MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zrujnowana psychika małoletnich hazardzistów

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Wtorek, 13 listopada 2007, 7:12
Aktualizacja: 8:26
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Właściciele salonów gier hazardowych wpędzają w nałóg młodych ludzi. Pozwala im na to luka w prawie, które wprawdzie zabrania młodzieży uprawiania hazardu, ale nie określa sankcji. Psychologowie biją na alarm.

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska ilustrując przykładem z dworca kolejowego w Legnicy, gdzie setki uczniów codziennie przegrywa sporą sumkę na automatach. To problem dla straży miejskiej, która napomina młodzież opuszczającą zajęcia szkolne, aby tylko pograć.

Niestety, może tylko napomnieć i zawiadomić szkołę o wagarowaniu. Nie może – jak w przypadku właścicieli sklepów spożywczych lub lokali gastronomicznych, którzy sprzedają alkohol nieletnim – wystąpić o odebranie koncesji.

– Na każdym z automatów hazardowych jest napis "Dozwolone od lat 18". Ale co z tego? "W przepisach nie jest wyjaśnione, kto ponosi odpowiedzialność za udostępnienie nieletnim maszyn hazardowych – PGWr cytuje wypowiedź legnickiego komendanta straży miejskiej.

Podobna sytuacja jest w wielu jeleniogórskich lokalach, gdzie można sobie pograć. Właściciele się cieszą, bo haka na nich nie ma, a są w porządku – gdyż wywieszają tabliczki z informacją o zakazie korzystania z automatów przez nieletnich.

Tych jest również sporo w kafejkach internetowych. Tam, co prawda, pieniędzy nie przegrywają, ale miło spędzają czas, kiedy powinni być w szkole. Policja od czasu do czasu organizuje przedpołudniami akcje, podczas których spisuje nieletnich bywalców jaskini hazardu i wirtualnych gier.

Ogłoszenia

Czytaj również

Parkowanie z legendami

Wokół wotum zaufania

Radni KO za podwyżkami

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~długi 13-11-2007 13:41
Jeśli właściciele automatów wpędzają w hazard nieletnich to (a jest to marginalne)to co powiedzieć o reklamach chipsów,big macków,coca coli i innych tym podobnych artykułow mających katastroficzny wpływ na zdrowie naszych dzieci.Wspomnę jeszcze o reklamach zabawek i gier,które wpedzają dzieci w zakupomanię.A dzieci powinny mieć większą kontrole w domu i szkole.I przestanimy prosze dawać dzieciom kieszonkowe w kwotach(jak słyszalem)dochodzących do 300zł dla 15-sto latków.Gazety powinny zająć sie problemem ale od drugiej strony.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Parkowanie na „hopce”

PiS apeluje do mieszkańców

Turystyczna niedziela bez samochodu

Dużo drożej za śmieci

Już dzisiaj teatr wyjdzie do ludzi!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
474
Tak
21%
Nie
77%
Nie mam zdania
2%