MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zrób to sam, czyli dzieło sztuki

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 28 maja 2010, 12:28
Aktualizacja: 12:29
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Wczoraj w Biurze Wystaw Artystycznych zakończyły się czterodniowe warsztaty, w których udział wzięła wybrana młodzież z Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, a także – w części otwartej – wszyscy zainteresowani. Imprezę prowadził Adam Garnek.

Studiował na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w poznańskiej PWSSP. Fascynuje się mechaniką ruchu, tworzy rzeźby kinetyczne, mobile. Koordynatorem projektu była Luiza Laskowska, na co dzień pracująca w BWA.

Warsztaty poświęcone były tematyce reklamy i dizajnu. Podczas spotkań powstała instalacja. Stworzenie takiego dzieła wymagało od uczestników myślenia abstrakcyjnego, przestrzennego i kreatywności. Adepci musieli wcielić się w rolę konstruktora i artysty jednocześnie. Głównym tematem był ruch.

Pokaz instrumentu nastąpił wczoraj w południe przed wejściem do BWA. Tworzone obrazy, formy cieszyły się sporym zainteresowaniem przechodniów. Ludzie przystawali i z zaciekawieniem obserwowali poszczególne etapy eksperymentu i powstawanie dzieła. Każdy chętny mógł spróbować swoich sił.

Warsztat odbył się w ramach całorocznego projektu TEST ILUZJI, realizowanego z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

GIS Day w szkole

Perfectum zaprasza na wieczór lokalnych talentów

Finał z przytupem

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 29-05-2010 0:30
.. NIESAMOWITE ! ..piękna fantazja człowieka,który .. widzidział prawdziwą teczę ! .. kolor to pojednanie,a równiez ciepło ! Piękne prace ..
~ 29-05-2010 0:31
~Pozdrowienia dla Pani Eli ! ..(zdj.nr.15 ..) ..od dziewczyny,która kocha konwalie !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

O początkach hutnictwa szkła

Energetyczny prolog!

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Oni pięknie grają muzykę dawną

Studium na początek

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
908
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%