MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Zrozumieć młodzież. To bezcenne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 21 maja 2011, 8:05
Aktualizacja: 12:10
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
„Chcę zmienić świat, zaczynam od siebie” to program współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach którego odbyło się wczoraj w Hotelu Mercury okolicznościowe seminarium.

Celem tego programu, skierowanego do młodzieży w wieku 15-18 lat, która "wypadł" z systemu edukacji dziennej, jest rozwój przedsiębiorczości rozumianej jako zdolność do planowania przedsięwzięć i doprowadzania ich do zamierzonego celu. Podwyższenie umiejętności wykonywania zadań zespołowych, poprawa umiejętności komunikowania się w języku ojczystym, rozwój kompetencji technicznych i informatycznych, a także zmiana postaw dziewcząt i chłopców w odniesieniu do pracy i nauki.

- Cieszymy się, że konferencja spotkała się z dużym odbiorem społecznym. Zgłosiło się ponad 50 uczestników z różnych placówek oświatowych z Jeleniej Góry i okolic. Zajęcia realizowane w ramach programu umożliwiają młodzieży rozwój kompetencji społecznych poprze uczestniczenie w różnych warsztatów. Poprzez takie seminaria staramy się zrozumieć dorastającą młodzież, dyskutujemy o tym w jaki sposób możemy wesprzeć jej rozwój i efektywną edukację, jak pomóc unikać porażek i jak reagować, gdy młody człowiek znajdzie się na krawędzi – powiedziała Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

Młodzi ludzie wypełniając ankietę zaznaczyli, ze ich najważniejszym zadaniem jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, poczucie własnej wartości, pomaganie innym, odpowiedzialność za siebie i innych oraz konsekwentne dążenie do wyznaczonego celu.

- Wyniki tego cyklu potwierdzają zmianę postaw dziewcząt i chłopców w odniesieniu do nauki i do pracy. Pomimo początkowych trudności i niechęci grupy młodych ludzi, która brała udział w naszych warsztatach, później pojechaliśmy na wycieczkę, podczas której panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, grupa ta stała się jednością - powiedziała Małgorzata Pokosz, doradca rozwoju osobistego i zawodowego, trener w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Rodzice: będzie walka o szkołę aż do skutku

Obradowali seniorzy

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~skater 21-05-2011 11:01
Za kasę wydaną na pierdzenie w stołki można by pewnie skatepark postawić. Ale po co. Lepiej pogadać o zrozumieniu i rozejść się z samozadowoleniem. A młodzież ? Czuje się lepiej rozumiana..... (bezcenne) :(
~matilde 21-05-2011 11:16
a na zdjęciach rozmawianie o młodzieży, bez młodzieży, bezcenne marnotrawienie kasy na czcze gadanie, zamiast siedząc w gabinecie tanio wymyślić dobry pomysł na pomoc młodzieży i za tą kasę wydaną na seminarium go zrealizować
~INNA 21-05-2011 11:21
50 osób na szkoleniu to mało według skatera i matilde? Krytykować najłatwiej a ja uważam ,że pomysł trafiony dla osób,które gdzieś w życiu nastoletnim się pogubiły i ktoś próbuje im pomóc.
~Jana 21-05-2011 11:55
"Celem tego programu, skierowanego do młodzieży w wieku 15-18 lat, które wypadły z systemu edukacji dziennej..." - co autor ma na myśli?? Lata 15-18 "wypadły z systemu edukacji dziennej"???? Czemu w Jelonce zawsze roi się od błędów składniowych, logicznych, fleksyjnych?? Czy autorzy nie spotkali się ze zrozumieniem na lekcjach języka polskiego i na nie nie chodzili? Konia z rzędem temu, kto znjadzie artykuł nieokraszony błędami.
~INNA 21-05-2011 14:03
DO - JANA zajrzyj na stronę http://zmieniamswiat.pckk.pl/
~truskawkowa. 21-05-2011 14:51
hotel Mercury. ;/ Mercure. ;] a propo.
~Lanie Wody 21-05-2011 16:58
Prywatne Centrum Sprytnego Zarabiania Kasy Na Naiwnych. Co to za prywatna spryciula? Oświaty to nie uzdrowi, ale miejsce pracy dla kilku osób stworzyła, i prestiż, a jakże! Niech żyje życie fikcją!
~nastepne 21-05-2011 18:31
Następne rozmowy będą prowadzone na temat - dlaczego budyń jest rzadki i jak prostować mlecze program będzie sponsorowany przez partię różowych prosto z Brukseli.
~bzdety 21-05-2011 18:54
W Hiszpanii 50 % młodych to bezrobotni. Czy oni wypadli z systemu edukacji dziennej?. PCKK powinno otworzyć tam filię. To na pewno pomoże zarobić. Sprytnej Pani Joli. A na poważnie: Im więcej fikcji, tym więcej fikcji. Co robić? Nie tworzyć fikcji. Drugi krok: stanąć na twardym gruncie faktów obiektywnych. To jest wojna między prawdą, a kłamstwem w życiu społecznym. Robienie młodym wody z mózgu prowadzi do ogólnoświatowej katastrofy.
~Obywatel 21-05-2011 20:22
Niech odstawią narkotyki to nie będą mieli kłopotów z nauką. Dilerów i zdemo...lizowanej młodzieży nie mającej żadnych hamulców jest coraz więcej na naszych ulicach.
~............ 21-05-2011 21:53
I z tego miała sama młodzież? Bo jak na razie to zarobił na tym tylko hotel Mercure za wynajęcie sali i katering, i to niemałe pieniądze, bo ten hotel ma ileś tam gwiazdek... Czyje pieniądze na to poszły? Nasze wspólne... Skatepark za to powinni urządzić.
~sqandal 22-05-2011 7:48
no i rozeszli się zadowoleni , spełnili dobry uczynek ( wypili po pare kaw , jakies ciacho ) i odfajkowane posiedzenie i ......... no teraz młodzi będą mieli lepiej , postawa godna nasladowania , gdzie i kiedy następne posiedzenie , moze się zalapie na jakie ciacho
~Zły 22-05-2011 9:06
Niech ktoś napisze coś pozytywnego o Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr Imienia Pani Joli! Brak życzliwości wpisów poraża mnie!
~Jelonka :) 23-05-2011 11:38
"Polak potrafi" - to hasło jak ulał pasuje do każdego, kto się tu wypowiedział. Co zrobiliście sami dla innych - dla niechcianych ludzi, młodzieży, najbliższego środowiska...? Każdy sądzi po sobie i pewnie stąd te kwaśne, perfidne komentarze. Jeśli masz choć trochę ambicji by zmienić świat, zacznij od siebie - bądź miły, uśmiechaj się, bo to nie kosztuje - kwestia tylko jedna: czy stać Cię na odrobinę serdeczności ? Pozdrawiam wszystkich, którzy są w Jelonce, bo tak chcą.
~Zły 23-05-2011 18:26
Krytyka musi być. Byle merytoryczna. Przeciw cwaniakom płci obojga. Serdeczności dla Jelonka, który niczym się nie pochwalił, ale dołączył do pozostałych, też skromnych w chwalbach na swoją cześć. Och, ta logika! Kiedyż wyrzucono ją ze szkół? I teraz mamy!
~Jelonka :) 24-05-2011 12:23
Haha! Zły zawsze ma dobrą intuicję. I pewnie lepiej się czuje, gdy ( - jak dla polsko-ż...owskiej zasady ) komuś dopiecze. Takie serdeczności mam na co dzień, dzięki :). Chwała takim ZŁYM, bo jaki smak miałaby Polska ? mdły i bez wyrazu! Dzięki właśnie takim ZŁYM istnieją polskie światopoglądy, dulszczyzna, logika absurdu i najnowsze gry w szkołach gimnazjalnych - słoneczko i tęcza - na ten przykład. Bądź dzielny w swojej złości i nieugięty. Bez takich jak Ty nie mielibyśmy tego co mamy. Miłego dnia - a zresztą, jak kto woli :).
~Niezły 24-05-2011 12:32
Czy pozostanie w Jeleniej Górze - miejscu wybranym do życia - jest "skromną chwalbą na swoją cześć" ?? Gdzie ta pożądana logika, proszę Pana/Pani ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Spotkali się z nauczycielami

W planie szkoła katolicka

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%