystyczne same atrakcje aż głowa mała jak syf w niej panuje a władze odkąd pamiętamy wspólnie władze nigdy nie miały pjeniędzy na zagospodarowanie albo pomysłu bo już powinni dawno myślec o odejściu z ratusza i wpuścic tam młodych ludzi z werwą życia nowymi pomysłami a przedewszystkim z chęcią działania na zecz społeczeństwa a tu miasto bogate w perspektywy tylko trzeba potrafic je dostrzec ale z ratuszowych okien mało widac a potrzeba by tak nie cały rok a miasto już b
~ 22-07-2010 9:41
Te ruiny basenowe już nie nadają się do remontu , trzeba zrównać wszystko koparką i postawić nowe baseny , a nie budować markety !!!!!!!!
~kaplonicja 22-07-2010 9:42
zrobcie basen w sobieszowie bo w jeleniej czeba stac w gigantycznej kolejce przeciesz na tame nie pujede sie kompac gdzie prezydent obrebalski tylko mu w glowie inne imprezy chlanie w restauracij baron
Hrabia 22-07-2010 9:51
Ludzie zamiast się kompać powinni po górach łazić!! Co to ma być że mieszkaniec gór woli nad wodą siedzieć niż łazić po górach. Ja bym żadnych term nie budował. Dodatkowo bym zamknął basen na świerczewskiego a żwirownie ogrodził!! Kazałbym ludziom chodzić po górach!!
*nickt* 22-07-2010 9:54
zawsze uważałem się za lokalnego patriotę, zapraszałem znajomych w nasze okolice ale powoli się przekonuję ze nie ma do czego. jelenia góra zmienia się w jelenią dziurę. o wielkości miasta nie świadczy ilość sklepów i przydrożnych reklam tylko to czy mieszkańcy są zadowoleni. wiadomo, nie zadowoli się wszystkich, ale to co się dzieje to syf z malarią. a Obrzępalski sie lansuje jak ktos wcześniej słucznie zauważył .
~ 22-07-2010 9:56
libacje miejskiego 'elementu' - fajne :D
~Nikita 22-07-2010 9:58
Jak ladnie dzisiaj jest nazywana nasza mlodziez-"elementy" :). To wlasnie te elementy z bursy chodza na basen imprezowac,pic: nalewki,piwko,winko,wodeczke.
*nickt* 22-07-2010 10:19
tak to jest jak miastem rządzą stare pierniki którym już nic nie jest potrzebne poza wygodnym fotelem i zerami na koncie. nie wierze ze cokolwiek się zmieni. no chyba ze ten teren znów zostanie włączony do Niemiec.
*nickt* 22-07-2010 10:30
tak to jest jak miastem rządzą stare pierniki którym już nic nie jest potrzebne poza wygodnym fotelem i zerami na koncie. nie wierze ze cokolwiek się zmieni. no chyba ze ten teren znów zostanie włączony do Niemiec.
~okil 22-07-2010 10:47
Straszny lament o dwa odkryte baseny, bo ciepło na dworze. Wystarczy dwa zimne lata i ktoś ma utopić kasę. W tym klimacie trzeba budować obiekty zamknięte, a nie topić pieniądze w pokomunistyczne pomniki.
~ed 22-07-2010 10:56
rodzina mi się zwaliła na weekend z wielkopolski, jedyny komentarz z ich strony jak przejeżdżaliśmy przez miasto był w stylu "czas się tutaj zatrzymał", a jacy byli zdziwieni że w sobotni wieczór można znaleźć bez problemu miejsce w obojętnie jakim lokalu na rynku. basenu nawet im nie proponowałem...
~olo 22-07-2010 10:59
No tak wody z rzeki nie można pobierać ale kapać się w rzece można ? Ciekawe jak to rozwiązali na basenie w Miłkowie ? Oni biorą wodę z rzeki a powyżej ich ujęcia Karpacz wylewa ścieki z oczyszczalni . Ciekawe co na to SANEPID
~klara 22-07-2010 11:07
f...rscy urzędnicy są w Jeleniej ,żeby tylko jeden basen funkcjonowal?to skandal i wstyd!pomyslmy jaka tam jest woda przeciez bardzo duzo ludzi tam przychodzi to nie woda juz lecz zupa!!!poza tym u nas nic nie ma na dzien dziecka jak zwykle chora impreza przy kosciele z beznadziejnymi losowanymi nagrodami np; na co komu wygrac papier toaletowy?czy dziecku taka nagroda sprawi radosc????!!a wogole nie ma nawet gdzie sie wybrac z dzieckiem,lato w kazdym miescie sie cos dzieje a u nas nic i nic be
~goja1 22-07-2010 11:11
do HRABIA:moze jestes lajzą po pierwsze ludzie chodza a nie laza a po drugie nie kazdy ma chec spedzac cale zycie tylko na chodzeniu w gory nie zapominaj ze ludzie maja dzieci ktorym radosc z zycia letniego sprawia kapanie sie w basenie!co do zamkniecia to Ty sie zamknij albo niech Ciebie zamkna idioto!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~mariano 22-07-2010 11:17
ludzie po co nam baseny przeciez urzednicy nasi jeleniogorscy i tak nie beda z nich korzystac, bo oni kapia sie w cieplych krajach stac ich na wczasy!!jakas Tunezja ,Egipt itp....malo sie pieniedzy nachapia?!pozdrawiam
~sonia 22-07-2010 11:20
i jak zawsze pieniedzy im brak nic sie nie zmienia i tak bedzie juz na zawsze bez ENDU!!!Jeszcze niech parki ogrodza i platne zrobia to bedzie juz do pary!
~Bursy 22-07-2010 11:24
ja tam kiedyś na lubańskiej ryby łapałem za małolata wyp mi od stawików na giełdę zapraszam po cukierki zniszczenie basenu na lubańskiej to niszczenie ekosystemu kaczki łabędzie rozmaitość ryb
~mieszkaniec 22-07-2010 12:20
Aż łezka w oku staje jak się patrzy na coś co przenika przez drzewa i trawy i podobne jest do niczego a niegdyś basen, tłum ludzi wygrzewający się na słońcu, hałas dzieci plumkających się w wodzie. Gdzie człowiek nie pójdzie co kiedyś miało jakiś sens, wszystko obraca się w nicość. Zasypiemy się ruinami i marketami a jedną z atrakcji to będzie zwiedzanie marketów i to co stoi na regale. Dziękujmy naszym władzom i idźmy razem z nimi trzymając się za rączki, lub zróbmy coś z tym.
~antyradny 22-07-2010 12:24
Prezydent i Rada nie mają pomysłu na wiele innych spraw. Zobaczcie, jak zmienił sie przez ostatnie kilka lat Kalisz, Zielona Góra, czy takie maleństwa jak Żagań, Żary, Nysa itp. Ludzie po co wam baseny, skoro bedzie aQuaparczek z basenikiem i brodzikiem.
Tomy M. 22-07-2010 12:49
Basen na kempingu w Miłkowie jest zasilany z rzeki i to przepływającej przez cały Karpacz. Jakoś nikomu to nie przeszkadza. Ktoś z urzędników 10 lat temu miał pomysł: Ubić basen w Sobieszowie ... kupić bez przetargu, pokroić na działki budowlane i sprzedać po kilku latach z astronomicznym zyskiem. Ten pomysł nie wypalił ze względu na społeczników z Sobieszowa, szczególnie Panią Annę Porębę która trzymała rękę na pulsie. Tak wyglądają FAKTY i nich się trzymajmy.
~do bursy 22-07-2010 13:38
Chłopie! Co ty bredzisz?! Mózg ci wypaliło?!
~to ja 22-07-2010 14:37
Przed IIwojną wybudowano osiedle przy Lubańskiej i basen dla mieszkańców który służył do lat 70,wSobieszowie tak samo .Zrobić referendum i rozwiązać radę miasta wymieść wsio,
~gość1716 22-07-2010 14:46
Na litość boską, skąd wy macie tego fotografa, aż prosi się o doszkolenie, dla takiegoartykułu przydałyby się nieco inne zdjęcia raczej repoprtażowe, a nie pokaz artystycznej wizji twórcy. Niech te zdjęcia mają jakąś szerszą perspektywę i pokaża jak to faktycznie wygląda, a nie zbliżenia listków i kamyczków, !W tym wypadku szeroki kąt a nie zabawa głębią! NAMAWIAM DO POWROTU DO SZKOŁY!
~a.l.i.e.n 22-07-2010 15:06
mieszkam niedaleko basenu w cieplicach od 32 lat pamietam jak stala tam jeszcze wieza do skokow i strzelnica byla czynna milo sie spedzalo dziecinstwo na terenie basenu acha i enduro tez bylo zostaly tylko sciezki oby tak dalej lepiej chodzmy wszyscy w jednym dniu na swierka moze pobijemy jakis rekord pozdrawiam
~ 22-07-2010 15:16
Co do zdjęć tragedia zgadzam się z "gość1716".!!!!
~blck 22-07-2010 15:18
chodzi o to zeby przez te kilka lat nie znalazł się inwestor, to sie zmieni plany zagospodarowania i tereny sprzeda pod mieszkania. Proste. Idą wybory więc znowu bedzie festiwal życzeń i marzeń. rzygać sie chce , co za miasto !!
~pamiętliwy 22-07-2010 15:20
Pamietam bajery w Muflonie przed wyborami na obecna kadencję. Toż jak sie tego słuchało, to wynikało, że jak Obrebalski wygra to za kilka miesięcy będzie tam Heide Park a nie tylko odrestaurowany basen. Jawił się cały Sobieszów jako kraina szczęścia, trzeba tylko oddać głos, wrzucić kartkę do urny i już.
~Seen 22-07-2010 15:24
Basenu nie będzie, za to Biedronkę budują w Sobieszowie!
~zabobrzanka 22-07-2010 15:35
Wszystkiemu jest winny SAEPID. To on wszystko zamyka i robi problemy ... oby tak dalej to na sudeckiej tez basenu nie będzie za jakieś 5 lat :)
~DjKosa 22-07-2010 16:01
zrobcie sobie park dinozaurów, tak jak w szklarni, bedzie zagospodarowanie 1sa klasa :P
~ 22-07-2010 16:17
chory kraj,ciemnogród i zacofanie
~wa 22-07-2010 16:35
a basen po drodze na górę szybowcową ?
~KIKI 22-07-2010 16:46
TAK PIENIEDZY NIE MA ALE NA CO INNEGO ZAWSZE PIENIĄDZE MAJĄ A POTEM SIE DZIWIĄ ZE MŁODZI CHODZĄ I PIJĄ A CO MAJA INNEGO DO ROBOTY NP W WAKACJE JAK NIGDZIE NIE JADĄ KOMU SIE CCHE JEZDZIC DO JELENIEJ GORY W TAKI UPAŁ A TAK TO BYŁ BY BASEN NA MIEJSCU .........I9 BY NIE BYŁO TEGO PIJANSTWA TYLKO BY MŁODZI CHODZILI NA BASEN O STARSZYCH OSOBACH TEZ NIC NIE MOWIE BO Z CHCECIA BY POSZLI NA BASEN SIE ZCHŁODZIC ........POPROSTU NASZ PREZYDENT NIE CHCE TEGO WYREMONTOWAC PO CO LEPIEJ NIECH MŁODZI CHODZA PIJ
~:-) 22-07-2010 18:35
Az zal patrzec co wladze zrobili z tym basenem, aby tamten na sudeckiej kase robil, heh jeden basen na 100 tys. ludzi. ladnie ladnie. Jakby przodkowie niemieccy zobaczyli co polska wladza z jeleniej z tym basen zrobila to by kolejna wojne rozpetala wam człowieczki od podnoszenia podatkow.
~ 22-07-2010 19:09
jeszcze jednego nissana kupic proponuje p.Obrebalski i chwalic sie na ratuszu.monitoring na kazdej ulicy ale pamietaj prezydencie drugiej kadencji nie bedzie
~ 22-07-2010 20:11
Pan Obrębalski obiecał przed poprzednimi wyborami prezydenta, że uruchomi basen w Sobieszowie. Głosujcie na niego teraz to już na pewno uruchomi. A tak nawiasem to szlag mnie trafia na gospodarkę postkomuny. Za dziecka kąpałem się na basenie w Sobieszowie, Cieplicach, Jelonce i na Rakownicy. Teraz po 20 latach Rzeczpospolitej zwanej dla niepoznaki wolnym krajem, moje dzieci mają do dyspozycji tylko jeden kurewsko drogi basen. Prezydent miasta Niech żyje!!!!
~ 22-07-2010 20:33
panie prezydencie przyklady dobrej roboty sa bardzo blisko,np. w boleslawcu bilet na basen dla kazdego kosztuje 1 zloty
~czechna 22-07-2010 22:00
A co maja powiedzieć mieszkańcy okolicznych gmin, w których to, co było przed i zaraz po II Wojnie Światowej legło w gruzach ? Współczuję też mieszkańcom Kowar (ośrodek wodny od lat nieczynny) Podgórzyna( basen w Sosnówce w ruinie) , Mysłakowic (brak możliwości kąpieli), Karpacza, (zniknęły 2 kąpieliska na wolnym powietrzu). XX lat samorządności lokalnej pokazało ,że niektórzy samorządowcy nie dorośli do tego, by mogli sprawować jakiekolwiek pobliczne funkcje.
~:-( 22-07-2010 22:03
Mi tam najbardziej brakuje Rakownicy - tak piękne miejsce stoi tyle lat niewykorzystane. Brak ujęcia wody nie wydaje mi się żadnym argumentem. Zamiast tej smrodliwej, z wyliniałymi pseudotrawnikami Sudeckiej trzeba było wyłożyć kasę na uruchomienie Rakownicy.
~o boze 22-07-2010 22:12
Ludzie czas najwyższy kupić kilka taczek i pyknąć sie na ratusz bo nie długo wszystko oddadzą w prywatne ręce a Jelenia Góra G...... ich obchodzi !!!!!!!!!!!
~ 22-07-2010 22:16
pamientajcie przy nastepnych wyborach gdzie sie kompaliście
~Ti 22-07-2010 22:29
Basen w Sobieszowie... Odczekają kilka lat blokując inwestorów z pomysłem na rekreacje i co zrobią... Basen zasypią ziemią i tak oto powstanie kolejna Biedronka... ŻENUŁA.
~ 22-07-2010 22:48
Basenik mały i taczka piasku przed siedzibą władz z dopiskiem na urlop Hop i bilet za 9 zł :)) Niech się pluskają. Motylki gratis :-))
~@ 22-07-2010 23:40
a tu upały...więc ludziska idą tłumnie nad "inną" wodę, którą ktoś bezmyślnie puścił w pacht wędkarzom...W pogodną niedzielę na żwirowni w Wojanowie jest więcej luda, niż wędkarzy w całym powiecie! Woda czyściejsza niż w chlorowanych basenach - czy to naprawdę niemozliwe, żeby ucywilizować kawałek brzegu, ustawić kosze na śmieci, dać zajęcie bezrobotnym ratownikom wodnym? nie, o wiele łatwiej powielić w "Nowinach" informację o zakazach kąpieli w niestrzeżonych wodach! dochodzę do wniosku, że po pierwsze...Pan Prezydent sam nie umie pływać, więc nie widzi problemu. To w końcu komu ma ten pan służyć? Społeczeństwo... to brzmi nędznie... :-(
~Żółw 23-07-2010 8:14
A tak było pięknie;-)) Po basenach zostały wspomnienia.Pan Prezydent dostosował się do przysłowia "obiecanki cacanki a głupiemu radość" Wstyd!!!!! Tamte czasy były piękne biedne ,ale piękne. Nie te osoby na wysokich stołkach siedzą niestety.
~rondel 24-07-2010 18:09
To byłoby na tyle.Amen i szukajmy lepszego świata daleko stąd!
~jelinek 25-07-2010 22:24
Woda która zasilała basen przy ulicy Lubańskiej w Cieplicach została zanieczyszczona odpadami komunalnymi i Sanepid zamknął ten obiekt. W miejscu gdzie odbywa się w niedzielę giełda przy ulicy Lubańskiej urzędnicy w latach sześćdziesiątych w planie zagospodarowania przestrzennego umieścili wysypisko śmieci w ten sposób zlikwidowali basen, woda która go zasilała przepływając przez wysypisko śmieci została skażona a w rezultacie skażono wodę w basenie. Obiekt wybudowany przed wojną przestał istnieć. Ciekaw jestem jaką karierę robili ci urzędnicy w kolejnych latach i czy dzisiaj możemy poznać ich nazwiska aby zapobiec takim decyzjom przy budowie nowych planów zagospodarowania przestrzennego.
~tomekw24 28-07-2010 13:33
zamiast wkladac pieniadze w zabudowanie parku w cieplicach a sa to wielkie pieniadze trzebabylo ulokowac gotowke w remont basenu w sobieszowie ktory napewno przynioslby dobry zysk dla miasta . a co mamy z parku ktory bedzie ogrodzony bez mozliwosci wjazdu rowerem ? jedno wielkie G....
~tomekw24 28-07-2010 13:39
czas chyba najwyzszy zmieniac plan nie tylko zagospodarowania przestrzeni ale i plan zagospodarowania wydatkami i pomoca unijna . a co najwazniejsze : LUDZIE OBUDZCIE SIE !!! OD WIELU JUZ LAT RZADZI W JELONCE TA SAMA KLIKA LUDZI !!!
ebee 30-07-2010 13:24
Do tego całego draństwa z basenami, trzeba jeszcze dodać butę i łamanie prawa przez PZW. Jakim prawem zabraniają kąpieli i używania sprzętu pływajacego. Przecież polskie prawo zabrania ograniczania dostepu do akwenów wodnych, które sa dobrem ogólnoarodowym. dlaczego za zamoczenie nogi w wodzie, czy spuszczenie żaglówki w Wojanowie musiałem zapłacić 200 zł kary ? Czy PZW to kolejny mafijny układ w Jeleniej Górze ?
~Noe 31-07-2010 20:22
Pamiętam basen w Cieplicach z lat 60 ubiegłego wieku . Były tam szatnie ,natryski . Co sobotę odbywła się impreza . Zatrudnoiny był ratownik. Zresztą widziałem zdjęcia tego basenu z lat przedwojennych . Był to jedyny basen 100m a więc olimpijski.Co z niego zostało? Tafla wody z rybami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Podgórna zarośnięta!

Będzie nowy przystanek kolejowy w Mysłakowicach

Czy uda się zniszczyć toksyczną roślinę?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
170
Tak
45%
Nie
41%
Nie wiem
14%