MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zrujnowana psychika małoletnich hazardzistów

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 13 listopada 2007, 7:12
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Właściciele salonów gier hazardowych wpędzają w nałóg młodych ludzi. Pozwala im na to luka w prawie, które wprawdzie zabrania młodzieży uprawiania hazardu, ale nie określa sankcji. Psychologowie biją na alarm.

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska ilustrując przykładem z dworca kolejowego w Legnicy, gdzie setki uczniów codziennie przegrywa sporą sumkę na automatach. To problem dla straży miejskiej, która napomina młodzież opuszczającą zajęcia szkolne, aby tylko pograć.

Niestety, może tylko napomnieć i zawiadomić szkołę o wagarowaniu. Nie może – jak w przypadku właścicieli sklepów spożywczych lub lokali gastronomicznych, którzy sprzedają alkohol nieletnim – wystąpić o odebranie koncesji.

– Na każdym z automatów hazardowych jest napis "Dozwolone od lat 18". Ale co z tego? "W przepisach nie jest wyjaśnione, kto ponosi odpowiedzialność za udostępnienie nieletnim maszyn hazardowych – PGWr cytuje wypowiedź legnickiego komendanta straży miejskiej.

Podobna sytuacja jest w wielu jeleniogórskich lokalach, gdzie można sobie pograć. Właściciele się cieszą, bo haka na nich nie ma, a są w porządku – gdyż wywieszają tabliczki z informacją o zakazie korzystania z automatów przez nieletnich.

Tych jest również sporo w kafejkach internetowych. Tam, co prawda, pieniędzy nie przegrywają, ale miło spędzają czas, kiedy powinni być w szkole. Policja od czasu do czasu organizuje przedpołudniami akcje, podczas których spisuje nieletnich bywalców jaskini hazardu i wirtualnych gier.

Ogłoszenia

Czytaj również

Na Kilińskiego bezpieczniej

Rok niespełnionych obietnic

Rok koalicji Bezpartyjnych Samorządowców z Prawem i Sprawiedliwością

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~długi 13-11-2007 13:41
Jeśli właściciele automatów wpędzają w hazard nieletnich to (a jest to marginalne)to co powiedzieć o reklamach chipsów,big macków,coca coli i innych tym podobnych artykułow mających katastroficzny wpływ na zdrowie naszych dzieci.Wspomnę jeszcze o reklamach zabawek i gier,które wpedzają dzieci w zakupomanię.A dzieci powinny mieć większą kontrole w domu i szkole.I przestanimy prosze dawać dzieciom kieszonkowe w kwotach(jak słyszalem)dochodzących do 300zł dla 15-sto latków.Gazety powinny zająć sie problemem ale od drugiej strony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Książęcy dzwonek w Sali Krzywej

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

O przemianie byłego więźnia

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
904
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%