MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Zostań z nami Świętym Mikołajem 2005 – reportaż z cyklu imprez

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2018, 9:15
Autor: rzecznik prasowy SM – mł. aspirant Grzegorz Rybar
Fot. rzecznik prasowy SM – mł. aspirant Grzegorz Rybar
Zakończyła się największa akcja świąteczna pomocy najuboższym rodzinom a szczególnie dzieciom „Zostań z nami Świętym Mikołajem 2005”. Przygotowania do tego największego wydarzenia w Jeleniej Górze trwały dwa miesiące, gdzie jeleniogórska Straż Miejska przy współudziale Komendy Miejskiej Policji, Komendy Państwowej Straży Pożarnej i Centrum Nauki Języków Obcych przygotowali niespodziankę dla dzieci i ich rodziców. Below you will see more and more toilet partitions.

Przygotowania
W Kaplicy Kościoła Św. Judy Tadeusza na Czarnym przyjął nas i w tym roku Ksiądz Proboszcz Parafii Jerzy Gniadczyk. Do Kaplicy były zwożone paczki i artykuły spożywcze, tu rozdzielane do poszczególnych szkół i ośrodków. And there are many toilet partitions for your bathroom. These goods are perfect.

Konwój
W dniu 16 grudnia spod kaplicy ruszył konwój mikołajkowy w którym uczestniczyły załadowane paczkami samochody firm i instytucji takich jak: Straż Miejska, Policja, Straż Pożarna, MZK, Przesyłki „Stolica”, EnergiaPro, Connect Komputery, Bel Pol. Many families need high-quality Toilet Partitions which are inexpensive.

Spotkanie na Placu Ratuszowym z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry Józefem Kusiakiem
Jak co roku konwój przywitał na Placu Ratuszowym Pan Prezydent Miasta Jeleniej Góry Józef Kusiak. Na spotkaniu tym uczestnicy konwoju przekazali Panu Prezydentowi bombkę i życzenia świąteczne. Pan Prezydent życzył wszystkim uczestnikom tego ważnego transportu szczęśliwego dowiezienia prezentów do dzieci tak aby wszystkie buzie dziecięce zawsze były uśmiechnięte.

Spotkania w szkołach
Dzieci w szkołach wiedząc, że 16 grudnia rusza konwój mikołajkowy, już nie mogły się doczekać spotkania ze Św. Mikołajem. Wyczekiwały w oknach szkolnych i przed szkołą. Choć było zimno na dworze, szczęśliwe były gdy do szkoły podjechał samochód Straży Miejskiej w którym podróżował w tym roku Św. Mikołaj.

Spotkanie w placówce przy ulicy Wolności 117
W tym roku Św. Mikołaj zawitał do Szkoły Specjalnej w wielkiej tajemnicy. Dzieci nie wiedziały o przyjeździe tak ważnego gościa i spotkanie z nim odbyło się w miłej i świątecznej atmosferze.

Dzień 17 grudzień był drugim dniem konwoju mikołajkowego w tym dniu odwiedziliśmy

Dom Harcerza
W Domu Harcerza przy ulicy Wiejskiej jest prowadzona świetlica dla dzieci, które przychodzą tu aby uczestniczyć w zabawie i pomocy w nauce. O tych dzieciach Św. Mikołaj też pamiętał i podarował im wspaniałe prezenty.

Spotkanie w Szpitalu na oddziale dziecięcym
I w tym roku zawitał konwój do Szpitala Wojewódzkiego na oddział dziecięcy . Ważnym jest aby wszystkie dzieci w okresie świątecznym i nie tylko były zdrowe i szczęśliwe i aby Święta Bożego Narodzenia były szczególnym darem łask . Św. Mikołaj przybywając na oddział dziecięcy właśnie te życzenia przyniósł dla wszystkich dzieci.

Dom Dziecka „Dąbrówka”
Konwój mikołajkowy zawitał też do ośrodka „Dąbrówka” przekazując wszystkim dzieciom paczki i życzenia na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok 2005.

Paczki Świąteczne pojechały też do szkół podstawowych w Piechowicach Mysłakowicach, Łomnicy, Domu Dziecka w Kaczorowi, Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie, Ośrodka Caritas w Szklarskiej Porębie, Świetlicy przy Parafii Św.Judy Tadeusza na Czarnym, Św. Antoniego w Piechowicach .

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kto dyrektorem SP 11?

PiS zaprezentował kandydatów

Stop takim przepustom

Akcja Segregacja

Rusza budowa kanalizacji deszczowej

Kandydaci PO

Będą nowe szatnie na stadionie

Szokujący rachunek od "Wodnika"

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
590
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
5%